Варосување

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.291
Поени од реакции
771
Икуство некој со фарбање плочки и под од плочки ? Разгледував , има многу интересни варијанти.
 
Член од
25 април 2019
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дали некој има фарбано врз тапети? Јас во станот имам и сѐ си е како што треба,ништо не се познава ама ѕидовите се од бетон и рамни.
Но, сега сакам да фарбам врз тапети на кои ѕидот не им е рамен.
Куката е барака од тие старите после земјотресот и бидејќи ѕидовите не биле добри има тапети врз нив.Е сега сакам да исфарбам врз нив,заради дезинфекција и како најевтино.
Дали некој има искуство? Нови тапети или вадење со глетовање ми е скапа опција.Совет, чаре?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.154
Поени од реакции
18.094
Чупе, на шо ќе личи тоа? Баш ме занима.
Ја знам дека се вадат и се глетуе ѕидот....сеа збориме да личи на место за живеење...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom