Вардар останува во првата лига!

Дали го оправдувате овој потег?


  • Вкупно гласачи
    124
B

Beck's

Гостин
Vardar in Europe

Vardar 2011 still have not played in Europe

wiki:D
--- надополнето: Jun 24, 2011 5:55 PM ---
Supporters

FK Vardar 2011 supporters are known as VMROVCI and they were founded in 2011. :ROFLMAO:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.806
Поени од реакции
72.105
A бе другар разбери МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ НЕ ИСПАДНА ОД ЛИГА ти дали разбираш или не ... !?!?! Клубот мораше да помие под суспензија (не навлегувам како што) ама ние бевме мажи до крај протестиравме против ФФМ не игравм не суспендираа (пак ке кажам не навлегувам во мотивите) ама вие ИСПАДНАВТЕ ОД ЛИГА а знам и дека и самиот си свесен во каква ситуација сте и сам знаеш дека стариот Вардар е ИСТОРИЈА !!! Ова е нов Вардар гледам се разбираш затоа и незнам зошто не ти се јасни овие работи !!!
--- надополнето: Jun 24, 2011 5:35 PM ---

Ние кога НЕ СУСПЕНДИРАА бевме ПРЕТПОСЛЕДНИ НА ТАБЕЛА ??? Хмм или Вардар беше ПРЕТПОСЛЕДЕН ...
И да постои мојот клуб и се избори за влез во 2 Лига ќе игра ДОСТОЈНО И СО ЧИСТ ОБРАЗ !!! Впрочем мојот клуб ви дава тренер кој беше шампион и двајца играчи кој ве правеа партали кога игравме против вас :D ( ако ги земете ќе видиме) !!! Поздрав Wikipedia On 23 June Vardar has new name "VARDAR-2011"
Значи испаднавте од лига но по административен начин. Битно ИСПАДНАВТЕ.
Тоа како сте испаднале нема врска со тоа што јас целам со тоа то го кажувам. Ти викам дека и твојот клуб направи истав фузија како и нас се соп иста цел.
Темата на муабетот е како ФФМ демек му помагала на вардар и како еден клуб бил форсиран.
Откако заклучивме дека тоа не е така, се префрливме на тема со муабет КАКО НЕ ВИ Е СРАМ БЛА БЛА...
Ти викаш не останавте во втора лига зошто не сте мажи, а јас ти објаснив во сто поста нагоре кои придобивки ги имаме ние ако останеме лигата, и дека ако не влезевме вака во прва лига, ВАРДАР ЌЕ ПРОПАДНЕШЕ ЗАСЕКОГАШ....
Јас те прашав, зошто вие не почнавте од четврта лига, зошто направивте фузија?
Значи сакам да ти посочам дека и двата клуба направија фузија за нивно добро. И вие можевте да си играте во четврта лига под името Македонија ЃП, ама сакавте една година да влезете побрзо.
Жално е да викаш дека оваа Македонија ЃП била нов клуб. Да, фиктички на хартија, тоа е нов клуб, но во реалноста тоа не е така. Се наследуваат сите правни работи како и историјата на претходниот субјект, плус вие уште годинава ќе се викате Македонија ЃП така?
Дали ние ве замаравме по фузијата дека сте биле нов клуб, дека Македонија Ѓп заминала во историјата?
НЕ, затоа што тоа "нов" е само колку законски да помине, а после си е се по старо...
Мислам дека си кадарен да го сватиш тоа.
Тоа што разни дечишта прочитале по интернет некои глупости, и не се способни да размислуваат со своја глава, а ниту знаат кои се причините зошто настанала оваа фузија, мене не ме занима.
Сакам се најдобро за мојот клуб, и мене не ми по ќејф што на крај мораше да излезе вака но тоа е тоа, периодот од 1990 до 2000 и некоја си го направи своето. Сега мора да се спасуваме како што знаеме и умееме.
На википедија може што сака да си пишува, и јас можам да едитирам и да напишам дека Меси дошол да игра во Малеш од берово...
Ако мислиш дека со тоа нешто ќе ме испровоцираш гадно си се заебал(n)
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
гордоста на македонскиот фудбал вардар миравци :eek:

треба да се засрамат сите што навијаат за вардар миравци :ROFLMAO:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.223
Поени од реакции
14.552
Постои такво нешто како македонска лига?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.453
Поени од реакции
28.699
Викаат дека само 20% од мозокот се користел, јебига научници.... Почнувам да се соменевам и да излезам на ТВ со докази од кајгана дека некои и воопшто не го користат. Па чекајте малце бе што е тука нелегално? СО ПАРИ е платено и си остануваме. Секој што знае и се разбира од законите на ФФМ, а и тој што не се разбира слободно нека си прочита дека со фузија нема ништо нерегуларно. Зашто не се буневте кога направи фузија Ѓорче? Дури и најголемите клубови го смениле името. Каде беа сите да се буните кога РК Вардар го смени името два пати во Ватростална па во Про, каде бевте сите кога најтрофејниот кошаркарски клуб го смени името во Годел па во Фершпед? Каде бевте сите кога Шкендија после војната остана во прва лига нерегуларно? Каде бевте сите кога Скопје го смени името во МЗТ Скопје и сега е МЗТ, а не Скопје? Каде бевте сите кога Киро ни го смени знамето? Тогаш никој не се бунеше нели сите сакавте подобар живоот ќе сме влегле во ОН, па кој к*рац бре? Каде бевте кога Слога го смени името во Шкупи? Манчестер Јунајтед знаете како се викаа прво, т.е. кое е првото нивно име кога настанаа? РК Барселона знаете ли дека го смени името? Ако добро се сеќавам и Љубљана го смени името. и Фиорентина го смени. и Ѓорче сега е Треска. Има милион примери во светот ако сакате уште ќе ви пишувам ама мислам дека се доволен пример за доказ дека нема ништо нечесно во ова.

Еве и друга страна ќе ви разјаснам, да речеме дека е нечесно.

Еее далечна беше таа година кога Вардар почна да пропаѓа, 93 беше последната добра сезона во историјата на мак фудбалот. ( Ова ви кажувам од раскажување на таткоми, дедо ми и остали познавачи на фудбалот.) Тогаш каков фудбал се играше малку од тука знаат. Вардар почна да пропаѓа со доаѓањето на Ѕинго, следеше Орце, Брацо, Гризли, Хари и многу малодушници кои сакаа пари. Парите ги ценеа повеќе од ЉУБОВТА, се прашувам знаат ли тие што е воопшто љубов? Па да не беа тие Вардар немаше да биде на ова место, сега ќе беше можеби подобар од 87, можеби и полош не се знае. Но, да не беа тие Вардар ќе опстојуваше што значи нечесно испадна, па и да останеме во втора лига треба и нечесно да го вратиме во прва лига според логигата. Само за пример да ви кажам како што вие велите Вардар заслужи да игра во втора лига, епа сите што крадеа од Вардар заслужија да идат во затвор али никој не е таму. ЗАКОН во државата е, а и секаде во светот дека за кражба следи затвор или друга санкција. Епа мили експерти немојте толку да зборите кога не се разбирате во Закони на ФФМ, државата па и во МАК ФУДБАЛОТ. Како бе сите рипнавте одма за Вардар, а нигде ве нема на трибини не само за Вардар туку за било кој Македонски тим? Повеќе ќе ме боли срце кога Вардар би играл европска утакмица и кога сите ќе се нацртате на трибини и ќе почнете со муабетите еее ја стар Вардарец, Вардар ми е во срцето, а со прст не мрдате кога пропаѓа клубот и кога му беше најтешко сите бевте дома и уживавте на утакмици од типот Милан, Интер, Челзи, Манчестер, Барселона, Реал.... Додека вие дома седевте и се радувавте некој дремеше на стадион и на 40 степени и на 0 степени и кога истураше дожд бодрејќи го својот клуб. Некој трчаше молеше за прашак за дресовите.

Ако сте доволно информирани ќе знаете дека Вардар како клуб настанал со фузија на два клуба.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Го оправдувам потегов, не не оправдувам менување на името на напознатиот фудбалски бренд од Македонија. И не само Вардар, туку и Пелистер да се врати во прва лига.
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
екипата што ќе игра во прва лига не е вардар со овој потег вардар е уништен (да не кажам погребан) , јас овој потег го сваќам како злоупотреба ( да не кажам силување ) на името (брендот) Вардар ...

И ќе ве молам да не ми ги навредувате Лавовите од Ѓорче зошто тие беа исфрлени поради политиките на ФФМ а не поради нивниот моментален неквалитет и нефудбал, а еден од виновниците зошто Македонија ЃП беше исклучена од лигата е и Вардар кој во последен момент се откажаа од бојкотот на ффМ. а понатаму сите знаеме што се случи...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.051
Поени од реакции
15.026
ова иди како Македонската држава да игра во лигата на ЕУ да си го смени името во Македонија 1944
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ја не се бунам што Вардар се фузирал со Миравци или со некој други од пичке си мајчина,само му пишав на Сајбер дека меша сосема различни поими во случајот на Македонија Ѓорче Петров и Вардар.
Значи да резимираме,Македонија беше дискфалификувана поради политиките на ФФМ,убаво пиша Слобо погоре,дискфалификувана во екот на сезоната,не се сеќавам точно,мислам три кола пред крај не зимската пауза беше или така нешто,мање битно.
Додека Вардар веќе испадна,значи заслужено испадна во Втора лига каде што требаше да игра од почетокот на Августов што доаѓа.
Ама не !
Град Скопје се сети во 5 до 12 народски кажано дека во Скопје воопшто постоел фудбалски клуб Вардар и ај се решиле да му помогнат со фузија со Миравци кој патем сосема заслужено си влегоа во Прва лига,влез чист како солза.
Тоа е разликата во овие два случаи,Ѓорче испадна АДМИНИСТРАТИВНО,а Вардар СОСЕМА ЗАСЛУЖЕНО !
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.453
Поени од реакции
28.699
Ја не се бунам што Вардар се фузирал со Миравци или со некој други од пичке си мајчина,само му пишав на Сајбер дека меша сосема различни поими во случајот на Македонија Ѓорче Петров и Вардар.
Значи да резимираме,Македонија беше дискфалификувана поради политиките на ФФМ,убаво пиша Слобо погоре,дискфалификувана во екот на сезоната,не се сеќавам точно,мислам три кола пред крај не зимската пауза беше или така нешто,мање битно.
Додека Вардар веќе испадна,значи заслужено испадна во Втора лига каде што требаше да игра од почетокот на Августов што доаѓа.
Ама не !
Град Скопје се сети во 5 до 12 народски кажано дека во Скопје воопшто постоел фудбалски клуб Вардар и ај се решиле да му помогнат со фузија со Миравци кој патем сосема заслужено си влегоа во Прва лига,влез чист како солза.
Тоа е разликата во овие два случаи,Ѓорче испадна АДМИНИСТРАТИВНО,а Вардар СОСЕМА ЗАСЛУЖЕНО !
Ај стави си прст на глава и размисли убаво зашто Вардар испадна. Хмм ај да ти помогнам, да го крадеа клубот го уништуваа стигна до ова дереџе да нема ни пари за прашак и испадна. А, патот кој го помина за да испадне не е заслужен. Заслужено е други луѓе да скапат во затвор ама тоа не ви смета нели?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.806
Поени од реакции
72.105
Ја не се бунам што Вардар се фузирал со Миравци или со некој други од пичке си мајчина,само му пишав на Сајбер дека меша сосема различни поими во случајот на Македонија Ѓорче Петров и Вардар.
Значи да резимираме,Македонија беше дискфалификувана поради политиките на ФФМ,убаво пиша Слобо погоре,дискфалификувана во екот на сезоната,не се сеќавам точно,мислам три кола пред крај не зимската пауза беше или така нешто,мање битно.
Додека Вардар веќе испадна,значи заслужено испадна во Втора лига каде што требаше да игра од почетокот на Августов што доаѓа.
Ама не !
Град Скопје се сети во 5 до 12 народски кажано дека во Скопје воопшто постоел фудбалски клуб Вардар и ај се решиле да му помогнат со фузија со Миравци кој патем сосема заслужено си влегоа во Прва лига,влез чист како солза.
Тоа е разликата во овие два случаи,Ѓорче испадна АДМИНИСТРАТИВНО,а Вардар СОСЕМА ЗАСЛУЖЕНО !
Никој не го негира тоа, ама испаѓање си е испаѓање па дали било административно или регуиларно тоа е иста работа. македонија ЃП ја спомнав во друг контекст а не околу испаѓањата :)

http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=BDBA4A3CCFE2FA499388A383D89965D1
Во македонскиот фудбал примери на фузија и на меѓусебна размена на статусот во различни по ранг лиги кај нас е познат по три примери. Тоа досега се случи помеѓу Алумина и Брегалница од Штип, Декамел Демир Капија и Вардар Неготино, како и помеѓу Новаци и Ресен.
АЈде сега сите што викавте дека ова било невидено во Македонија и дека се правело за да се форсира Вардар, да ми го задудлате по 5-6 пати...
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Ај стави си прст на глава и размисли убаво зашто Вардар испадна. Хмм ај да ти помогнам, да го крадеа клубот го уништуваа стигна до ова дереџе да нема ни пари за прашак и испадна. А, патот кој го помина за да испадне не е заслужен. Заслужено е други луѓе да скапат во затвор ама тоа не ви смета нели?
Ама запази моментот испадна не е исто со исклучување од лига ... а тоа кој крадел што крадел е сосема друг муабет и ние дур се расправаме овде неколку дечки кој се членови на ффМ ни го силуваат цел Македонски фудбал ни утепаа се што вредеше дај не ме забавај македонија пред да ја исклучат беше 2 или 3 место на табела а ја исклучија за ебани 150к евра епа ти види а нас ке ни зборат дека немало врска со пари епа со што е?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Абе дечки не мешајте менување на име заради спонзор и фузија... плус самите споредувате хоризонтална (така мислам се нарекуваше) фузија - спојување на два клуба во еден, со оваква, каде, како што разбрав и двата клуба ќе играат одвоено, не како еден...

Мене лично глуп потег ми е ова што го направи Вардар (добро де и Миравци), мислам дека немаше да пречи играње у втора лига, ма да кај нас тоа може да значи и останување таму долго време дури и за Вардар, пошто знаеме какви ни се фудбалските (не)услови... ова е уште една во синџирот на глупости кој нема крај...

Подобро ќе беше да ја проширеа лигата, него ова... еден менува име, друг менува име...И сеа врв на глупостиве ќе биде Вардар и догодина да не обезбеди опстанок...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.453
Поени од реакции
28.699
Ама запази моментот испадна не е исто со исклучување од лига ... а тоа кој крадел што крадел е сосема друг муабет и ние дур се расправаме овде неколку дечки кој се членови на ффМ ни го силуваат цел Македонски фудбал ни утепаа се што вредеше дај не ме забавај македонија пред да ја исклучат беше 2 или 3 место на табела а ја исклучија за ебани 150к евра епа ти види а нас ке ни зборат дека немало врска со пари епа со што е?
Ѓорче од лига ја исфрлија неправедно поради тоа што нивниот спонзор гледаше сопсвени интереси т.е. да го замени Хари, а во Вардар повеќе лица гледаа споствени интереси т.е. пари и моќ. НЕПРАВДА и кај двата клуба јасно и сватливо и за дете...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Сајбер и Комита ултрас,јасно е,се разбираме околу ова :)

Инаку кога сме веќе тука,да додадам само,газдата до некаде гледаше сопствени интереси,а до некаде и го правеше тоа за доброто на клубот,пошо Хари на клубот должи јака пара од настапите во ЛШ против Бате Борисов и од шампионската титула,мислам дека се работеше околу 750 илјади евра,не ме фаќајте за збор.

Туку ме интересира,сега на Вардар ќе му бидат избришани долговите или ќе треба да ги исплати ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom