ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 37 18,3%
  • Не

    Гласови: 137 67,8%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 13,9%

  • Вкупно гласачи
    202

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Колку години е лидер? Три цели сигурно, а ниеден единствен став не излезе од него по било што, а во меѓувреме се билда во теретана и шета по кафани. Дефинитивно најлош лидер во историјата на двете најголеми партии, дури и полош од Шеќеринска и коалицијата Сонце која освои 18 пратеници.
Катастрофална е ситуацијата моментално, од една страна таа будала Заев е толку непресметлива што може и за премиер албанец да се сложи, од друга страна од овој никогаш нема да биде лидер и нема теорија со вакви глупости да освои 61 пратеник, ни сега ни во иднина. Така што врти сучи пак ќе бидат уценети од шпоновите било Заев било Мицкоски. Фрапантно е како со селски финти ги дупат шпоновите, а овие немаат ни минимум национален консензус, освен се разбира за делење тендери.
Таа фаза со националните и меѓуетничките прашања за стратешките партнери е завршена и таа реторика ќе се слуша се помалце и од се понебитни политичари.
Сега за нив сме во фаза во која необременти од тие прашања ние градиме институции и систем и се правиме дека баш немањето контрола од страна на државата над добар дел од населението и територијата не е една од пречките за непостоење на тие институции и систем.
Продолжуваме со импровизацијата и градењето на привид на нешто неодржливо во овој формат, се до конечно скапување и растурање.
Во име на тој привид, очекувам сите барања на дуи да бидат испочитувани, освен националноста на премиерот. Он ќе си остане ///// по националност.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Патем Владимир е легендарниот Ставро, гнојот кој уште цмиздри како пичка под кошуља за Југославија... такада сте нашле со кого да терате муабет
:kafence:
После кога ќе те зашутирам низ форумот, ќе пиштиш и кодошиш.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ќе те банираат до после, џабе се силиш :smirce:
Ако ми дојде да те шутирам по форумот, ќе отворам друг јузер, не е проблем. Имам околу 500 имејл адреси, ич не ми тежи. Ќе потрошам една да ти покажам гомно ко тебе колку смрди. ;)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: No9

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.471
Ако ми дојде да те шутирам по форумот, ќе отворам друг јузер, не е проблем. Имам околу 500 имејл адреси, ич не ми тежи. Ќе потрошам една да ти покажам гомно ко тебе колку смрди. ;)
Еве го почна да цмиздри :kafence:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Кај си бе Ставрогин северопелагониски кабадаја.Се активира предизборно на форумов со друг јузер.Заедно со Вао уште Лет ви фали.
Трио, пропала комуњара.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.922
Поени од реакции
7.846
Колку пенали промашија вмро досега тоа е нешто за неверување. Зошто не одат на хард-кор национализам не ми е јасно и зошто Заев на секој митинг вика нема да дозволиме албанец премиер а Мицко ќути по ова прашање или срамежливо го спомнува? Што побогу се случува во таа партија не ми е јасно. На овие избори треба да имаат најлесна задача во историјата, СДСА толку се огрешија што никој освен членството нема да ги гласа.
Moze gresam ama mislam I jas da sum na negovo mesto ic na kur ne go redel sto kazuva Ahmeti, nema potreba da mu dava publicitet. Koga bi dosol na pozicija na da formiram vlada ednostano za takvi uceni ne ni razgovaram pa makar se odi vo politicka kriza. Zatoa e bitno nekoja druga partija (primer Levica neka bide) da osvoi nekoj pratenik da ne bide vo moznost Zaev da pravi vlada samo so albanezive. Taka da ne veruvajte I'm ovie sto propagiraat bojkot, glasajte za bilo koj samo za Zaev ne.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Moze gresam ama mislam I jas da sum na negovo mesto ic na kur ne go redel sto kazuva Ahmeti, nema potreba da mu dava publicitet. Koga bi dosol na pozicija na da formiram vlada ednostano za takvi uceni ne ni razgovaram pa makar se odi vo politicka kriza. Zatoa e bitno nekoja druga partija (primer Levica neka bide) da osvoi nekoj pratenik da ne bide vo moznost Zaev da pravi vlada samo so albanezive. Taka da ne veruvajte I'm ovie sto propagiraat bojkot, glasajte za bilo koj samo za Zaev ne.
Ама ако ќутиш или ,,од трета,, одговараш на вакво прашање губиш гласови на тема каде што реално си многу појак од противникот. Каде би добил дпмне повеќе гласови ако не на преспанскиот и бугарскиот договор? Срамота е таа предавничка будала Заев да ти вика ако не се договорам со Ахмети ќе ти позајмам пратеници само за да нема албанец премиер, а тој све што му побараа им даде.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.579
Поени од реакции
3.276
Ама ако ќутиш или ,,од трета,, одговараш на вакво прашање губиш гласови на тема каде што реално си многу појак од противникот. Каде би добил дпмне повеќе гласови ако не на преспанскиот и бугарскиот договор? Срамота е таа предавничка будала Заев да ти вика ако не се договорам со Ахмети ќе ти позајмам пратеници само за да нема албанец премиер, а тој све што му побараа им даде.
Тоа што го кажува Заев со понудените пратеници вака на муабет изгледа многу добро, вистински и правилно. Тоа треба да биде реално принцип и за двете партии.
Меѓутоа проблемот е што на Заев не може да му се верува, колку и да звучи клише, така е. Не е човек од збор па дури и за вакво сериозно прашање не можеш да бидеш 100% убеден дека тој договор џенталменски ке го почитува.
За мене е очекувано да ако Заев види и најмала шанса да формира влада, безразлика кој услов ке биде понуден од другата страна, он ќе прифати се, само за да не оди во опозиција.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Таман си реков уште првиот ден од кампањата излезе најглупата реклама (онаа со кичмите), овие се надминаа себеси со рекламата за Црвенкапа и виршлите. Синоќа гледам пак го пробушиле дното со „пола за Вицето“. Мислам секакви глупи реклами имало низ годините ама ова е за мене до сега најретардирана кампања што ја имам видено...
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ако ми дојде да те шутирам по форумот, ќе отворам друг јузер, не е проблем. Имам околу 500 имејл адреси, ич не ми тежи. Ќе потрошам една да ти покажам гомно ко тебе колку смрди. ;)
јузерот е друг, ама IP адресата „стоо“.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918

Ова највише ми фали од времето на господинот Груевски - добар рејтинг на Дуинг Бизнис. Сва среќа што ќе победи ВМРО.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.344
Поени од реакции
4.963
Што се дешава со ВМРО и каде се:
Никола Попоски - ретко способен политичар
Драган Данев - Ќелавиот што сега глеам е опнат командир на МВР Штип
Влатко Ѓорчев - Тој со 9те деца
Емил Димитриев - Тивкиот
Илија Димовски - Многу што викаше
Филип Петровски - Лабилниот
едино глеам Милошовски од таа старата клапа уште се матка...

Ја сваќам дека од овие на сликава

Пола си ја имаат мувата на капата, пола им пребегнаа али сепак.... Некако ми е безидејна оваа нова клапа. Немаат стари кадри, немаат интелектуала. Цел извршен одбор им се подлизурковци кој низ годините се истакнувале по локалните комитети па се довлечкале до некој степен на експонираност па сега утре треба бидат министри и пратеници.

Ми се чини ВМРО-ДПМНЕ имаше и премногу промени, Лубчо Георгиевски првата оснивачка клапа кога се набркаа се родија 2-3 помали партии, на позиција дојде Груевски 11 години градеше некој тоталитарен партиски систем за на крај и тоа да експлодира и да ја уништи партијата по втор пат, сега е ова некоја трета генерација на политичари кој искрено шубе да ти е да ги гласаш :D
Доквакал до министер оти лепел плакати, не оти е влијателен и оставил белег во општеството
 

Kajgana Shop

На врв Bottom