Вагинални инфекции

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
,,,,koga jas ke dojdam do zakluchok deka e potrebno moeto davanje na mislenje togssh i ke go ima,,,
,,,ne sum fokusiran na tebe,,,ne se precenuvaj,,,
,,,samo komentiram nesoodvetni medicinski tolkuvanja od nesoodvetno struchno osposobeno lice koe sekoja dijagniza ja sveduva na dve tri raboti,,,
,,,apropo toa veke ponatamoshnite mislenja za razlichni medicinski problemi so dve tri somnitelni reshenija po sila na avtomatizam stanuvaat trolovanje,,,
,,,i nemoj da mislish deka se zamaram so tebe,,,voopshto ne ti se teshki tezite za da bidat demantirani,,,
,,,e sega e navistina ajt pozz,,
Како ќе докажеш дека мислењата не се соодветни, која самата наука е против тебе? (имаш горе референци од студии) како со реченици од типот на: "не сакам да коментирам" ќе демантираш било што?


Не одговараш за магнезиумот, затоа што знаеш дека тестовите за истиот се скоро не возможни да се изведат, а ако не знаеш можеш слободно дипломата да ја искинеш, и стварно да престанеш да коментираш.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260
Како ќе докажеш дека мислењата не се соодветни, која самата наука е против тебе? (имаш горе референци од студии) како со реченици од типот на: "не сакам да коментирам" ќе демантираш било што?


Не одговараш за магнезиумот, затоа што знаеш дека тестовите за истиот се скоро не возможни да се изведат, а ако не знаеш можеш слободно дипломата да ја искинеш, и стварно да престанеш да ко
Како ќе докажеш дека мислењата не се соодветни, која самата наука е против тебе? (имаш горе референци од студии) како со реченици од типот на: "не сакам да коментирам" ќе демантираш било што?


Не одговараш за магнезиумот, затоа што знаеш дека тестовите за истиот се скоро не возможни да се изведат, а ако не знаеш можеш слободно дипломата да ја искинеш, и стварно да престанеш да коментираш.
,,,aj poveke za drugite otkolku za tebe,,,vleguvash vo konfrontacija so samiot ti,,,,pa velish,,,
,,,skoro nevozmozhno,,,,shto ne e ekvivalent na nevozmozhno,,,
,,,,i mozham da ti nabrojam eden kup na biohemisko mikrobiolishki laboratorii of Triglav pa se do Gevgelija shto pravat analizi ,, medju drugoto i za magneziumot kij se meri vo m/mol. i iznesuva tochno 0.01 od chovekovata telesna tezhina,,,-),,,
,,,,za ponatamoshno objasnuvanje pitrudi se ti,,,ne mora se na tacna da ti se dava/ sepak ovie raboti se uchat na faking meducinski faks/,,,i popat kazhano vrednostite se merat vo mochka,,,urina de,,,
,,,,ajt dosta ti beshe,,,pozzzz,,,
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
,,,aj poveke za drugite otkolku za tebe,,,vleguvash vo konfrontacija so samiot ti,,,,pa velish,,,
,,,skoro nevozmozhno,,,,shto ne e ekvivalent na nevozmozhno,,,
,,,,i mozham da ti nabrojam eden kup na biohemisko mikrobiolishki laboratorii of Triglav pa se do Gevgelija shto pravat analizi ,, medju drugoto i za magneziumot kij se meri vo m/mol. i iznesuva tochno 0.01 od chovekovata telesna tezhina,,,-),,,
,,,,za ponatamoshno objasnuvanje pitrudi se ti,,,ne mora se na tacna da ti se dava/ sepak ovie raboti se uchat na faking meducinski faks/,,,i popat kazhano vrednostite se merat vo mochka,,,urina de,,,
,,,,ajt dosta ti beshe,,,pozzzz,,,
Скоро невозможно затоа сме од МК, каде сите тестови се базични, нема напредни методи. Генерички одговор. Кој метод се користи? серумски?
 
Член од
20 јануари 2012
Мислења
77
Поени од реакции
31
Девојки имам еден проблем.. Имам ЦИН1, барем така ми кажа докторот по добиените резултати од ПАП тестот кој не ми беше покажан. Причини за појава на цин се повеќе партнери во краток период (јас ги имам 2ца на растојание од 3год така да ова отпаѓа), (прерано губење на невиност, јас на 18год и мислам дека не е баш прерано, така да и ова отпаѓа), анален па вагинален секс без заштита (сум немала) и паѓање на имунитетот (а се осеќам здраво и крвни анализи и се што сум испитала е 5ка). Доколку сте имале, како сте се излечиле и што ви препишал докторот?[DOUBLEPOST=1501296292][/DOUBLEPOST]
Здраво,
Имам проблем и ми треба мислење доколку сте имале слична ситуација. Веќе два месеци одев на базен, но почна многу да ме чеша интимата, имам пецкање кога одам во тоалет и исцедок како со грутчиња. Почнав да ги користам вагиналетите PROBalans Lady на PharmaS па ме интересира дали имате слично искуство?
Ништо страшно, КАНДИДА е во прашање, мене на секое влегување во базен ми се појавува и ги имам истите симптоми како ти и затоа баш и не влегувам во последно време. Хлорот кој го туриваат во водата, ја намалува Ph влажноста на вагината и се појавува кандидата. Немаш ни камења, ни песок, ни проблем со бешиката. Ако ја имаш повеќе од 3-4 дена се прават рани во внатрешноста на вагината и надвор и затоа те пече кога одиш во вц. Вагиналетиве шо ги користиш прв пат ги слушам, а и мислам дека од маста Канестен ќе ти помине најбрзо, јас неа ја користев и многу сум задоволна. Околу една недела ми траеше мене, а се мачкав со канестен по 2-3 пати на ден и обавезно пред спијање.
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Еве што викаат за Probalans Lady - многу добра работа се! :giggle:

PROBalans Lady претставуваат вагинални таблети кои: ја намалуваат pH на вагиналната слузница, ја подобруваат еластичноста на вагиналниот ѕид, ја обновуваат вагиналната микрофлора и го спречуваат на растот на патогените на слузницатата.

Поради сите овие карактеристики PROBalans Lady вагиналните таблети имаат корисно дејство при:
  • Габични инфекции;
  • Бактериски вагинози;
  • Пост-антибиотска терапија;
  • Менопауза.
Медицинското средство PROBalans Lady во својот состав вклучува:
  • Lactobacilus acidophilus кој ја обновува вагиналната микрофлора, ја инхибира колонизацијата на патогени, го намалува pH на микрооколината, и произведува H2O2 и бактериоцини против G. Vaginalis;
  • Млечна киселина која: ја одржува pH на вагиналната слузница, ги инхибира патогените соеви, ги инхибира металопротеиназите и го чува интегритетот на цервиксот, ги намалува инфекциите на горниот генитален тракт;
  • Изофлавони (особено корисни при менопауза) кои го зголемуваат нивото на гликогенот и на тој начин: го унапредуваат трофизмот на слузницата, ги намалуваат симптомите на атрофија (сврбеж, болка, еритем) и ја обновуваат pH вредноста на вагиналната содржина.
Како се употребува:
  • 1 таблета навечер пред спиење, вагинално;
  • Да се инсертираат во тек на 14 дена, почнувајќи една недела пред менструацијата или веднаш после завршувањето на циклусот;
  • Не применувајте го подолго од 20 дена, без претходна консултација со гинеколог.
Дали PRO Balans Lady може да ги користат трудници?
 
Член од
24 септември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, samo shto se vrativ od odmor I imam nekoe cheshanje kako vaginalna infekcija, izgleda od tamponite. Ke gi kupam ovie vaginaletive shto gi preporachuvate PROBalans Lady I pishete mi ve molam kolku vreme treba da se koristat.
 
Член од
12 јули 2017
Мислења
34
Поени од реакции
10
Zdravo, samo shto se vrativ od odmor I imam nekoe cheshanje kako vaginalna infekcija, izgleda od tamponite. Ke gi kupam ovie vaginaletive shto gi preporachuvate PROBalans Lady I pishete mi ve molam kolku vreme treba da se koristat.
Една кутија има 14 вагиналети и користиш една пред спиење.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На одмор, по песоци, по плажи, по лежалки и клупи секакви и уште тампони бутате, малце е само инфекција да фатиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom