Варумин

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.255
Лекот е пронајден од обичен човек а
огромни корпорации и сл не се способни.
Затоа има скептицизам но тоа е така оти лек
не треба да има треба да има кој да троши
пари за да опстане соодветната индустрија.
Односно има стотици и стотици лекови
но не се во употреба, ќе ги пуштат сигурно
по повеќе години кога ќе се направи друга
болест која ќе носи профит, тогаш ќе биде
откриен фамозниот лек за рак кој ќе
лекува скоро во сите фази на болеста па
и крајни фази каде што веќе нема надеж.

Доколку човекот користи органски мед во својата
исхрана барем малку тогаш оваа болест не би
постоела или би била скоро и непозната поради
малиот број на болни, исто и мед со матична млеч.
--- надополнето: 19 февруари 2012 во 16:06 ---
Но наместо храна се јади месо полно со отрови.
Пријателе јас чувам пчели, моментално татко ми е болен од оваа гнасна болест а човекот го обожаваше медот и јадеше скоро по пола тегла на ден. Незнам 100% кои се причините за предизвикување на оваа болест, а не знам ни дали постои лек.
--- надополнето: 10 јануари 2013 во 17:04 ---
Ги молам оние кои се соочиле со оваа болест, нивни блиски или познати дали знае некој нешто околу DCA Dichloroacetate http://www.thedcasite.com/dca_dosage.html, http://www.pharma-dca.com/DCA_Pharmaceutical_Quality.html. Дали делува ова, дози на користење, начин и место од кај го имате набавено или пак ова http://www.ukrain.ua/index.html . Секоја информација ми е добредојдена
 
Член од
14 април 2006
Мислења
65
Поени од реакции
2
Не сум пишал на форумов незнам од кога... чисто налетав на темава и не сум компетентен да коментирам, но имам прочитано/гледано еден куп ствари за алтернативна медицина и модерната исхрана која е причина плус за зголемен % на заболени еден куп болести како и Ракот.

Не најдов кои активни состојки ги има Варуминот но претпоставувам дека е некој витамински микс и дека може да делува на одредени пациенти.

Чисто информативно изгуглајте Vitamin B17 (FDA banned, кој претпоставувам дека и кај нас е забранет поради хемиските состојки), може нема да помогне но мислам дека е добра алтернатива пред да се почне со Хемо Терапија која има МНОГУ МАЛ % на успешност.

Повеќе за B17 доколку не Ви се гугла на http://www.youtube.com/watch?v=d0PkVTYKNos, Must see!

Покрај B17, постои и Hemp - Rick Simpson Oil кој се прави од Indica (исто нелегално) за таков третман негде надвор од Државава.

Поздрав
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.020
Поени од реакции
2.513
Баш налетав на ова на мотика го објавиле, ме чуди што нема коментари на објавата а има над 5000 споделувања на фб, друга работа вика имал сертификат од светска здравствена организација, друго ако се продава лек треба да биде објавено комплетен состав на состојките, иако да лечело толку мн ке се знаело вака мислам дека е чиста превара
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.830
Поени од реакции
193.865
Od iskustvo druze - ne pomaga. Sto se ne se proba ti kazuvam, dzabe e. Odredeni vidovi na rak se lecat i so hemoterapija i operacija, za nekoi i na trepki sakas zastani, dzabe e.
 
Член од
5 септември 2013
Мислења
44
Поени од реакции
16
Варумин, Б17,Биоцил, тревари, и слични работи...Според мене е поголема превара и од хемотерапијата и зрачењето..Ова од искуство од прва го пишувам...Се уште се бориме со оваа болест...Тешко е кога го имаш овој проблем во фамилија...Велат надежта последна умира....Да се надеваме на подобро...
 
Член од
9 август 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Za lekuvanje na rakot ima samo edna teorija a taa e mnogu stara nemoj da mislite deka so hemoterapija i radioterapija ke se izlecite xmm kolku proceni kazite mi se izlekuvale jas vi nudam nacin na ishrana za 2 meseci i obavezno setanje vo priroda za zgolemuvanje na kislorodot vo krvta i zdrav zivot ( SE podgotvuva caj od 7 trevki razlicni tuka da ne objasnuvam za inmunitet za metabolizam za promena na krvta se ide na sekakvi taktiki i teorii ali so caevite se menuvaat na sekoja nedele se dodava se odzema trava od niv i nikako teloto ne prave resistens i ne zaboravajte stress i nervoza zbogum i da vi kazam ako lece Varuminot javite se mu na toj sto go proizvedil i dali ke tvrde deka ke go izlece nekoj jas licno rabotam na edne slucaj i eve sega se raboti za mlada licnost 44
godini ima 2 deca ednote e student so ambicija da zivee site tumur markeri se OK krvta e oK uste poslednoto vo SK so stavanje na radioaktvien matrejal vo krvta ke i kazaat dali 100 posto ja pobedila bolesta a za toj avarumin e biznis na kompanijata i na taa kutijaka go pise sostavot no ne zaboravajte ako ne pazite imate tendencija pak da se pojave toa ke zavisi od ishranata mozebi i e nasleden rakot vo Belgrad go ispituvaat i toa sam kaj nas go nema jas ke vi kazam dekak hemoterapijata i radioterapija citostatska terapija e nuklearna BOMBA VO teloto i povike od 2-3 terapii ne moze da izdrzite i imunitetoot e na 0 i za 3-4 meseci zbogum od ovoj svet jas ke vi dadam broj za kontak krajno seriozno se bavam so ovaa rabota no ne zaboravajte deka deneska sve se plaka a koga se raboti za zdravjeto i koga nekoj ke nose nedaj boze nekakva odgovronost i toa skapo se plaka
 
Последно уредено од модератор:
Член од
28 април 2006
Мислења
154
Поени од реакции
4
варумин е тотална лага, проверено, не ми дозволуваат ниту влез во аптеката за да ми образложат зошто печалат на мака на оние кои се борат за живот
Повторувам ПРОВЕРЕНО. Нека им се арам парите кои им ги дадовме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom