ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 34 17,8%
  • Не

    Гласови: 129 67,5%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 14,7%

  • Вкупно гласачи
    191
D

Deleted member 12196

Гостин
Кочница никаде опозиција не може да постави, посебно не тазе избран кога ќе е некој, и кога ќе си ги користи законите како сака. Да те потсетам, сметка замрзната, апатија кај народов, странски притисоци и т.н.
Ај еве ти кажи што требаше да направи, да речеме сега сме јануари 2019.....што би направил ти?
170 000 членови има(ше). Зошто не ги извади на улица?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Кочница никаде опозиција не може да постави, посебно не тазе избран кога ќе е некој, и кога ќе си ги користи законите како сака. Да те потсетам, сметка замрзната, апатија кај народов, странски притисоци и т.н.
Ај еве ти кажи што требаше да направи, да речеме сега сме јануари 2019.....што би направил ти?
Да бев на местото на Мицко ќе го згазев Заев на дебата. Од капиталните инвестиции, до контрадикторни изјави, преку предизборните ветувања и на крај со будење на националните пориви кај народот, кои Заев ги нема. Еве треба да зборува дека нема вакцини, последна држава во Европа која ќе набави вакцини е Македонија! Каде е Мицко? Се однесува крајно незаинтересирано. Искрено сакам да го видам распадот на Дпмне и на Сдсм, но ако тој процес не започне паралелно, факт е дека онаа партија која нема да почне да се распаѓа ќе биде долго на власт.

За локалните избори што прават? Губат и во најврмовските општини, каде Сдсм во минатото ставаа чисто формално кандидати. Затоа нека го консолидира членството, нека започне кампања или во спротивно ги чека потоп.
 
Последно уредено:

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
реков и пак ќе кажам ВМРО е историја со оваа структура и раководство.Првин оној хоштаплер Мицко кога ке се појави самиот став и однесување одма ти даваат слика на кеса која каде дуне ветер таму и она.Со сите скандали кои ги тресат и што ги оставија своите луѓе да гнијат и скапуваат по затвори ти кажува дека овдека сите си маваат свои интереси друго никаква организација немаат сега кога имаат шанса да направат гол со пета народски кажано он некои протести ми прави со автомобили или некои потписи ау собрал.Па крива им е Левица или незнам кој кога се неспособни меѓу себе.Темелно чистење и шут карта на апаши и ново членство на луѓе кои се спремни да одат до крај а не од типот ја сакам Македонија ама бизнисот и фотељата ми е подрага.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Да бев на местото на Мицко ќе го згазев Заев на дебата. Од капиталните инвестиции, до контрадикторни изјави, преку предизборните ветувања и на крај со будење на националните пориви кај народот, кој Заев ги нема. Еве треба да зборува дека нема вакцини, последна држава во Европа која ќе набави вакцини е Македонија! Каде е Мицко? Се однесува крајно незаинтересирано. Искрено сакам да го видам распадот на Дпмне и на Сдсм, но ако тој процес не започне паралелно, факт е дека онаа партија која нема да почне да се распаѓа ќе биде долго на власт.

За локалните избори што прават? Губат и во најврмовските општини, каде Сдсм во минатото ставаа чисто формално кандидати. Затоа нека го консолидира членството, нека започне кампања или во спротивно ги чека потоп.
На дебата бе... :D
Не може да има распад на ВМРО и СДС во исто време, затоа што кога едното слабее другото јача и обратно. Тоа е така затоа што партиите секаде функционираат корпорациски...тоа е багот у демократските системи, па и кај нас. Се додека едната не ја контролира другата, што сега пробува Заев да го направи. Левица не постои, тоа е ветер и магла партија со 1000 членови. Виртуелна партија, партија човек, која има улога само да одземе гласови на ВМРО и ништо друго....како вентил за незадоволството е. Она е последната надеж, и како таква никогаш не умира....затоа не може да прифатат дека уствари си одработува за Заев :)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
На дебата бе... :D
Не може да има распад на ВМРО и СДС во исто време, затоа што кога едното слабее другото јача и обратно. Тоа е така затоа што партиите секаде функционираат корпорациски...тоа е багот у демократските системи, па и кај нас. Се додека едната не ја контролира другата, што сега пробува Заев да го направи. Левица не постои, тоа е ветер и магла партија со 1000 членови. Виртуелна партија, партија човек, која има улога само да одземе гласови на ВМРО и ништо друго....како вентил за незадоволството е. Она е последната надеж, и како таква никогаш не умира....затоа не може да прифатат дека уствари си одработува за Заев :)
Не ме интересира Левица. Зборуваме за пристапот на Мицко. Нема интерес во него, а нема ни капацитети да биде на власт т.е. да биде лидер кога не може да се носи со еден Заев.

Може да има паралелен распад или во најмала рака губење на гласови на најсилните партии во одредена држава на сметка на некои други. Тоа се случи во Франција на пример на претседателските избори. Па и во Грција од она што прво ми доаѓа на ум. :)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Не ме интересира Левица. Зборуваме за пристапот на Мицко. Нема интерес во него, а нема ни капацитети да биде на власт т.е. да биде лидер кога не може да се носи со еден Заев.

Може да има паралелен распад или во најмала рака губење на гласови на најсилните партии во одредена држава на сметка на некои други. Тоа се случи во Франција на пример на претседателските избори. Па и во Грција од она што прво ми доаѓа на ум. :)
Заев ќе падне кога на народот ќе му дојде преку кур, нема друг начин. Мицко е тотално немоќен да направи било што, во ситуацијава. Овој амбасадоров мислиш се јави да оправа европски определби со личниве карти? :D
Реалноста е дека албанциве брзаат за поделба на државава со законот, а не е дојдено време....највеќе заради тоа што ние не сме спремни. Треба да се пропере уште малку памет и ќе биде. Можно е и пописот да се искористи.

Поентата е да не фигурираме ние нигде како македонци туку како граѓани на рсм, и од тука натака е лесно. Тоа сакаа да го постигнат со законов за л.к.
Поентата е федерализација ама Левица "докажа" дека било прашањето околу граѓанските принципи хахахх која смешка, што го вадат на ваков начин од кал Заев а луѓево појма немаат што се случува
 
D

Deleted member 12196

Гостин
За локалните избори што прават? Губат и во најврмовските општини, каде Сдсм во минатото ставаа чисто формално кандидати. Затоа нека го консолидира членството, нека започне кампања или во спротивно ги чека потоп.
Не може Мицко да го консолидира членството. Од 170 000 членови 100 000 се на некој начин принудно зачленети, 30 000 се поранешни комуњари. Прашање е дали има 70 000 членови, ни половина не се активни...
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Не може Мицко да го консолидира членството. Од 170 000 членови 100 000 се на некој начин принудно зачленети, 30 000 се поранешни комуњари. Прашање е дали има 70 000 членови, ни половина не се активни...
Не сум тука за продавам политика или да шпекулирам во тоа колку гласови тежи една партија. Колку гласови може да собере Мицко видовме на претходните парламентарни. Прашањата кои бараат одговор се поврзани околу способноста Мицко да ја води својата партија и способноста да биде критичар на власта.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Не сум тука за продавам политика или да шпекулирам во тоа колку гласови тежи една партија. Колку гласови може да собере Мицко видовме на претходните парламентарни. Прашањата кои бараат одговор се поврзани околу способноста Мицко да ја води својата партија и способноста да биде критичар на власта.
Баш за членството зборуваме. Груевски собра половина СДС како членови, Сега Мицкоски треба да го решава проблемот.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Баш за членството зборуваме. Груевски собра половина СДС како членови, Сега Мицкоски треба да го решава проблемот.
Пушти сега тоа, нема капацитет за консолидација. Ме интересира дали идниот лидер на Дпмне избега во гепек исто како и неговиот братучед!?
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Пушти сега тоа, нема капацитет за консолидација. Ме интересира дали идниот лидер на Дпмне избега во гепек исто како и неговиот братучед!?
Не избегал. Зошто да бега? Тој е слободен граѓанин на оваа „држава“. Задолжен е да се јавува во судот во одредени временски интервали, ништо друго.

Најинтересно е што се пофалија дека распишале меѓународна потерница, а не можат да распишат. Во меѓувреме тој може два пати да го обиколи светот.

Заклучок: Легално си отпатувал.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Не сум тука за продавам политика или да шпекулирам во тоа колку гласови тежи една партија. Колку гласови може да собере Мицко видовме на претходните парламентарни. Прашањата кои бараат одговор се поврзани околу способноста Мицко да ја води својата партија и способноста да биде критичар на власта.
ВМРО дојде на власт 2006 со 300 и кусур илјади гласови. Сега има и некој процент отиден во Левица, се покажаа како пресудни на последните избори затоа што беше ситна разликата. После ова разобличување на Левица би требало малку да се опаметат луѓево.
Секако е небитно ништо од ова, државава е отидена у курац, македонска нација и со устав и договори забранета. Нема никаква иднина ова парче земја, ни еба матер СДС како и по обичај. Ај после 2006 пак имаше што да се оправа, ова сега е се пепел направено.
Само со војна може да се врати тоа што ни е земено, а ние не може да војуваме ни со племе од Африка....така да барајте си чаре секаде само не тука :)
И не го окривувајте Мицковски, одвај човекот ја сочува партијата...терористи ќе биднеа за малку. И на тоа ќе се ситеше овој глуп народ. Целиот проблем е во глупиот народ, не е во друго.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom