ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 34 17,8%
  • Не

    Гласови: 129 67,5%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 14,7%

  • Вкупно гласачи
    191

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Jako e kako se opisuva Levica kako zlo koga od site partii sto sega sedat vo parlamentot najmalce steta i imaat napraveno na drzavata. I jako e kako DPMNE se prezentira kako spasitel a vekje bile pola od vremeto na samostalna Makedonija vlast i aktivno pridonesoa za toa sto go imame denes. Toa mi lici na DPMNEvskata verzija na branenje na nesto sto ne se brani, slicno kako sto SDScite go branat Zaev. Nadrealno. Podcenuvanje na coveckata inteligencija.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.638
Поени од реакции
7.509
И толку од борбата против пописот, на ДПНЕ мегафоните веќе почнаа срамежливо да повикуваат на масовно попишување за да го спаселе Македонскиот народ.

Јад, беда и чемер.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
И не само што не ја спречија кражбата, излегоа ДПНЕ уште одма наредниот ден со "ГИ ПРИЗНАВАМЕ РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ИЗБОРИТЕ" давајте ни ги пратеничките места. И што народот пак е крив а? Народот требаше да спречи како министер во МВР? Народот требаше да има набљудувачи кои немаа да потпишат записници? Народот требаше да ги прогласи изборите како нелегитимни?
Резултатите беа такви што и они можеа да направат влада, а на Ж'миц тоа му беше ветено могу одамна и он мислеше готово е, ама не беше земал во предвид дека Црпко има одличен стил на трговија ,
и одкако Црпко си направи влада, овој почна да прави протести зошто направил влада, да фане некој да брое ќе излезе дека 10 пати имаше повеќе протести за време на новата влада одколу претходната кога се распродаваше се живо.

А во врска со пописот не ни очекував нешто паметно, секој потег укажуваше дека к.рот ги боле,
и после пак ќе плачат како Левица и земала гласови, па уште и Ж'миц бара да имало еден круг за локалните, а не сваќа дека така ќе се случи потоп за него, имам пишано ама ај пак,
абе човек да помисли дека работи за Црпе.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.228
Поени од реакции
45.340
А во врска со пописот не ни очекував нешто паметно, секој потег укажуваше дека к.рот ги боле,
и после пак ќе плачат како Левица и земала гласови,
Ја како што гледам и Левица нешто не повикува на бојкот или нешто слично во врска со пописот. Они имаат веќе сериозна бројка поддржувачи и симпатизери што би се одзвале на некоја нивна иницијатива, а доколку повикаат на бојкот доволно би било да се обезвредни и пропадне пописот.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Ж'миц бара да имало еден круг за локалните, а не сваќа дека така ќе се случи потоп за него, имам пишано ама ај пак,
абе човек да помисли дека работи за Црпе.
Очигледно е дека (дали свесно или несвесно) работи за Црпе.
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.274
Поени од реакции
4.617
...пријатели-непријатели
...патриоти-предавници
...чесни - арамии
...чудно е кога вака ги чита човек овие стереотипни и излижани памфлети кои сеуште функционираат...гледа колку се поврзани еден со друг...нели?
...на македонија најголеми непријатели и се нејзините жители :) ;)
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Ау, ултимативниот аргумент. :D Нешто како: Оти на Мицковски цената на струјата му е поважна него уставното име на Македонија? Туку Македонија константно е на удар лево од СДС десно од ДПМНЕ а ДУИ од пазадина им помага.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Пример Бојко, го шамара пред камери.
А типот штосно со брадичето небричено му одговара дека Владче има пет дечиња и американка за жена

Подебакл лидер ни Норвешка нема видено

Од триестројка да изгубиш повеќе избори кога луди Милојко мења име, устав, секој ден два скандала, брише истории и носи транзициски закони за Макпетрол.... Треба да си лидеришче
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Човек партија ќе води држава?
Ти кажав не знам.
Али јасно се глеа дека на даскалот му се тресат ноџињата коај треба да биде решителен за нешто битно.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Ти кажав не знам.
Али јасно се глеа дека на даскалот му се тресат ноџињата коај треба да биде решителен за нешто битно.
Алтернативите ти се тие, врти сучи тоа ти е. Тејк ет ор лив ит, ма да тешко дека од овие говна некој може да не извади.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
На нас лично като д'ржава имам предвид Б'лгарија много ни отговарја Мицковски да ст'ане на власт. Просто нјама да се налага ништо да објаснјаваме зашто блокираме СРМ. А сега трјабва да објаснјаваме на партньорите, че Заев едно говори а друго в'рши.

Вс'штност след изцепката на Мицковски, че ние даже не сме един антропологически вид аз до сега се чудја зашто не е објавен за персона нон грата в Б'лгарија.
Не знаев дека Бугариве имале попримено од прилепскиот дијалект.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
https://alsat.mk/mk/levkov-za-propustite-vo-platformata-za-popis-ne-e-vinoven-narodot-2/

Левков: ВМРО-ДПМНЕ ниту повикува ниту апелира на бојкот на пописот

ВМРО-ДПМНЕ ниту повикувала на бојкот на пописот ниту пак, апелира за бојкот, вели пратеникот Миле Левков, од опозициската ВМРО-ДПМНЕ во своето вечерашно гостување во емисијата „200“ на Алсат. Како што вели тој, тие ќе стореле сѐ што можат за да спречат евентуални обиди за бојкот на пописот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom