Варумин

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.218
Поени од реакции
190.326
Да погодам, татко ти почнал да го пие леков кога веќе се знаело дека на човекот му е ептен лошо и дека часот е блиску?

Нејќам да влагам во дискусии дали леков помага или не ама на смртна постела кога си ретко што може да ти помогне и да те оправи на нозе. Во почетен стадиум се пијат вакви работи и се оди на третмани за да се види дали има или нема ефект.
 
V

Vollstandig

Гостин
Секогаш после реклама на некој лек, ама апсолутно секогаш, ќе се најде некој блогер, новинар по весници, а сега последно и членови по форуми да го АНТИ-РЕКЛАМИРААТ лекот. Јас не сум запознат што состојки има и како има, али го гледав тоа интервјуто кажува голем број луѓе излечил, што не верувам дека сите се платени за реклама што потврдуваа за лекот. Далје,ако лекот делувал краткотрајно на имунитетот на татко ти, тоа е доказ дека сепак успеал да помогни, ама веќе заминал оти валјда била последна стаза на ракот. Како што знаат и доктори и повеќето запознати, ракот може да се излечи но во почетна фаза при откривање на први малигни клетки, додека колку се одложува, следува нова стаза и е посериозна, и потешка за лечење, додека не настапи смрт, има еден тон маки...
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
4
Поени од реакции
2
lekot e za imunitet ete mi ostana poke od pola ke go dadam na nekoj ne daj boze ako ima potreba kolku da proba ama dzabe e ne leci rak
--- надополнето: 9 март 2012 во 10:25 ---
vazno ovie od pez pardon mu pravat reklama i najobicen komentar go brisat
--- надополнето: 9 март 2012 во 10:28 ---
koga imas maka i na gjavolot ke mu povervas pa tie toa go koristat
 
V

Vollstandig

Гостин
lekot e za imunitet ete mi ostana poke od pola ke go dadam na nekoj ne daj boze ako ima potreba kolku da proba ama dzabe e ne leci rak
--- надополнето: 9 март 2012 во 10:25 ---
vazno ovie od pez pardon mu pravat reklama i najobicen komentar go brisat
--- надополнето: 9 март 2012 во 10:28 ---
koga imas maka i na gjavolot ke mu povervas pa tie toa go koristat
Абе во право си за то, ама ти кажав погоре, можи да спречи рак ако е во почетна фаза, ако зафати многу, ништо не спасува...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.196
Поени од реакции
22.294
Кога се работи за рак, не е се` црно и бело. Има мноооогу од сивата нијанса.
 
B

Bafra

Гостин
Абе во право си за то, ама ти кажав погоре, можи да спречи рак ако е во почетна фаза, ако зафати многу, ништо не спасува...
Глумецот Мајкл даглас нели беше пред умирање па на крај се излече. Лек има,но само за богатата класа . Dr. Rife i Georges Lakhovsky направиле машини со помош на фреквенции ама сите се одземени, а денешните што ги нудат по интернет не се како оригиналните. На интернет како што читам Hemp oil но САМИ да си го направите.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.671
Поени од реакции
6.188
Varumin не е лек за рак....туку помошно средство за зголемување на имунитетот како што се витамините минералите тониците и останатите препарати кои се купуваат без лекарски рецепт...така да не може да се очекуваат чуда
 
Член од
28 јуни 2009
Мислења
180
Поени од реакции
153
Жал ми е за таткоти. Прими сочуство, но нажалост ракот не е толку едноставна болест како што мислиш ти. Стив Џобс почина од рак, и беше еден од најбогатите луѓе на светот. Така да теоријата дека постои лек само за богатите е лажна. Кристофер Хиченс, Патрик Свејзи и тие починаа од рак. Совет за тебе, ако пушиш цигари откажи ги.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
989
Поени од реакции
614
Глумецот Мајкл даглас нели беше пред умирање па на крај се излече. Лек има,но само за богатата класа . Dr. Rife i Georges Lakhovsky направиле машини со помош на фреквенции ама сите се одземени, а денешните што ги нудат по интернет не се како оригиналните. На интернет како што читам Hemp oil но САМИ да си го направите.
Абе доста со овие теории на заговор, Стив Џобс имаше помалку пари од Мајкл Даглас?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.863
Поени од реакции
7.544
Додека има век ќе има и лек, кога нема век нема ни лек.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.571
lekot e za imunitet ete mi ostana poke od pola ke go dadam na nekoj ne daj boze ako ima potreba kolku da proba ama dzabe e ne leci rak
--- надополнето: 9 март 2012 во 10:25 ---
vazno ovie od pez pardon mu pravat reklama i najobicen komentar go brisat
--- надополнето: 9 март 2012 во 10:28 ---
koga imas maka i na gjavolot ke mu povervas pa tie toa go koristat
Жал ми е за татко ти, што починал од болест, не од старост, но би ти препорачал ако не си доволно начитана за оваа болест, да побараш на интернет или некоја книга, за побрзо да можеш да сватиш дека, нема лек за рак, има само успорувач на ракот.
Извини ако мислиш дека сум премногу груб но јас само сум реален. Можеби во некоја иднина ке се пронајде лекот но за сега нема лек.
Премногу е сложен ракот, најтешко се контролира тоа делење на клетките, и кај секој организам различно делуваат постоечките лекови. Кај некој ке има ефект кај некој ке нема, зависи и до фазата во која е проширен ракот. Лековите што го успоруваат ракот се за зајакнување на имуниот систем, бидејки ракот почнува да се шири откако имуниот штит во организмот ке ослабе.
Исто така и тие зрачења што сигурно и татко ти ги примал, служат за успорување на ракот, но не го лечат. Зрачењата ги убиваат клетките кои брзо се шират, кои ние ги викаме рак, но ако се малигни, по некое време тие пак ке го продолжат истото.
Значи сеуште нема лек за рак, постојат само успорувачи на ракот.
Искрено ми е жал поради загубениот живот, бидејки и јас имам искуство со еден мој роднина кој имаше рак на бел дроб, и знам каква борба е тоа и кои се нервозите во фамилијата, доста сум запознаен со целиот проблем, но за среќа бидејки човекот беше баш на дозволена граница за оперирање никој од докторите не сакаше да си ја ризикува кариерата со таа ризична операција, успеавме да фатиме врски на време и да го оперираат, и човекот еве веќе втора година по операцијата е здрав, а ракот беше малигнен.
Знам, не е фер тоа со врските но кога станува збор за живот или смрт на твој близок, не се размислува за ништо друго освен за тоа да му биде подобро на човекот.
 
G

galaxy

Гостин
Маркетингот си го прави своето. Во рекламите не смее да кажува нешто неточно и прочитајте ги, ќе видите дека никаде во официјалните реклами не вели дека лечи рак.
Ама, како што кажуваш, портали, форуми, весници, телевизии, објавуваат демек интервјуа во кои може да кажува што сака, и така ги наведува луѓето да помислат дека продава лек против рак.
Не е лошо што дава надеж, макар и лажна, лошо и тоа многу лошо е што многу скапо ја наплатува таа последна надеж и ја искористува безизлезната ситуација на луѓето.
А најлошо е кога, има и вакви ситуации, пациентот имајќи доверба во овој нечовек го напушта конвенционалниот третман кој можеби може да му понуди подобри резултати.
Срам да му е.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Имаше тема за ова и еден член кажа дека го знаел преварантот од некое село во Струмица (Ване Лисицата).
Мислам дека прекаарот е доволен
 
На врв Bottom