Вакцини на BioNTech-Pfizer и Moderna против САРС-Ко2

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А да сум на нивно место освен вакцинален картон ќе ставам на секој граничен премин по неколку црнци за да ставаат уште по еден печат на секој што ќе премине граница.
И јас би ставила бонус од 10,000 на секое повлекување на пари од банкомат ама не сум на нивно место.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.165
Поени од реакции
15.953
Затоа 90% од населението одбива да се вакцинира па со последни обиди министерство за здравство пробува преку соросовите телевизии да врши пропаганда колку вакцините се корисни за здравјето на луѓето.
Тачно, туку дај кажи нешо да видиме тоа авионите што испуштаа за труење на народот у Маќедона и 5џи мрежа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Тачно, туку дај кажи нешо да видиме тоа авионите што испуштаа за труење на народот у Маќедона и 5џи мрежа.
Немаме драјвери за чипот во честиците што ги фрлаа, мора со вакцини да се инсталира.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.165
Поени од реакции
15.953
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
у 21 век да имаме проблем со ширење глупоќа. Ќе речеш идеме напред, али у оваа смисла назадуваме, зошто ојлиња дојлиња прочитале нешто Миленко пророкот што напишал на дудинка.мк.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
Мене најголема забуна околу вакциниве ми прави тоа што некако сите избегнуваат да ги спомнат прележаните, или, ако веќе ги спомнуваат, тоа е во контекст дека, иако ја прележале болеста, треба да се вакцинираат.
Тоа ми нема никаква логика.
Ако јас не сум развил имунитет, по природен пат, со прележана болест, како ќе развијам со вакцината?
Ако природниот имунитет не делува на некои мутации, како вакцината ќе делува?
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.423
Поени од реакции
3.127
Мене најголема забуна околу вакциниве ми прави тоа што некако сите избегнуваат да ги спомнат прележаните, или, ако веќе ги спомнуваат, тоа е во контекст дека, иако ја прележале болеста, треба да се вакцинираат.
Тоа ми нема никаква логика.
Ако јас не сум развил имунитет, по природен пат, со прележана болест, како ќе развијам со вакцината?
Ако природниот имунитет не делува на некои мутации, како вакцината ќе делува?
Не барај никаква логика...целата прича е така направена да не можеш да дојдеш до никаква логика...Само користи интуиција и што помалку читање на ваксбот постови...
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Еве како се вакцинира првата госпоѓа на Македонија:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
Еве како се вакцинира првата госпоѓа на Македонија:
158930033_4156887734324145_4784340060161898717_o.jpg 159337873_4156887884324130_8257367277664293238_o.jpg
... не можам да ги разберам овие медицински сестри зошто боцкаат позади рака, никако не ми е јасно како може скоро под мишка да се боцне вакцина?

syringe_1.jpg covid19_vaccine_391730621.jpeg

... инаку не може да се каже со сигурност дека на сликата „првата госпоѓа“ не ја примила вакцината, оти иглата „имало капаче“, тоа зависи каков шприц се употребил во моментот,

BD329650.png ice_screenshot_20210309-181553.jpeg

затоа што постојат повеќе видови на турбекулински и инсулински шприцеви, каде самата игла на основата има таква пластика или може да нема,

imageer.jpg 12-Novavax-Vaccine-Press-Event-5_26_20-Cut-7.jpg

... еве како би било слична ситуација со ист инсулински шриц со сина пластична основа на инсулинската игла, што навлегува во раката и се гледа токму така како да има „капаче“ а всушност иглата е внатре во мускулот!
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Прегледај го приврзокот 287333 Прегледај го приврзокот 287334
... не можам да ги разберам овие медицински сестри зошто боцкаат позади рака, никако не ми е јасно како може скоро под мишка да се боцне вакцина?
Ако сака практично пред камера да докаже дека се вакцинира и да ги убеди граѓаните ќе викне неколку антиваксери и со службено лице ќе одат таму кај што се чуваат неотпакуваните пакети на вакцините и по нивни избор ќе одберат било кој пакет.Пакетот ќе го отворат пред камери,ќе одберат било кое шишенце,ќе викнат од страна медицинска сестра,ќе го проверат прво шприцот дали е од оние лажните што се собираат или не и потоа со камера од задна страна на само 5 цм ќе го снимат чинот а не од 2 или 3 метри.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
Ако сака практично пред камера да докаже дека се вакцинира и да ги убеди граѓаните ќе викне неколку антиваксери и со службено лице ќе одат таму кај што се чуваат неотпакуваните пакети на вакцините и по нивни избор ќе одберат било кој пакет.Пакетот ќе го отворат пред камери,ќе одберат било кое шишенце,ќе викнат од страна медицинска сестра,ќе го проверат прво шприцот дали е од оние лажните што се собираат или не и потоа со камера од задна страна на само 5 цм ќе го снимат чинот а не од 2 или 3 метри.
... не знам зошто таа или било кој политичар би ти било репер тебе, мене и на граѓаните дали да се прими вакцината, па Власта што се вели може да се боцка со што сака, само да е на власт, тоа не значи дека нешто мене или тебе ни докажува дека е тоа вистинското или не, толку лажење што стори, тие и во самото тоа лажење си веруваат и може да си наштетат само да се на власт, а за колатерална штета да не спомнувам,
...вакцинирањето конкретно за К19 всушност би било како вакцинирање против сезонски грип, но само малку во потешка форма болеста К19 што мораме повеќе да внимаваме превентивно тоа е најважен момент, кој може нека се вакцинира, кон не може нека почитува заштитни мерки и кај да е ќе го совладаме вирусот!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom