Вашата девојка по професија е доктор уролог

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
@Bodhidharma brate. Interesna e sestrava da ti kazam pravo. Ne e tipicna. And I like it :)
Не е сестра, брат е - затоа ти е нетипична , но во право е. Жените генерално се супериорни во однос на мажите.
Ма пусти бре то, утрипала се кокош. Све су ти оне 'роспије, тебра. Не тврдам дека сум во право, само си поставувам некои свои контратези. Ако чепнеш малку под површината на напишаното, веројатно можеш лесно да ме оспориш. А и не би сакала со Bodhi да си ја расипувам калимерата, човекот има интересни ставови, само така пријателски го 'рчнав.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.685
Поени од реакции
9.527
Ма пусти бре то, утрипала се кокош. Све су ти оне 'роспије, тебра. Не тврдам дека сум во право, само си поставувам некои свои контратези. Ако чепнеш малку под површината на напишаното, веројатно можеш лесно да ме оспориш. А и не би сакала со Bodhi да си ја расипувам калимерата, човекот има интересни ставови, само така пријателски го 'рчнав.
Ај ќе Ве молам разлаз дечки и девојки, одете на друга тема да се рчкате;):backa:
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Бодхи клеца еднаш у десет години ама кога клеца исклецано е тоа.
Пробал човекот еднаш, видел дека умее...
Што има потреба да се заморува повторно?
Види вака, не треба да се суди на човека по професијата, но ако веќе имам шанси да бирам, бидејќи сум љубоморно створење, тогаш би одбрала офтамолог, абе се у очи да гледа а гинеколог..пу пу..никако..замисли зет да имам гинеколог....

Прегледај го приврзокот 234083Прегледај го приврзокот 234083аууууууууууууууу...никако :yid::yid:
Ако имаш зет гинеколог, почесто ќе ти ја проверува...
И гинеколозите се нечии зетови.
 

Don Huan

Alter Ego
Член од
12 јануари 2020
Мислења
256
Поени од реакции
333
Ма пусти бре то, утрипала се кокош. Све су ти оне 'роспије, тебра. Не тврдам дека сум во право, само си поставувам некои свои контратези. Ако чепнеш малку под површината на напишаното, веројатно можеш лесно да ме оспориш. А и не би сакала со Bodhi да си ја расипувам калимерата, човекот има интересни ставови, само така пријателски го 'рчнав.
Ne se sekiraj, ne se rasipuva so Bodi lesno kalimerata. Da ne preteram i skoro nemoguce da se rasipe ;)
Автоматски споено мислење:

Скроз го растажи Боди да знаеш, а баш ми кажа

"... друже, ептен ја поштувам Натан три поинт оу, Френк Херберт и Дејвид Линч би биле горди на нејзината нова сликичка... ех камо да знаеше оти и јас сум ко Пол Муад Диб.... "
Ama zafanat sum momentalno nesto, me prevari da go spomnes Muad Dip. Uste preeeska go mislev :) Nogu dobar film od toa vreme.
Ne e loso da se simne i pak da go pogledneme :)
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
PRVO za dobra plata zosto ne zensko urolog ? pros mentalitet od sto da se plasi od bolna kobasica ili da ne ja udri po nos gluposti a ginekologot ne poraga poraga babicata mislam svarno nema veze da se izbegnuva nekoja profesija poradi banalnos ili izucuva rekov eve za @pozdrav eden topol ,druga komparacija od pop solza nekoj videl ? a od tapan prasina ,naprotiv ke uvidi deka nema drasticna razlika vo alatite osven nekoj nadaren :D
Автоматски споено мислење:

Види вака, не треба да се суди на човека по професијата, но ако веќе имам шанси да бирам, бидејќи сум љубоморно створење, тогаш би одбрала офтамолог, абе се у очи да гледа а гинеколог..пу пу..никако..замисли зет да имам гинеколог....

Прегледај го приврзокот 234083Прегледај го приврзокот 234083аууууууууууууууу...никако :yid::yid:
UUUU ke se napolni so pari ,kerkati ke ja gleda kako princeza nokni dezurstva ,mladi devojki na taen abortus ops 200 evrika u dzeb na crno pokloni od tatkovcite ke pocnes biznis so viski od tolku pokloneni sisinja xaxaax
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.204
Поени од реакции
78.732
Ајде машки, многу ме занима одговор на прашањево, како би се справувале во ситуација кога вашата партнерка е доктор уролог а имате пријатели кои бараат врски и мој термин за преглед кај неа!?
Може и девојките да одговорат на слично прашање, како би се чувствувале кога би имале дечко гинеколог....тешки ли се овие професии за одржување на една стабилна врска во која нема да постои љубомора??:свиркам:
Реално, мислам дека тоа не би одело така. Според мене, у претпоставениот случај, би се конектирале со врски, преку друг познат на неа уролог, кој би го препорачала дотичната.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.204
Поени од реакции
78.732
Член од
21 септември 2011
Мислења
639
Поени од реакции
1.741
Има многу други професии кои треба да те загрижуваат отколку жена уролог или маж гинеколог!!!
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Хех, Боди, а мислев не воопштуваш вака, па ѕирни малку за брилијантните женски умови без чиишто иновации ти во моментов не би пишувал тука, како на пр. Хеди Ламар. Па потоа ѕирни и за некои кои ги знаеш а ла Хипатија од Александрија, Хатшепсут, Марија Кири, Милева Мариќ, Кетрин Џонсон, Вирџинија Вулф, Силвија Плат и многу други.

И преиспитај се дали сепак она "извини бејб, ја сеа идам да филозофирам и да се посветам на наука *и' ги тутнува децата*, а ти - "back to the kitchen!", не е она што можеби ги натерало жениве да се повлечат и да не се наметнуваат со мночу често, некои свои супериорни гледишта во однос на мажите. Андроцентризмот е се' уште толку многу жив, а и ти гледам му се приклонуваш.

П.С. Ептен се засекирав, остај се. :D
Не е ништо толку едноставно во муабетов. Генерализираме и јас и ти, и ти влечеш накај некои екстремни феминистички погледи. Се е тоа ок, било што било....не е важно многу тоа што било вчера. Системов се унапредувал и сме стигнале до тоа што сме денеска.

Што те спречува тебе да си најдеш маж таков како што тебе ти одговара сега во овој момент? Што спречува било која жена да си најде партнер што и одговара?
Некој што нема да ти тутнува деца....
Муабетов испаѓа дека некој на жените им тутнува мажи :D
Автоматски споено мислење:

Скроз го растажи Боди да знаеш, а баш ми кажа

"... друже, ептен ја поштувам Натан три поинт оу, Френк Херберт и Дејвид Линч би биле горди на нејзината нова сликичка... ех камо да знаеше оти и јас сум ко Пол Муад Диб.... "
Знаев јас и по првата профилна сликица ....како она медитира дека се напила од водата животот...се ми беше јасно како ден. Ова беше потврда само.....мислејки најверојатно дека нема да сконтам :D
Автоматски споено мислење:

Ма пусти бре то, утрипала се кокош. Све су ти оне 'роспије, тебра. Не тврдам дека сум во право, само си поставувам некои свои контратези. Ако чепнеш малку под површината на напишаното, веројатно можеш лесно да ме оспориш. А и не би сакала со Bodhi да си ја расипувам калимерата, човекот има интересни ставови, само така пријателски го 'рчнав.
Ако стварно мислиш да ме рчкаш пријателски гледај да биде попросто....оти јас сум глуп по малку :D
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.204
Поени од реакции
78.732
Еј, дај кажи ми ја финтава за да можам и јас со надреден знак да пишувам :icon_lol:
копчето испод esc
(или барем кај мене е испод, скоро ништо нема на него)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom