ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 36 18,1%
  • Не

    Гласови: 135 67,8%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 14,1%

  • Вкупно гласачи
    199
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.652
Поени од реакции
7.549
Мене добро ми е познато дека партијата беше под закана да биде гонена како криминална организација и да биде избришана и заврши само со блокирана сметка. Ама сепак за некој што се декларира патриотска партија тоа немаше да биде проблем ако беа навистина патриоти. Ма да колку и фејк да сте требаше народ да излезе во големи бројки што не се случи.
И што ако беа избришани? Па ако ги избришеја сега ќе имаше уште најмалку 2 партии парламентарни како Левица. И веќе минатите парламентарни Заев најверојатно ќе паднеше зошто има огромен број на бивши гласачи на ДПНЕ кој не гласаат за Левица чисто од идеолошки причини. Барем едно 100 000 гласа пропаѓаат така и Учкарите зимаат повеќе пратеници заради тоа.

Вака 5 години еве ги "постојат" како некое зомбифицирано битие. Победуваат апсолутно на локални избори каде што СДС задржува само 2 урбани општини на ниво на Македонија, бетер одколку 2013 и се што имаат да кажат е да искочат со соопштение "Дајте ни предвремени избори". Абе земи напушти парламент, блокирај цел систем на ниво на држава. Они 3 дена даваат изјави како Преспа била реалност која не им се допаѓала.

Евнуси.

СДС да имаа направено ваков 2013, па Грујо немаше да биде премиер за 2 недели. Они Центар го победија на судни маки и направија цела кампања како Грујо е готов и ДПНЕ се распаѓа, не па да имаа ваков резултат. Али повторно тоа е кога си имаш работа со евнуси. Види го добитоков на СДС, абе ќе се тепа зошто не му дале да потпише ливче со Северна Македонија на него. Ненормална стока. ДПНЕ иде менува статут на партија да не влегле во конфликт со законската рамка.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.609
Поени од реакции
8.478
Мене добро ми е познато дека партијата беше под закана да биде гонена како криминална организација и да биде избришана и заврши само со блокирана сметка. Ама сепак за некој што се декларира патриотска партија тоа немаше да биде проблем ако беа навистина патриоти. Ма да колку и фејк да сте требаше народ да излезе во големи бројки што не се случи.
Фејк или не фејк додека било ВМРО на власт не направиле ништо толку трагично....тоа е тоа. Нека мислат тие што го донесоа СДС на власт.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Фејк или не фејк додека било ВМРО на власт не направиле ништо толку трагично....тоа е тоа. Нека мислат тие што го донесоа СДС на власт.
Тој е Боди новата реалност која не ви се допаѓа ама што да прајте. :icon_lol:
Лапајте сега , а тие што ги донесоа: Калето и Али нека му ја мислат. Ете ги се нервираат.
Наредни парламентарни избори и дпмне и сдс испод 250к и се така надоле па ќе му ја мислите :icon_lol:
Биди по активен по фориуми и социјални мрежи и испод 200 000 ќе отидете.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
451
СИТЕ ВИЕ ОД ДПНЕ НЕ СТЕ МАКЕДОНЦИ ТУКУ СЕВЕРЏАНИ!

Грујо нема да се врати НИКАД!

Мицика е полош и поглуп од Заев!

Треба да се срамите од партијата, ако не тогаш немате две чисти у глава.

Нема веќе избори, ТОЛКУ Е!
9
Ќе излезете масовно да не поддржите нас од Левица кога ќе излеземе на улица да го рушиме СИСТЕМОТ.

Ќе викате ИЗВИНЕТЕ многу грешевме и бевме алчни.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.242
Поени од реакции
27.584
Фејк или не фејк додека било ВМРО на власт не направиле ништо толку трагично....тоа е тоа. Нека мислат тие што го донесоа СДС на власт.
Amnestija za hashki slucai?
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.609
Поени од реакции
8.478
Amnestija za hashki slucai?
Дали е утка или не е уткаа не можам да кажам, не ги знам деталите од причина што ако се сеќаваш потпишавме рамковен договор десет год. пред тоа. Од позиција на македонец нормално не ми е сеедно и не го оправдувам тоа. Која е причината за тоа како и политиката позади тоа ќе покаже времето...дали било политичко пазарење или нешто сосема друго.
Секако последиците заради тоа не се трагични по државава, ни од далеку како срањава што се направија последниве неколку години.
Автоматски споено мислење:

Тој е Боди новата реалност која не ви се допаѓа ама што да прајте. :icon_lol:
Лапајте сега , а тие што ги донесоа: Калето и Али нека му ја мислат. Ете ги се нервираат.
Наредни парламентарни избори и дпмне и сдс испод 250к и се така надоле па ќе му ја мислите :icon_lol:
Биди по активен по фориуми и социјални мрежи и испод 200 000 ќе отидете.
Постојат две опции, едната е СДС другата е ВМРО и што побргу се освестат луѓето тоа е подобро, иако мое лично мислење е дека е касно веќе. Падот на ВМРО 2016 на начинот на кој се случи е почеток на распад на државава, и веќе сме длабоко завлезени.
Еве гледај, имаш можност со hindsight како што викаат англичаниве. Се смееа истите шарени куртончиња по темиве на предвидувањата, на тиранска платформа и т.н.
Сега отишле сите у Левица, ќе ја оправаат државава.
Автоматски споено мислење:

И нешто друго, го напаѓаат Јанушев затоа што е искрен човекот, лично сум правел муабет со него на оваа тема заклучокот е: после ебење нема каење!
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Постојат две опции, едната е СДС другата е ВМРО и што побргу се освестат луѓето тоа е подобро, иако мое лично мислење е дека е касно веќе. Падот на ВМРО 2016 на начинот на кој се случи е почеток на распад на државава, и веќе сме длабоко завлезени.
Еве гледај, имаш можност со hindsight како што викаат англичаниве. Се смееа истите шарени куртончиња по темиве на предвидувањата, на тиранска платформа и т.н.
Сега отишле сите у Левица, ќе ја оправаат државава.

И нешто друго, го напаѓаат Јанушев затоа што е искрен човекот, лично сум правел муабет со него на оваа тема заклучокот е: после ебење нема каење!
Боди мене ми беше се јасно каква сорта се комуњарите. Ама паднаа маските и се виде колку патриоти се ДПМНЕ. Да не смеат протест да организираат против промена на името. И грешка си веќе нема две опции, еве јас или ДУИ за да дојде побрзо крајот или пак било која трета опција. Единствена сатисфакција ми е плачањето на комуњарите сега. ДПМНЕ и нивната програма "обнова" се приказни за мали деца.
Добро што пишуваш што вели Јанушев, да се свести народ дека ДПМНЕ е обична марионетска партија веќе.
Инаку може да се колку толку спасат работи од преспанскиот договор ама тоа само на долги стази. А за на долги стази тоа да се тера прво треба СДС да пропадне и таа багра да се намава.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.242
Поени од реакции
27.584
Секако последиците заради тоа не се трагични по државава, ни од далеку како срањава што се направија последниве неколку години.
Kako ne se, teroristot Dzaferi e pretsedatel na sobranie, ptethodno minister za odbrana na zemjata protiv koja se borese, a mozese da bide zad resetki.
Ali Ahmeti mozese da bide zad resetki a site na baci raka mu odat.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.609
Поени од реакции
8.478
Боди мене ми беше се јасно каква сорта се комуњарите. Ама паднаа маските и се виде колку патриоти се ДПМНЕ. Да не смеат протест да организираат против промена на името. И грешка си веќе нема две опции, еве јас или ДУИ за да дојде побрзо крајот или пак било која трета опција. Единствена сатисфакција ми е плачањето на комуњарите сега. ДПМНЕ и нивната програма "обнова" се приказни за мали деца.
Добро што пишуваш што вели Јанушев, да се свести народ дека ДПМНЕ е обична марионетска партија веќе.
Инаку може да се колку толку спасат работи од преспанскиот договор ама тоа само на долги стази. А за на долги стази тоа да се тера прво треба СДС да пропадне и таа багра да се намава.
Немаше луѓе за протести, никој не сакаше да излезе....ако си бил зимата 2018 пред гласањето во парламент ќе ти биде јасно, се криеа по подруми. Како и да е, ме мрзи да објаснувам милион пути, небитно е на крај затоа што оди зима и курот ќе го јадеме сите затоа што дозволивме овие ненормални и неписмени да не водат.
Не гледам зошто некој веќе би се замарал со овој народ да го опраи, ама ај да оставиме простор.
Автоматски споено мислење:

Kako ne se, teroristot Dzaferi e pretsedatel na sobranie, ptethodno minister za odbrana na zemjata protiv koja se borese, a mozese da bide zad resetki.
Ali Ahmeti mozese da bide zad resetki a site na baci raka mu odat.
Со нив потпишавме примирје ако се сеќаваш со цела меѓународна заедница на маса. Ние изгубивме војна со нив ако веќе сакаме да бидеме реални.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Немаше луѓе за протести, никој не сакаше да излезе....ако си бил зимата 2018 пред гласањето во парламент ќе ти биде јасно, се криеа по подруми. Како и да е, ме мрзи да објаснувам милион пути, небитно е на крај затоа што оди зима и курот ќе го јадеме сите затоа што дозволивме овие ненормални и неписмени да не водат.
Не гледам зошто некој веќе би се замарал со овој народ да го опраи, ама ај да оставиме простор.
Автоматски споено мислење:


Со нив потпишавме примирје ако се сеќаваш со цела меѓународна заедница на маса. Ние изгубивме војна со нив ако веќе сакаме да бидеме реални.
Бев зимето и не беше 2018та туку 2019та, 9 јануари беше последниот протест што сум искочил кога сфатив дека џабе е кога неколку дена бројката се движеше не повеќе од 2-3 000 луѓе. После тој ден јас на протест не излегувам и утре да речат се распаѓа државата мене веќе ми е сеедно. Единствена сатисфкација сега е да гледам како сдс пропаѓа и како паѓа маската на фејк патриотите.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.242
Поени од реакции
27.584
Со нив потпишавме примирје ако се сеќаваш со цела меѓународна заедница на маса. Ние изгубивме војна со нив ако веќе сакаме да бидеме реални.
primirjeto nema vrska so amnestijata. 10 godini se razlika.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.609
Поени од реакции
8.478
Бев зимето и не беше 2018та туку 2019та, 9 јануари беше последниот протест што сум искочил кога сфатив дека џабе е кога неколку дена бројката се движеше не повеќе од 2-3 000 луѓе. После тој ден јас на протест не излегувам и утре да речат се распаѓа државата мене веќе ми е сеедно. Единствена сатисфкација сега е да гледам како сдс пропаѓа и како паѓа маската на фејк патриотите.
Како не беше 2018...ноември мислам почнаа протестите и продолжија до негде 2019 и точно дека не биле повеќе од 3000 луѓе.
Фејк е све брат, само ако му се даде можност на истото да биде фејк. Она што е битен момент е да се има колку толку достоинство, за кое вреди и да ризикуваш по некад. Тоа ние како народ го немаме, имаме лимитирани можности и лимитиран успех можеме да постигнеме и треба на тоа да работиме. И полека да се подобриме како поминува времето. Не да се цепкаме како сега што се прави, со тоа само им олеснивме на идиотиве на ни ебат матер.
Автоматски споено мислење:

primirjeto nema vrska so amnestijata. 10 godini se razlika.
Се договорија сите да нема гонење на никој....и Јохан повика на помирување во таа насока ако ти текнува, а он беше едини од 2001 што отиде у Хаг.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.242
Поени од реакции
27.584
Се договорија сите да нема гонење на никој....и Јохан повика на помирување во таа насока ако ти текнува, а он беше едини од 2001 што отиде у Хаг.
taka de, site od DPMNE.
Nekoj gi prasa braniteltite? Semejstvata na zrtvite? Narodot?

Naredba od kaleto mora da se slusa kako prvi pionercinja.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
640
Поени од реакции
1.741
Членовите на ВМРО ДПМНЕ ти се патриоти на батерии.

ВМРО ДПМНЕ не е ниту партија ниту движење, ВМРО ДПМНЕ е завод за вработување и ништо повеќе.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.609
Поени од реакции
8.478
Членовите на ВМРО ДПМНЕ ти се патриоти на батерии.

ВМРО ДПМНЕ не е ниту партија ниту движење, ВМРО ДПМНЕ е завод за вработување и ништо повеќе.
Ти најде да кажеш :LOL:
Автоматски споено мислење:

taka de, site od DPMNE.
Nekoj gi prasa braniteltite? Semejstvata na zrtvite? Narodot?

Naredba od kaleto mora da se slusa kako prvi pionercinja.
Ствар на договор, како размена на заробеници....сфаќаш ли која е поентата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom