Вашата девојка по професија е доктор уролог

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Не е ништо толку едноставно во муабетов. Генерализираме и јас и ти, и ти влечеш накај некои екстремни феминистички погледи. Се е тоа ок, било што било....не е важно многу тоа што било вчера. Системов се унапредувал и сме стигнале до тоа што сме денеска.

Што те спречува тебе да си најдеш маж таков како што тебе ти одговара сега во овој момент? Што спречува било која жена да си најде партнер што и одговара?
Некој што нема да ти тутнува деца....
Муабетов испаѓа дека некој на жените им тутнува мажи :D
Автоматски споено мислење:


Знаев јас и по првата профилна сликица ....како она медитира дека се напила од водата животот...се ми беше јасно како ден. Ова беше потврда само.....мислејки најверојатно дека нема да сконтам :D
Автоматски споено мислење:


Ако стварно мислиш да ме рчкаш пријателски гледај да биде попросто....оти јас сум глуп по малку :D
Не бе па и ти, јас генерализирам со цел да ја наведам водата на својата воденица, а пошто преку нетов не така лесно се транслатира сарказмот, морам да користам некои типичнo женски замки, како глумење слабост у стилот на:

catwoman.gif

За епилогот ѕирни на нет... (сакав еднаш у животов да ја искористам како реплика :love:). Далеку сум од феми-наци и верувам дека умот и психето се бесполова карактеристика. А првиот аватар ми беше карикирана верзија на „Мислителот“ на Роден, претставен како дефецира. Добра моќ на запазување, секоја чест, а и општо е познато дека си далеку од глуп, можеби само малку пристрасен во некои ставови. Секое добро и пријатна вечер!
 
Член од
15 февруари 2020
Мислења
104
Поени од реакции
142
Далеку сум од феми-наци и верувам дека умот и психето се бесполова карактеристика.
Умот сфатен како способност за размислување и носење заклучоци е бесполова карактеристика, затоа и просечниот коефициент на интелегенција е сличен кај мажите и жените, единствено се разликуваат екстремите. Од друга страна карактерот е дебело условен од полот. Психе не знам што е, не постои таков збор во македонскиот јазик.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Не бе па и ти, јас генерализирам со цел да ја наведам водата на својата воденица, а пошто преку нетов не така лесно се транслатира сарказмот, морам да користам некои типичнo женски замки, како глумење слабост у стилот на:

Прегледај го приврзокот 234106

За епилогот ѕирни на нет... (сакав еднаш у животов да ја искористам како реплика :love:). Далеку сум од феми-наци и верувам дека умот и психето се бесполова карактеристика. А првиот аватар ми беше карикирана верзија на „Мислителот“ на Роден, претставен како дефецира. Добра моќ на запазување, секоја чест, а и општо е познато дека си далеку од глуп, можеби само малку пристрасен во некои ставови. Секое добро и пријатна вечер!
Јас си викам ќе се вадам со тоа што на време ќе си кажам дека сум глуп :LOL:
Фала ти што одвои малку време....со среќа!
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
у рудник да не иде?
Да не налета на некој друг како мене :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:

I ti pa Bendover li ke go imitiras? :D Bidi si svoj, nemora da bides glup ;)
Прифаќањето на тоа колку си глуп е некако ослободувачка ствар....смрт е за егото, и апсурдно некако те носи на некст лeвел што би рекол мојот братела Бенд :D
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Па, не се баш сите :icon_lol:

Мене ми е да не и е од страв дека ќе ги кова куварките и келнерките кога ќе е трета смена за викенд. А, @pozdrav eden topol, оти не сакаш кувар за маж?

Аман бе Билбо(за малку ке пишев дилдо):X3::pos::pos::pos::pos:ме погоди у нерв..па секој ден кога ќе се заглавам у тоа кујната поред шпоретот, си велам во себе -Ах, будала јас, оти не си земав маж кувар:(...Да не се лажеме, сите жени сакаме мажи што ги бива со работа околу шпоретот ама кога ќе седнеме со колешките на кафе, никогаш не ги фалиме нивните вештини у кујна, повеќе би се петелчеле чиј маж е доктор, бизнисмен, директор....
нека ми извини некој ако е кувар па се навредил, јас сите професии ги почитувам...АМА нејкам маж гинеколог и точка.:toe:
Автоматски споено мислење:

Има многу други професии кои треба да те загрижуваат отколку жена уролог или маж гинеколог!!!
На пример:rolleyes:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.253
Поени од реакции
78.887
Аман бе Билбо(за малку ке пишев дилдо)
Што је баби мило, то јој се снило.

Инаку, ја сум по професија кувар, кој у слободно време се бави со гинекологија, како хоби.
 

Don Huan

Alter Ego
Член од
12 јануари 2020
Мислења
256
Поени од реакции
333
писмен ли си?
она баш неќе такви
Ja sum samo eden beznadezen romanticar. Ne bas pismen kako vas.
А ти сакаш да ти го викнам Анон да се позанимаваш малку со него:pos::pos::pos:..ама ти прпа, признај:свиркам:
Eee ti pa, nemoj so tie kursumi sea te molam. Mi prpa, si priznavam. Sho e taka, taka e. Pred vistinata i bogovite molcat, neli?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Види вака, не треба да се суди на човека по професијата, но ако веќе имам шанси да бирам, бидејќи сум љубоморно створење, тогаш би одбрала офтамолог, абе се у очи да гледа а гинеколог..пу пу..никако..замисли зет да имам гинеколог....

Прегледај го приврзокот 234083Прегледај го приврзокот 234083аууууууууууууууу...никако :yid::yid:
Почнуваш да се губиш троа! Може од неинформираност! Жена ми е доктор и кај нив важи правилото: кој што лекува од тоа и болува! Така да офтамолог, пу пу пу, скраја да е!
Автоматски споено мислење:

Ако имаш зет гинеколог, почесто ќе ти ја проверува...
И гинеколозите се нечии зетови.
Реков јас дека не го знае штосот за циганката и гинекологот :D
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Ајде машки, многу ме занима одговор на прашањево, како би се справувале во ситуација кога вашата партнерка е доктор уролог а имате пријатели кои бараат врски и мој термин за преглед кај неа!?
Може и девојките да одговорат на слично прашање, како би се чувствувале кога би имале дечко гинеколог....тешки ли се овие професии за одржување на една стабилна врска во која нема да постои љубомора??:свиркам:
Поздрав, ако хипотетички мојата е уролог, пријателот бара термин за кај неа..... тоа за мене би било фер бидејќи сигурно жена му ја имам избуљано во цицките, поминато процедура во мислите, за што мојата е соодветно информирана.

Разликата во ситуацијата е што мојата средба со тие гради е афродизијак, нивната средба со преглед на простата не е.... бар не за пријателот, за мојата не знам.... дубините на нејзините фетиши веројатно уште не ги знам.

А од кај да знаеш па и фетишите на пријателот какви се....

Како и да е, битно е да не се биде себичен... фер си е фер.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Умот сфатен како способност за размислување и носење заклучоци е бесполова карактеристика, затоа и просечниот коефициент на интелегенција е сличен кај мажите и жените, единствено се разликуваат екстремите. Од друга страна карактерот е дебело условен од полот. Психе не знам што е, не постои таков збор во македонскиот јазик.
Извини, ум и психе во принцип се исто, иако второво во некоја постара литература се однесува и на душата. Мислев на анимус/анима - мажествената и женствената страна на потсвесното во секој од нас (но тоа се некои концепти во психологијата кои слабо ги познавам). Ептен забегав надвор од темава. :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom