Вашата порака до Јохан!

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Тука оставајте ги само вашите пораки за Јохан Тарчуловски, како поддршка од македонскиот народ во овие за него тешки моменти!

Јас ќе се потрудам како знаам и умеам да стигнат до него. Секоја помош е добредојдена.

Се надевам искрено дека гласот на Македонија која не заборавила на него ќе допре до него и ќе му даде дополнителна верба на Лавот кој храбро го издржа последното срање на Блудницата Вавилонска, Европа.
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
32
Поени од реакции
0
На протест бе за ова........


Не може вака!

Јохане со тебе сме
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Протест во секој случај.Јохане издржи,ти си вистинскиот херој за нас,Македонија е со тебе!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.638
Поени од реакции
5.317
Брате Јохан ќе платат сите оние кои те оставија, сите оние кои допринесоа да не го видиш сонцето побргу..Господ е голем и верувај дека ќе ти даде сила да продолжиш да се бориш и да се вратиш во Македонија..Да живее Македонија, да живеат Македонците, да живееш ти, да живее цела твоја фамилија..Нека биде Господ и сите Светци со тебе...Со почит, Христијан!
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Секогаш со тебе Лаву Македонски!Смрт за предавниците и душманите!

Поздрав од УМС и Комити!!!
 
Член од
26 јуни 2008
Мислења
30
Поени од реакции
5
Издржи, патриоту со чиста крв ко солза и образ чист. Себично е да ти кажеме сите ‘издржи‘ не сме во твоја кожа.. но се друго е излишно. Го чекаме денот кога ке се вратиш како спасение, жал ми е што ти мораше да го извлечеш најлошиот можен крај.

Со љубов, од Македонија!
 
А

Ајсшутер

Гостин
Јохане еднаш издржа,можеш и овој пат,со тебе е Македонија.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Јохане, биди силен.Македонија е со тебе!Ќе дојде ден, ќе платат сите виновници, ќе го видиш и ти пак Сонцето!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
И за секоја помината година во Хаг создавај по едно Македонче,нека цркнат душманите!:smir:
 
H

HITCH

Гостин
НЕ МОЖАМ ДА ПОВЕРУВАМ ДЕКА ВАКВА Е ПРЕСУДАТА, АКО ИМА ПРОТЕСТ ЈАС ИДАМ ИМ ПОСАКУВАМ НА СЕМЕЈСТВОТО ТАРЧУЛОВСКИ МНОГУ СИЛА
ЈОХАН УШТЕ СМЕ СО ТЕБЕ
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Господ нека ти даде сила во овие тешки мигови! Знај дека секој искрен Македонец, христијанин по вера, ја дели твојата несреќа, знај дека сите сме горди на тебе и на твоето јуначко однесување, знај дека во Македонија ќе бидеш славен!
Со верба во Бога, биди жив и здрав!
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
И за секоја помината година во Хаг создавај по едно Македонче,нека цркнат душманите!:smir:
Не цркаат тие, си ја наредија работата и ич мува не ги лази. Ене го едноокион вампир, уште интервјуа дава за името.

Има два вида пораки до Јохан кои се важат:

(1) НЕКОЈ да превземе легално-правни мерки против Б.Ц., Бучковски, Хари Костов и останатите гнаси; или некој да ги научи што е камшик.
(2) Јавен протест.

Јасна ми е намерата на темава, но се друго сем тие “пораки’’ ми делува како демагогија. Само практични мерки, тие се најдобрата порака.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Правни мерки нека превзема оној кому ќе му е немирен сонот.
Протест, сеуште е рано според мене.... да видиме еднаш со ладни глави кај тече водата.

Засега, темата е за пораки за поддршка на Јохан!
Па, повелете...
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Срамота е ова.

Ма дај, кретениве европски ќе делат правда на наши луѓе!

Јохан, издржи, за да можеш со достоинство да излезеш од таа вукојебина наречена Хаг. Ние сме со тебе, се надевам дека правдата ќе испадне целосна и дека тебе ќе те пуштат од таа зандана.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.016
Поени од реакции
596
Глупости за таја куќата на тој шипо се изнакажаја ама ај то е шо ке прајш.Нека издржи само сеа мислам уште 4 години ке дојдат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom