ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

Добра е листата на пратеници?!

 • Да

  Гласови: 30 23,6%
 • Не

  Гласови: 80 63,0%
 • Така-така (Делумно)

  Гласови: 17 13,4%

 • Вкупно гласачи
  127

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.234
Поени од реакции
4.947
Прегледај го приврзокот 270415

Името ни го сменија, соседиве не дупат како ќе им текне, овие за струјата што ќе поскапе за 50 денари протестираат... Ебате идиотите, никој не мисли за овој народ, се утепаа од крадење и двете страни, ДУИ на власт се речиси од претходниот век, луѓе не одат на работа земаат плата, здравството и образованието се срушени, а на овој струјата му е најголемиот проблем. :pos:
Emi srujata ami kako. Micika daskalo če protestira se dodeka regulatorna komisija ne ja vrati starata cena za srujata a i toj Bislim direktoro apaš na regulatorna da si dae ostafka bre.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
4.086
Поени од реакции
13.229
Овој трубачов, или што и да беше, нели до скоро јадеше гомна за Мицкоски и партијата, што му текна сега да свитка опаш и да им се приклучи? Или намириса можна победа на локални, а со тоа и функции на државна цицка, па ај ќе лижеме каде што плукавме.

ФРОДЕМ стана дел од ВМРО-ДПМНЕ

Кекеновски: Партијата нема да биде заштитник на криминогени лица кои работат на штета на државата
Сега членството на ФОРОДЕМ препознава дека овој амбиент е променет и затоа одлучило да се врати назад во матичната партија. ФРОДЕМ смета дека најновите случувања на партиско и државно ниво во овој момент создаваат сериозна основа потреба и обврска повторно да се инкорпорира во редовите на матичната партија ВМРО ДПМНЕ.

- Од денеска па во иднина ќе дејствуваме во насока на зајакнување на капацитетот и единството на партијата ВМРО ДПМНЕ и ќе помагаме во процесот на окрупнување на опозицијата со цел победа на партијата на претстојните локални избори. Патијата мора да биде кристално чиста. Во таа смисла таа несмее и понатаму да биде расадник, легло, ниту пак заштитник на криминализирани и криминогени лица кои работат на штета на државата и партијата. Кај нас и понатаму ќе доминираат заложбите за опстојување на патот на евро-атланската интегарција, за поништување на Преспанскиот договор и за враќање на уставното име Република Македонија, вели Јове Кекеновски, лидерот на ФРОДЕМ за 24 Инфо.
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
9
Поени од реакции
14
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.234
Поени од реакции
4.947
Pa toj Kekenot trubač li beše ili harmonikaš po stotti pat vo poslednive tri decenii si pravi izlezi-vlezi od/vo VMRO-DPMNE. Posle nekoj mesec ke mu prdne i pak ke ja napušti partijata, pa dogodina pak ke se vrati nazad. Primer za tipičen istrošen i totalno beznačaen i bezideen makedonski političar koj teži vkupno stotina glasa na nivo na cela država.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
307
Поени од реакции
302
Овој трубачов, или што и да беше, нели до скоро јадеше гомна за Мицкоски и партијата, што му текна сега да свитка опаш и да им се приклучи? Или намириса можна победа на локални, а со тоа и функции на државна цицка, па ај ќе лижеме каде што плукавме.

ФРОДЕМ стана дел од ВМРО-ДПМНЕ

Кекеновски: Партијата нема да биде заштитник на криминогени лица кои работат на штета на државата
Koga eden Boki tredici predviduvase pobeda na Mickoski na izborite i indirektno se lizese kaj nego ova ne mi pretstavuva nekoe iznenaduvanje :D

Screenshot_20201018-004418.jpeg Screenshot_20201018-004441.jpeg Screenshot_20201018-004449.jpeg
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.234
Поени од реакции
4.947
Keken Frodem poslednive tri godini se isposra toni lajna vrz Micko i Mickovistite, a i tie bajagi serea vrz takvite kako Keken Bačev Ljupčo-Integra Buntur i dr. narekuvajki gi slugi na Zaev i sl. Ama ete sega bil momentumot koga gi dobližile svoite stavovi i trebalo povtorno Keken armonikata zaedno so negovite vkupno dvajca bez trojca poddržuvači da se "vratat" vo DPMNE. Epten jako pojačanje dobiva partijata na Mickoski WoW sigurno Zaev gi napolnil gakite od strav.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.988
Поени од реакции
12.212
Edna od vecnite greski na DPNE e sto vrakja stari kadri i odcepeni partii pak vo partijata. Valjda i ne idat bezuslovno i kako del od nekojasi koalicija baraat nesto. Izgleda ocajno iskreno.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.234
Поени од реакции
4.947
Edna od vecnite greski na DPNE e sto vrakja stari kadri i odcepeni partii pak vo partijata. Valjda i ne idat bezuslovno i kako del od nekojasi koalicija baraat nesto. Izgleda ocajno iskreno.
Se soglasuvam. Štom nekoj se otcepil od nekoja partija, sam ili so grupa poddržuvači vo vid na frakcija, ne treba nikogaš povtorno da mu bide dozvoleno pak da bide del od taa partija. Pa tie megjusebno nekolku godini se serea lajna, a sega pak zaedno, pupu nevaži kažanoto, napišanoto... I utre na izbori navali narode glasaj za vakvite partiski turisti, šetači, avanturisti, kako li da gi narečam, kako Kekenica, Bačevica, Buntur-Muntur...
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.637
Поени од реакции
45.516
Грујо си тргал на страна убави пари од донации за партијата. Јако, али не неочекувано.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
5.780
Поени од реакции
11.367
Мене интересни ми се овие ,,опозиционериве" на диктаторот Жмиц како бившите министер и градоначалник Тодоров и Коневски. Овој првиов му читам колумни како не требало да има култ на личност и слика во секој штаб од прецедникот, па требало да се мафне од историја и да оди накај центар партијата, па народот сакал економија, а не ќосевци, па требало да има декомратизација во вмро итн. итн. Што во суштина е океј правец според мене и можам да се согласам, но типот беше министер не знам колку години во типичен автократски режим и пред се партија, каде што го прислушуваа и не смееше да прдне пред да го праша лидерот. Мислам срамно е тој да биде ,,носител на демократизација" на ВМРО и да се прави паметен со онакви колумни, кога пред 5 години беше потполно спротивното. Овој Коневски истото го меле, со таа разлика што беше дамбетер од првиов, а згора на тоа е крајно неписмен лик. Го гледам на Телма на интервју и му се чудам. Добро бре можно е да си толку ограничен мисловно и само да дткаш на секој втор збор. Дали 100 различни збора употреби во 1 саат ебате неписмењакот, а едно време се шпекулираше дека и наследник на Груевски ќе бил. Све на све јад и беда се овие кои бараат вондреден конгрес и ако е смената за Коневски и Тодоров да се вратат во ЦК(или како и им се вика извршното тело) подобро нека ја нема воопшто. Мада мислам дека ова е од Заев(читај Змијалков) екипа за да не јадат кривични.
Од трета страна се бившиот министер на МНР Попоски и Јанчев, кои можат да направат освежување, но мислам дека нема власта да дозволи некој од овие двајца да ја преземе партијата.
Све на све ако продолжи вака да ги фрагментира Зоти ништо чудно и подолг мандат од Груки да има(кој би го рекол ова пред не така одамна).
 
На врв Bottom