ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

Добра е листата на пратеници?!

 • Да

  Гласови: 34 19,1%
 • Не

  Гласови: 119 66,9%
 • Така-така (Делумно)

  Гласови: 25 14,0%

 • Вкупно гласачи
  178
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.489
Поени од реакции
6.739
ДПНЕ и "Слобода или Смрт" во иста реченица. :pos: :pos:

Повеќе како во вицот. Внучко дојдоа и едните ги стрелаа другите ги ебеа, а тебе дедо ДПНЕ што ти направија. Па мене ме стрелаа.

Дајте една работа која ДПНЕ во своите колку 15 години на власт ја истераа до крај или направија нешто навистина долгорочно корисно за Македонија. Партија на евнуси.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.065
Поени од реакции
7.139
ДПНЕ и "Слобода или Смрт" во иста реченица. :pos: :pos:

Повеќе како во вицот. Внучко дојдоа и едните ги стрелаа другите ги ебеа, а тебе дедо ДПНЕ што ти направија. Па мене ме стрелаа.

Дајте една работа која ДПНЕ во своите колку 15 години на власт ја истераа до крај или направија нешто навистина долгорочно корисно за Македонија. Партија на евнуси.
Nemam druga rabota, tebe ke ti objasnuvam...vazi (y)
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.561
Поени од реакции
6.699
Vo pravo e covekot, zapnale albanec, ama ne sekoj albanec, za niv albanec e samo albanec od DUI. Problemot e sto kaj albancive nema razlika, niv ne gi interesira MKD, eve primer neka stavat i albanec, (realno ako moze bilo koj etnikum moze i albanec da bide) prvo nesto sto ke napravi e ke pocne da sere nesto za Kosovo, kako da e prestavnik na Kosovo, gi gledame na delo,gi vikaat nekade na nekoj sobir/ konferencija tie ne odat so obrazlozenie deka Kosovo ne bilo pokaneto, aj sega beri im pamet.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.040
Поени од реакции
26.792
Vo pravo e covekot, zapnale albanec, ama ne sekoj albanec, za niv albanec e samo albanec od DUI. Problemot e sto kaj albancive nema razlika, niv ne gi interesira MKD, eve primer neka stavat i albanec, (realno ako moze bilo koj etnikum moze i albanec da bide) prvo nesto sto ke napravi e ke pocne da sere nesto za Kosovo, kako da e prestavnik na Kosovo, gi gledame na delo,gi vikaat nekade na nekoj sobir/ konferencija tie ne odat so obrazlozenie deka Kosovo ne bilo pokaneto, aj sega beri im pamet.
Sto e vo pravo, ova e otvoren povik za koalicija so DUI, u prevod mu vika "se ke ti dadam"
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.531
Поени од реакции
16.008
Убаво го кажал он ова ама и јас мислам како Дарлинг, се лиже за нова влада, јасно е дека нема муда да се избори со Дуи и да почне обнова на Македонија. Немаме никаква шанса со овој човек да си ја спасиме Македонија, за жал тоа е.

А Албанците не сакаат било кој да биде премиер, не сакаат некој што врти околу туку сакаат Али стил, да ги дупи и лаже до коска.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
14.646
Поени од реакции
32.045
Мекотелов да освои 61 пратеник прва работа што ќе направи е да отиде да и се извинува на Брнз.

@Ingvar ти си му советник на „даскалов“?

Јас пак мислев дека ако протестираат нема да имаат време за јагнешко во Миравци, и за куропецање по останати меани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom