ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 37 18,4%
  • Не

    Гласови: 136 67,7%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 13,9%

  • Вкупно гласачи
    201
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.742
Поени од реакции
2.665
Од Гордана Силјановска натаму мене ова раководство на ВМРО-ДПМНЕ ми е подеднакво несварливо како СДСМ. И кога ја видов како носител во кец, па уште и изјавата на Мицкоски за патриотизмот на Александар Верушевски, да се запраша човек дали типот свесно работи на сопствена штета. Ама нека тераат.
ALEKSANDAR VELIKI VERUSEVSKI
:pos:
 
  • Хаха
Reactions: A__
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
Ниту еден конкретен став на Мицковски за најважните работи кои следат за Македонија, како преговорите со ЕУ на пример. Само повторува глупи флоскули и општи места. Мислам дека ова им е најмизерна кампања во последните 10 години, со најиспрани и најнеугледни ликови. Јанушевски човече, како од кал е праен.

Дефинитивно. Уште го лажат народот со рамни даноци и повисоки пензии а ништо не кажуваат за иднината на земјата. И плус Мицкоски се дере гласно на митинзи. :facepalm:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.149
Поени од реакции
25.591
Дефинитивно. Уште го лажат народот со рамни даноци и повисоки пензии а ништо не кажуваат за иднината на земјата. И плус Мицкоски се дере гласно на митинзи. :facepalm:
После екскурзијата што ја направи Тевдоски со скалестиот данок, рамен данок од 8% е најдоброто што може да и се случи на македонската даночна политика.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Ако дојдат на власт и го остварат ова, секои следни избори го имаат мојот глас.
Ама затоа после 15-ти јули јас ви ветувам во првите 6 месеци секој кој што се огрешил пред законот и пред Уставот ќе биде процесуиран, јас ви ветувам. Да го знаете ова, кажете им, правда и закон мора да има во оваа држава. Од Куманово до Гевгелија, од Дебар до Делчево, нема веќе привилегирани политичари. Нема веќе да има привилегирани семејства. Секој кој што се огрешил, секој има да одговара, вети Мицкоски на граѓаните.
Мицкоски: Во првите 6 месеци секој кој што се огрешил пред законот и пред Уставот ќе биде процесуиран
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Во Македонија, за жал. Да, влезот на Македоија во НАТО е најголемиот политички успех на државата. Ништо позначајно на надворешно политички план и се нема случено на Македонија.

Навистина ме мрзеше, веќе неколку години не излегувам на никави гласања, дури и кога требаше да гласам за СДСМ да си замине Гвујо, бев на пат за Хрватска, па и тогаш не гласав.
Не си глуп, далеку и од просечно човече...ама тоа не те прави имун на други работи. Не си гласал затоа што знаеше што може да се случи.....ги има многу такви како тебе. Секој што е малку попаметен а е од СДС не искочи на референдум.

Пре ќе се ебеш у гз него да гласаш за небањатите наследници на Гвујо.....ама не си сам ако ти е некоја сатисфакција, ве има многу. Тоа е последната шајка во кофчегот.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ако дојдат на власт и го остварат ова, секои следни избори го имаат мојот глас.

Мицкоски: Во првите 6 месеци секој кој што се огрешил пред законот и пред Уставот ќе биде процесуиран
Мене па овие изјави на партиските челници не ми се допаѓаат. Не се тие надлежни за тоа, има посебна власт, судска.. преку јавното обвинителство.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Колку пенали промашија вмро досега тоа е нешто за неверување. Зошто не одат на хард-кор национализам не ми е јасно и зошто Заев на секој митинг вика нема да дозволиме албанец премиер а Мицко ќути по ова прашање или срамежливо го спомнува? Што побогу се случува во таа партија не ми е јасно. На овие избори треба да имаат најлесна задача во историјата, СДСА толку се огрешија што никој освен членството нема да ги гласа.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Мене па овие изјави на партиските челници не ми се допаѓаат. Не се тие надлежни за тоа, има посебна власт, судска.. преку јавното обвинителство.
Законите ги носи собранието. Нека донесат закон за испитување на работата на обвинителите и судиите, лесно ќе биде понатаму.
Проблемот е ако обвинителството и судството работат по закон, повеќе од половина политичари ќе завршат во ќорка. Затоа само предизборно се расфрлаат, потоа молчат како риби.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.282
Поени од реакции
45.736
Колку пенали промашија вмро досега тоа е нешто за неверување. Зошто не одат на хард-кор национализам не ми е јасно и зошто Заев на секој митинг вика нема да дозволиме албанец премиер а Мицко ќути по ова прашање или срамежливо го спомнува? Што побогу се случува во таа партија не ми е јасно. На овие избори треба да имаат најлесна задача во историјата, СДСА толку се огрешија што никој освен членството нема да ги гласа.

Затоа што немаше воопшто да дочекаат избори ако планираа да тргнат со тие муабети.

Они со пасивноста си го платија правото да постојат на сценава , ама до тука е.
Победата не им е со ништо гарантирана, што може да се примети по некои мали , ама сепак интересни епизоди во кои СДС им хара и дели поткупи по цигански маала, додека нивниот министер за внатрешни зјапа во плафон, кога можеше по сто основи да ги растури тие собири.


Edit
SmartSelect_20200630-123412_Gallery.jpg

Еве што ќе чуеш. Апатични и разочарани ги нарекува на пример :icon_lol:
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.604
Поени од реакции
81.267
Патем Владимир е легендарниот Ставро, гнојот кој уште цмиздри како пичка под кошуља за Југославија... такада сте нашле со кого да терате муабет
:kafence:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Патем Владимир е легендарниот Ставро, гнојот кој уште цмиздри како пичка под кошуља за Југославија... такада сте нашле со кого да терате муабет
:kafence:
Нема врска, кој сака нека е не треба на никој да му смета. Тоа што се појавува во време на кампања му ги открива мотивите, и не е ништо наивен како што се прикажува...иако лично не гласа, тоа му е под чест за неговите стандарди за голем мислител.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Затоа што немаше воопшто да дочекаат избори ако планираа да тргнат со тие муабети.

Они со пасивноста си го платија правото да постојат на сценава , ама до тука е.
Победата не им е со ништо гарантирана, што може да се примети по некои мали , ама сепак интересни епизоди во кои СДС им хара и дели поткупи по цигански маала, додека нивниот министер за внатрешни зјапа во плафон, кога можеше по сто основи да ги растури тие собири.


Edit
Прегледај го приврзокот 257189

Еве што ќе чуеш. Апатичните и разочараните ги нарекува на пример :icon_lol:
Колку години е лидер? Три цели сигурно, а ниеден единствен став не излезе од него по било што, а во меѓувреме се билда во теретана и шета по кафани. Дефинитивно најлош лидер во историјата на двете најголеми партии, дури и полош од Шеќеринска и коалицијата Сонце која освои 18 пратеници.
Катастрофална е ситуацијата моментално, од една страна таа будала Заев е толку непресметлива што може и за премиер албанец да се сложи, од друга страна од овој никогаш нема да биде лидер и нема теорија со вакви глупости да освои 61 пратеник, ни сега ни во иднина. Така што врти сучи пак ќе бидат уценети од шпоновите било Заев било Мицкоски. Фрапантно е како со селски финти ги дупат шпоновите, а овие немаат ни минимум национален консензус, освен се разбира за делење тендери.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Колку години е лидер? Три цели сигурно, а ниеден единствен став не излезе од него по било што, а во меѓувреме се билда во теретана и шета по кафани. Дефинитивно најлош лидер во историјата на двете најголеми партии, дури и полош од Шеќеринска и коалицијата Сонце која освои 18 пратеници.
Катастрофална е ситуацијата моментално, од една страна таа будала Заев е толку непресметлива што може и за премиер албанец да се сложи, од друга страна од овој никогаш нема да биде лидер и нема теорија со вакви глупости да освои 61 пратеник, ни сега ни во иднина. Така што врти сучи пак ќе бидат уценети од шпоновите било Заев било Мицкоски. Фрапантно е како со селски финти ги дупат шпоновите, а овие немаат ни минимум национален консензус, освен се разбира за делење тендери.
Они сами ќе се гласаат па се чудиш како е можно :LOL:
Свашта нек си ебе матер....
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Законите ги носи собранието. Нека донесат закон за испитување на работата на обвинителите и судиите, лесно ќе биде понатаму.
Проблемот е ако обвинителството и судството работат по закон, повеќе од половина политичари ќе завршат во ќорка. Затоа само предизборно се расфрлаат, потоа молчат како риби.
Се сложувам, треба да се донесе закон каде обвинителството често ќе поднесува извештај во Собранието... и тоа јавно и детално. Не само сувопарно да каже колку случаи има...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom