ВМРО

Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Извини ме, имам един в'прос - ти имаш ли 18 години.
Питам те заштото постовете ти са нјакак по детски наивни, и задаваш в'проси които отдавна не представлјават интерес. Сега какво, трјабва да ти се објаснјава за политиката на Коминтерна ли? Питај старите б'лгари какво ште ти кажат за Георги Димитров и другите такива без родина. Трјабва ли да ти се објаснјава за червенија терор в Б'лгарија след 9 септември 1944 до средата на 50-те години на XX век? Знаеш ли че без с'д и прис'да или по скал'пени процеси като "Народнија с'д" са избити много повече хора отколкото военнопрест'пници в Германија? Така че не ми хвали политиката на отродниците от Коминтерна!!!
Нјама да ти отговарјам на в'просите по точки. Нјама смис'л. ште почетеш повечко книги, ште разбереш отговорите.
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
НЕ "братко"...НЕ...

ИЧ НЕ СИ ВО ПРАВО....

А и не треба да бидам начитан за да ти кажам дека сум МАКЕДОНЕЦ!!! За тоа не се учи , туку едноставно се раѓаш како МАКЕДОНЕЦ!!!(за разлика од нас, бугарин се станува со законски акт или давање на државјанство на некој кој сака да оди без виза во грција).

Јас сум горд што сум МАКЕДОНЕЦ, како што биле и моите баби и дедовци кои живееле пред комунизмот и коминтерната...
 
Член од
27 февруари 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Зашто толкова мразите бугарски братја?Един народ сме,една кр'в носиме...От как ја има булгарија,от как се земја помни македонци и булгари са един народ!
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
ЕЕЕЕ....од "братјата" како вас МАКЕДОНИЈА се има удавено во крв!!!
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Бугари, дали сте више нормални? Што више не одјебете од тоа да не масирате за све и свашта. Више преку таквото со тие глупи флоскули као ,,браќа,,. Од толку браќа глава не може да дигнеме!
 
Член од
27 февруари 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Бугари, дали сте више нормални? Што више не одјебете од тоа да не масирате за све и свашта. Више преку таквото со тие глупи флоскули као ,,браќа,,. Од толку браќа глава не може да дигнеме!
Знаеш ли кој е Алеко Тураджа?Знаеш ли,че моја прадедо е комита от неговата чета загинал за свободата на Македонија,но са казвали "МАКЕДОНЕЦ Е ЧИСТ БУЛГАРИН"
См'рт за Србија,дето ви промиха моз'ците?
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Смрт за сите што имаат земено парче Македонска земја!!!

Смрт за сите што ја присвојуваат Макрдонската историја!!!
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Пусти соништа...сонуваш со отворени очи.
Нути билa нуту ќе биде татарскa.:vozbud:
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
''Нека не се надева ни Србија, ни Бугарија, ни Грција дека една педа земја Македонска ќе добие, зашто за нејзиното ослободување ние крвта ја пролеваме,не ја даваме на друг, туку наша ќе биде".

Вака се изјаснуваше еден од најопеаните и еден од најпопуларните Македонски војводи Јордан Пиперката, кој со своите јунаштва и подвизи уште за својот живот станал легенда.
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
А бе почетоците на ВМРО се супер , туку после некои гнаси и дегенерици, на кои личниот интерес им е пред се друго ја испоганиле организацијата ...

А за што се борела организацијата можи да се види од нејзиниот УСТАВ...

Ако МАКЕДОНЦИТЕ беа бугари и се бореа за обединување со бугарија некаде че го имаше и бугарското знаме по сликиве со комити (пр. Албанците на Косово се бореа за независност под албанско знаме) ...

А и паролите си кажуваат...

МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ

СЛОБОДА ИЛИ СМРТ ЗА МАКЕДОНИЈА

 

The_Dzo

FIELD MARSHAL
Член од
3 февруари 2007
Мислења
256
Поени од реакции
2
abe se e vo red ama ustavot na VMRO so e na bugarski napisan...................
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
abe se e vo red ama ustavot na VMRO so e na bugarski napisan...................
Стопати е кажано ама ај за неуките пак. Бугарски јазик спаѓа во групата на турски јазици, така да јазикот на кој што е напишан сигурно не е бугарски.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Дјадо ми е от Битолја,много хубав град,обичам Македонија,обичам македонците и никога нјама да си променја мнението,но за повечето младежи идиоти-те са србски подлоги с промити моз'ци-идиоти!
Мислиш ли дека некој повеќе ќе те цени ако му кажеш вакви навреди?

Ти тврдиш ги обичаш Македонците а велиш дека младината се идиоти?

Не чини така :nenene:!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
227
Знаеш ли кој е Алеко Тураджа?Знаеш ли,че моја прадедо е комита от неговата чета загинал за свободата на Македонија,но са казвали "МАКЕДОНЕЦ Е ЧИСТ БУЛГАРИН"
См'рт за Србија,дето ви промиха моз'ците?
Dedo ti e Makedonec kolku Petko voivoda i Botev i Benkovski se Makedonci, toa se luge so isprani mozoci od Sarafov i od Garvanov gi lazele deka se Makedonci a oni si bile Bugari.
De be majkata sto vi napravija Rusite 14dena vi dadoa San Stefanska drzava i vie 1400godini sega ke zborite za toa, budali luge toa e kako da receme nie deka Iracanite se Makedonci zasto Makedonija nekogas se protegala na nivnata teritorija i toa mnogu podolgo od 14 dena:vozbud:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
Арно бе, серсем ...

Стопати е кажано ама ај за неуките пак. Бугарски јазик спаѓа во групата на турски јазици, така да јазикот на кој што е напишан сигурно не е бугарски.
Факт е тогаш, дека е уставот на ВМОРО е напишан на турски език!!! Е, оти не е на македонски, нали се за МАкедонија борат тие? Срешту турците уж, а п'к на турски пишат ....
Македонио .... судбина ти е ебана со тие млади мозоци, дека растат во тебе ....:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom