Вашата порака до Јохан!

Член од
9 ноември 2005
Мислења
98
Поени од реакции
4
Johan, sin mi ke ja znae vistinata. Pokolenia ke znaat deka ja branese drzavata. Ke znae deka Johan e Makedonec od Makedonija koj se borese za Makedoncite i za Makedonija. Sin mi e Makedonec, ti se borese za nego !
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Македонскиот лав одсекогаш бил симбол на бестрашноста, на моќноста, симбол на македонското постоење. Јохане вие сте нашиот лав, верувам дека со вашата непореклива бесстрашност, со вашата моќ и најважно од се со вербата во БОГ ќе успеете да опстанете и да бидете дел од македонската непокорливост и со почит ќе осптојувате во мислите и срцата на секој Вистински Македонец.

Секој вистински Македонец е со вас, секој од нас посакува што побрзо да бидете помеѓу нас.
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Издржи!Биди посилен од нив.Со надеж дека по поднесената жалба ќе бидеш ослободен.

Поздрав од секогаш твојата Скопска екипа !
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.161
Поени од реакции
15.951
Јохане брате секоја чест да знаеш дека што и да речат за тебе ќе биде залудно бидејќи ние МАКЕДОНЦИТЕ сме со тебе ја знаеме вистината и ќе бидеме тука за тебе затоа што ти ја бранеше нашата татковина, нашата МАКЕДОНИЈА. Издржи Јохане те чекаме и тебе да си дојдеш дома при своите!
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
265
Поени од реакции
18
Cela Makedonija e so tebe brate! Ke dojde den koga se ke im bide vrateno! Makedonij na makedoncite!:salut:
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
Само храбро лаву Македонски,со верба во Бог,издржи Јохан..Бог е семоќен,ќе направи чудо,верувај во тоа зашто Бог ги благословува неправедно осудените..Господ е со тебе,и сите ние,ти испраќам 1000 поздрави со една желба, за твоето ослободување и што поскоро да бидеш со твоето семејство..поздрав Катерина
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
johane izdrzi!vo teskite momenti imaj na um deka onaa vistinskata makedonija e so tebe!
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Низа од херои кои завршиле по туѓи затвори.
Ќе те има и меѓу нас.
ИЗДРЖИ.

Штом патиш од туѓа рака, знаеш дека си Македонец.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Aj, uste malku, pa ke bide.
 
Член од
28 март 2008
Мислења
133
Поени од реакции
3
Поздрав до тебе лаву македонски, да знаеш дека не си сам во овие тешки моменти, просто не ми се верува дека ова се случува , но ке се бориме до крај за правдата и вистината, .....БОГ КЕ ГИ КАЗНИ ПРЕДАВНИЦИТЕ И КОДОШИТЕ.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се` ќе си дојде на свое место. Ќе излезеш од затвор кога тогаш, другите ќе бидат под тебе и ќе те молат за прочка и ќе те уверуваат дека правеле добро за тебе. Но ти ќе бидеш посилен од нив и ќе ги натераш да платат за сите штети што и ги направија на Македонија.
Со тебе сме хероју Македонски!
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Радоста за ослободувањето на брат Љубе ја снема кога чув дека ти остануваш таму. Издржи лаву македонски, македонскиот народ е со тебе.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Со тебе сме..
Ја имаш нашата поддршка, лаву македонски! :smir:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Издржи брату наш, ќе дојде ден пак ке бидеш со нас и заедно пак ке се бориме против душманите и предавниците....
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Срцето на целиот Македонски народ денес пулсира во ритамот на болка и гнев поради неправдата која ти е нанесена.

Но, не уште долго брате. Наскоро и тебе Македонија ќе те пречека онака како што ти доликува. Како горд и пожртвуван нејзин син.

А, светот ќе дозне за твојата вистина. И сите Македонски деца ќе ја носат таа вистина во своте срце, пренесувајќи ја на своите потомци.

Јас денеска давам заклетва дека на своите идни чеда со љубов ќе им ја вкоренам твојата приказна во душте. За да спознаат што е храброст.

Со тебе сме Лаву. И кога заедно рониме солзи, но и кога, наскоро, заедно ќе се радуваме.

Издржи љубен наш!

Инес
 

Kajgana Shop

На врв Bottom