ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

Добра е листата на пратеници?!

 • Да

  Гласови: 34 18,2%
 • Не

  Гласови: 125 66,8%
 • Така-така (Делумно)

  Гласови: 28 15,0%

 • Вкупно гласачи
  187
Член од
12 март 2009
Мислења
19.189
Поени од реакции
14.861
ќе се опари ли ДПМНЕ од запленетите имоти, што се купени со пари од КАСАТА на партијата ???
или ќе одат парите за купување на пратеници, за 2/3 мнозинство кога ќе се врши бугаризација на Уставот ???
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.184
Нема амбиции за повисоки врвови и дострели човекот тоа е.Водно му е круна во кариерата.
 
Член од
8 април 2022
Мислења
184
Поени од реакции
269
Сред Солуна Јане збори говори,
ај тргајте лавчињата од капчињата,
една има само Македонија,
само Македонци ќе ја ослободат

Мачиња шугави, предавството ваше до гроб ќе си го носите.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.455
Поени од реакции
76.049
Идам прееска у локалната сакара на кило, која е воедно и локална биртија и го глеам Тони унутра. rofl
никад не очекував да го сретнам таму
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.365
Поени од реакции
3.081
Бојко - Дали го поддржувате договорот за добрососедство меѓу Бугарија и РСМ?
Мицко: - Може да биде позитивно и за двете земји, за Македонија и за Бугарија. Ние поддржуваме, и тука не треба да има дилема.
Бојко - Ова е многу важно да се знае, да се слуша јасно...

 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.857
Поени од реакции
6.494
Бојко - Дали го поддржувате договорот за добрососедство меѓу Бугарија и РСМ?
Мицко: - Може да биде позитивно и за двете земји, за Македонија и за Бугарија. Ние поддржуваме, и тука не треба да има дилема.
Бојко - Ова е многу важно да се знае, да се слуша јасно...

Поголемо тенџере (у тоа глаата) од/на овој Мицко-Жмицко нема на светов... копук... :tapp::гомце:
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.047
Поени од реакции
8.471
Само со насилни протести се доаѓа на власт така што ВеМеРО за сега е на прав пат.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
2.991
Поени од реакции
3.448
Доаѓање на власт за сега е невозможна мисија, прво мора да се консолидираат пред се во поглед по прашањето за Македонија и македонскиот народ, а потоа доаѓање на власт ќе дојде како резултат на таквото позиционирање. Можат да почнат од тоа да ги исклучат од партија сите избугарени Македонци, тоа се оние кои се на позиција во партијата а имаат бугарски пасоши и всушност одработуваат за Бугаристан.
Тоа му доаѓа исто како по прашањето: дали сте за ЕУропска или сте за Македонија, во моментов заради екстермното нацифашистичото однесување на ЕУропска кон Македонија и Македонците е невозможно да се биде и за едното и за другото, едното го исклучува другото...
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.365
Поени од реакции
3.081
Прадедото на Мицковски герој на Бугарската армија за време на ПСВ!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
22.270
Поени од реакции
36.244
бугариве и венчаницата на Александар Македонски ја имаат
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.905
Поени од реакции
43.226
Многу е важно од утре натака, повторно партијата да остане во парламентот и да не предизвика политичка криза. Не смее да се дозволи СДС и ДУИ да гласаат штетни закони без пратениците од ВМРО преку говорница да се гласни и да ги разобличат, по што овие ќе размислат два пати дали да ги поминат истите.
Секој ден давање легитимитет на процесите е поен повеќе во тефтерите на партнерите.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.455
Поени од реакции
76.049
Многу е важно од утре натака, повторно партијата да остане во парламентот и да не предизвика политичка криза. Не смее да се дозволи СДС и ДУИ да гласаат штетни закони без пратениците од ВМРО преку говорница да се гласни и да ги разобличат, по што овие ќе размислат два пати дали да ги поминат истите.
Секој ден давање легитимитет на процесите е поен повеќе во тефтерите на партнерите.
Сакаш да кажеш дека се плашиш оти ВМРО нема со прст да мрдне, нема да блокира и филибастира, исто како што направи за Преспански?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom