ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

 • Креатор на темата Флеш
 • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

 • Да

  Гласови: 39 18,9%
 • Не

  Гласови: 139 67,5%
 • Така-така (Делумно)

  Гласови: 28 13,6%

 • Вкупно гласачи
  206
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.103
Поени од реакции
4.884
Има ли некаква анализа за тоа колку % на гласови ќе изгуби ДПсНЕ со враќањето на екипата Павле, Љубе, Бунтур, Ќерамида и... ? ? ?
Ова ми личи на сценарио ДПсНЕ и ако победи не постигне резултат со кој ќе диктира политика туку ќе мора да ги слуша газдите и понатаму.
Чудно искусни политичари се а прават почетнички грешки.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.219
Поени од реакции
20.996
Има ли некаква анализа за тоа колку % на гласови ќе изгуби ДПсНЕ со враќањето на екипата Павле, Љубе, Бунтур, Ќерамида и... ? ? ?
Ова ми личи на сценарио ДПсНЕ и ако победи не постигне резултат со кој ќе диктира политика туку ќе мора да ги слуша газдите и понатаму.
Чудно искусни политичари се а прават почетнички грешки.
Ништо значително, сигурно не повеќе отколку што ќе донесат овие. Кај нас важи правилото "секое чудо за три дена", ќе се појаде гомна неколку денови, и тоа ќе биде. Од друга страна, нивните гласови ќе бидат еден вид safe net, за да не се горат гласови и да не се губи пратеник плус за стотина гласа според Донтовиот модел доколку овие би излегле сами на избори.

Поарно опозицијата, отколку СДСМ и ДУИ да ги добијат тие пратеници. Колку повеќе македонски пратеници има идната власт, толку помала преговарачка моќ ќе имаат албанските партнери. Ако ги симнат од власт СДСМ и ДУИ, особено ДУИ кои се 20 години власт, сите "изгубени" гласови заради бунтуровци, ќе се вратат во јатото. Нема ни да се памти дека воопшто влегле во коалиција.

Како што гледам, Богојески и Ангелов, особено Петар Богојески има прилично радикални и политички некоректни анти-учкарски настапи низ медиуми. Со таа реторика комотно ќе ги анулираат сите наводно изгубени гласови заради нив.

Плус, никој од нив не добива, ниту му е понудено пратеник, така да, како што реков, ќе се појаде бурек уште некое време, и тоа ќе биде.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.848
Поени од реакции
10.191
Го гледав Миленко ја спореди прес конференцијава на прелетачиве со парадата на победените, односно кога на сред Москва ги терале заробените фашисти да маршираат.

И во право е, уште пред битка овие прелетачи знаат дека СДС губи со огромна разлика па сосема се задоволни да бидат на победничката страна па и со услов да не добијат ни едно пратеничко место
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.103
Поени од реакции
4.884
Ништо значително, сигурно не повеќе отколку што ќе донесат овие. Кај нас важи правилото "секое чудо за три дена", ќе се појаде гомна неколку денови, и тоа ќе биде. Од друга страна, нивните гласови ќе бидат еден вид safe net, за да не се горат гласови и да не се губи пратеник плус за стотина гласа според Донтовиот модел доколку овие би излегле сами на избори.

Поарно опозицијата, отколку СДСМ и ДУИ да ги добијат тие пратеници. Колку повеќе македонски пратеници има идната власт, толку помала преговарачка моќ ќе имаат албанските партнери. Ако ги симнат од власт СДСМ и ДУИ, особено ДУИ кои се 20 години власт, сите "изгубени" гласови заради бунтуровци, ќе се вратат во јатото. Нема ни да се памти дека воопшто влегле во коалиција.

Како што гледам, Богојески и Ангелов, особено Петар Богојески има прилично радикални и политички некоректни анти-учкарски настапи низ медиуми. Со таа реторика комотно ќе ги анулираат сите наводно изгубени гласови заради нив.

Плус, никој од нив не добива, ниту му е понудено пратеник, така да, како што реков, ќе се појаде бурек уште некое време, и тоа ќе биде.
Значи не се очекува пад на гласовите заради овие, во ред, може и така да се толкува, но ќе видиме.
... а копитава на време бегаат од бродот, веројатно сметаат на олеснителни околности!
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
Значи не се очекува пад на гласовите заради овие, во ред, може и така да се толкува, но ќе видиме.
... а копитава на време бегаат од бродот, веројатно сметаат на олеснителни околности!
Обединување. Сите што биле дел од ВМРО-ДПМНЕ се враќаат дома. И Никола треба да повика на обединување, грев на душа носиш, раздолжи се не туку пишувај на фб, читаш и овде што пишуваме.

Да живее Организацијата.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.097
Поени од реакции
2.062
Дпмнеовец,голем патриот ,не ги сакаше јужните соседи , азил побарал таму и одобрен.
Пак левица е крива хахаа
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
250
Поени од реакции
332
ајдуков мицкоски прифатил се од странциве. и бугари ќе внесувал
пустиов лаже секој ден.
 
Член од
29 март 2024
Мислења
385
Поени од реакции
773
Изборите неработни денови.
Лабаво за дпмне и сдс да извадат све живо и диво и ќоро и сакато како што викаше муртинецот да гласаат за избори.

Секако и порано не работеа присилно ги вадеа од работа вака легално е се.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.304
Поени од реакции
16.377
Изборите неработни денови.
Лабаво за дпмне и сдс да извадат све живо и диво и ќоро и сакато како што викаше муртинецот да гласаат за избори.

Секако и порано не работеа присилно ги вадеа од работа вака легално е се.
Си се збунил нешто.
 
Член од
29 март 2024
Мислења
385
Поени од реакции
773
Си се збунил нешто.
да пошто цел свет прави избори Сабота или Недела кога обично не се работи само ние сме најпаметните што ставаат усред недела и го прогласуваат тоа како неработен ден
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.487
Поени од реакции
7.011
да пошто цел свет прави избори Сабота или Недела кога обично не се работи само ние сме најпаметните што ставаат усред недела и го прогласуваат тоа како неработен ден
Sto da prajsh,
Germanija e goltar zemja i nemaat pari za vakvi luksuzi.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.304
Поени од реакции
16.377
да пошто цел свет прави избори Сабота или Недела кога обично не се работи само ние сме најпаметните што ставаат усред недела и го прогласуваат тоа како неработен ден
Дека увек кј нас у работен ден се одржуеле изборите
 
Член од
29 март 2024
Мислења
385
Поени од реакции
773

Kajgana Shop

На врв Bottom