Вадење на македонски пасош за "македонци" протерани од Грција.

Член од
13 декември 2014
Мислења
34
Поени од реакции
77
Здраво, станува збор за семејство кое е иселено во Ташкент уште во времето на граѓанската војна во Грција. Сакаат да се вратат во Македонија после толку години, моментално го изучуваат Македонскиот јазик. Која е процедурата за да се отствари цела таа нивна желба?
Каде би требало да се обратат и дали воопшто нешто такво е изводливо.
Би ги замолил да ми одговорат луѓе кои се упатени во таа проблематика. Ви благодарам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom