Вашата девојка по професија е доктор уролог

Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.933
Братучедка ми е уролог. Една од малкуте жени уролози во Македонија. Има маж и имаат 4 деца. Колку што знам ок и е бракот. Не сум чул дека и прави мажот проблем бидејки работи како Уролог.
 
Член од
12 февруари 2020
Мислења
41
Поени од реакции
145
Поврзано со погорнава објава.
Едно време, во друштво ни беше и еден гинеколог - релатвино млад човек, оженет, татко на две деца. Цело време го заебававме- "А бе Докторе, што наука си завршил ти? Целото знаење ти е во средниот прст!" Докторот не се лутеше, добар човек...
И така еден ден со кафе муабет го прашувам - "Докторе, ти доаѓаат секакви женски личности на преглед и помлади и постари и дебелки и сушли. и црнки и бринети и секакви... - добро, не ти се случило некогаш да се напалиш? Да ти се дигне?"
Докторот сосема ладнокрвно ми одговори - "Нема шанси. Кај мене доаѓаат личности на кои им треба помош. Така ги доживувам и никако поинаку. Плус носиме ракавици. И сторго е забрането да го допреме клиторисот на пациентката"
Јас- "Докторе не ме заебавај. Не те прашувам јас каде смеете да ги допирате. Ти дошла пациентка авион-лице, око, тело, се по твој вкус, и ти се соблекла, и уште ако носела долна облека што те пали или најлон чорапи- не мора де се провокативни, ама ете токму такви тебе те палат надвор од ординација и плус што е најважно го чуствуваш карактеристичниот мирис на жена, мирис што ти запишан во генетската меморија како повик за секс и ти ми кажуваш дека не реагираш? Колку и да си доктор, сепак си маж- затоа не можам да ти поверувам."
Докторот - "Не бе, нема шанси. Секој ден имам по десетици пациентки, тоа за кое што ти зборуваш ти - долна облека, и слични глупости ми е секојдневна рутина на која не и обраќам никакво внимание. Дури не ги ни забележувам деталите за кој што ми зборуваш ти. Гледам само здравствен проблем кај човек кој треба да го решам за да му помогнам и ништо повеќе."
Јас- "Ех, докторе - па како со сопругата? Немој да ми кажеш дека и нејзе и приоѓаш како доктор на кого све му станало рутина и гледа само здравствени проблеми. Невозможно е докторе, моментално да направиш трансформација во главата пред да влезеш и откако ќе излезиш во/од ординација. Како Доктор Џекил и Мистер Хајд, а ? Или си станал импотентен како последица на професионалната деформација?
Докторот- "А бе кога имаш секс со некоја имаш секс со личноста а не со пи*ката. Пи*ката сама по себе воопшто не е возбудлива-напротив би рекол дека на некој начин може да биде и одвратна. Кога дупиш ти ја дупиш личноста - е тоа она што те пали- а не пи*ката"
И толку... не сакав да го закачам со доплнителни прашања, иако само делумно се согласував со него.
Сменивме тема и разговаравме за нешто сосема друго.
По некое време пак се сретнавме. И од никаде ништо- Докторот ми вели - "Знаеш не бев сосема искрен со тебе. Ми се има случено - точно е - неколку пати ми се има дигнато - камен се има сторено - без моја воља. Верувај ми, без да сакам- можеш да замислиш колку непријатно ми беше- мислев патентот од панталоните ќе ми пукне. Среќа носиме мантили па не се познаваше многу."
Јас- "Па нормално докторе. Тој се дига и без човек да размислува. Поглед, мирис, звук... делови од милисекунда и телото си реагира и без да размислуваш, вез да сакаш или без да неќеш.Туку кажи ми докторе- си издупил ли некоја од тие што ти го дигнале?"
Докторот- "Една..."
Породолжението на разговорот не го пишуваам од почит према докторот.
Муабетот ми е -и жените уролози се човечки суштества пред се. Дури потоа и доктори. Не верувам дека и тие понекогаш не реагираат човечки. Се разбира не секогаш- во најголемиот број на случаи реагираат докторски но понекогаш се случува да реагираат и човечки.
П:С Докторот сега има приватна ординација и е многу успешен.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.586
тешко е во еден друг смисол, маж / жена кој имаат можност да гледаат од блиску голи жени/мажи може да имаат намалена сексуална возбуда од гледање, но не само професионално, па и посетителите на натуристичките кампови исто.... но се тоа е релативно и менливо.... на времето во средниот век, кога жените имаа фустани до земја, таа што го скрати до пола глужд беше атрактивна и неморална и во центар на вниманието... е сега ми кажуваат пријателите во местото во околина на Пула, кога бев на одмор таму уште пред 20 години, дека по толку години слаткарот албанец , го донел преку лето и нусето и децата... сега идат на плажа, таа со комбинезон и злато по рацете, децата, стрижени до глава.... а околу жените која со танга, која и топлес, ама нусето во центар пажње :D бидејќи е различна од другите..
Инаку како што жените одат повеќе кај маж гинеколог, логично е и мажите да одат кај жена уролог.... посебно е корисно за помлади личности а кој имаат проблеми со потенцијата, докторката може да ги охрабри и да им ја зголеми самодовербата....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom