Вашата девојка по професија е доктор уролог

Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Вашиот сопруг е уролог, ќе му флезе,
у навика :vozbud:
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
Tattoo artist... drugar... pola od klientelata gi ima tetovirano... projdeno... na gz staj mi tetovaza! Fotograf isto... kao i da gledate luge so slab karakter bez moralen kompas nema da odoleat na 'iskushenieto' i sami se stavaat vo takva sitiacija za ili posle rabotno vreme... doktor i ima pobarano fejzbuk na sestra mi posle pregled... kao i da e... koja profesija... 90% od lugeto se sranje...
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
profesija e profesija ima mnogu po matni profesii od urolog,ginekolog,operatorka,depilatorka ,tatu majstorka ,medicinska sestra pravi boc i sto e poentata
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Вашата девојка/сопруга по професија е масажерка???

Масажерка - Кажете ми вие дали масажерките во салоните не даваат и некакви (+)услуги, за некоја паричка плус секако???

Не викам комплет за сите масажерки, но одреден процент ги има такви...
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Вашата девојка/сопруга по професија е масажерка???

Масажерка - Кажете ми вие дали масажерките во салоните не даваат и некакви (+)услуги, за некоја паричка плус секако???

Не викам комплет за сите масажерки, но одреден процент ги има такви...
Ова од искуство?
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
masazerki a depilatorki ???
 
Член од
8 април 2012
Мислења
165
Поени од реакции
84
Незнам за други но мене не ми пречи такво нешто.Впрочем работа си е работа професионалност мора да има.
Инаку сопругата работи како мед.сестра па така да има видено све и свашта и мали и големи а и ради тоа што нашиве нови доктори многу знаат (незнаат ни да боцкаат а не нешто посложено) и катетри мести така има и доста фатено.
Ама тоа си е работа нема сигурно да остави некој да умре ради такви стереотипи.
Има случаеви кога колешка кој и се од муслиманска вероисповест несакаат да пружаат помош на пациенти од машки пол само ради тоа што така ги учеле .
Женско требало на женско
А машко на машко
 
Член од
8 април 2012
Мислења
165
Поени од реакции
84
А и уролозите не работат само со мажи исти проблеми имаат и жените така да уролозите работат и со нив
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
А и уролозите не работат само со мажи исти проблеми имаат и жените така да уролозите работат и со нив
Истото важи и гинеколози


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
C

CoolIris

Гостин
Ајде машки, многу ме занима одговор на прашањево, како би се справувале во ситуација кога вашата партнерка е доктор уролог а имате пријатели кои бараат врски и мој термин за преглед кај неа!?
Може и девојките да одговорат на слично прашање, како би се чувствувале кога би имале дечко гинеколог....тешки ли се овие професии за одржување на една стабилна врска во која нема да постои љубомора??:свиркам:
Ако си професионалец во тоа што го работиш не би требало да ти биде тешко да направиш дистинкција меѓу професијата и личниот живот. И ако си во врска со стабилен човек, не би требало да се опседнуваш со вакви прашања.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.765
Поени од реакции
29.042
Ако си професионалец во тоа што го работиш не би требало да ти биде тешко да направиш дистинкција меѓу професијата и личниот живот. И ако си во врска со стабилен човек, не би требало да се опседнуваш со вакви прашања.
,,,neee ovoa e samo retorichko prashanje , ne praktichno :ROFLMAO:
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Не гледам зошто таква професија да биде причина за љубомора. Оној што е љубоморен секогаш ќе најде причина за да биде љубоморен. Нема потреба од правење непотребни расправии и драми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom