Б‘лгарски език :)

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.235
Поени од реакции
148
Еве нивни татарлачки смешни изрази:):

...ИНАЧЕ РЕЗУЛТАТА Е СУПЕР МНОГО МУ СЕ ИЗКЕФИХ...
...ја си завари главата в земјата като штраус и не се подавај!...
...Ами то си пише: Уроци...
...mersi predvaritelno...
...И Моето стана Много јако...

Ај би требало да знаете и вие. Пишете некои и вие, Молјаа ви
Мерси, Мартин$
 

Misirkov

Модератор
Член од
17 март 2005
Мислења
11.528
Поени од реакции
1.559
Jas pojdov ednash vo Bugarija po biznis i za kratko vreme bev "PARTNJOR" na eden tip tamu. ;-)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.235
Поени од реакции
148
hehe Partnjor. Ama mene najjako mi e ko ke kazat MERSI haha
 

Misirkov

Модератор
Член од
17 март 2005
Мислења
11.528
Поени од реакции
1.559
Bugarka moli Bugar da ja zadovoli oralno. Bugarov veli dobro i pochnal. Po nekoe vreme, Bugarkata mu veli: alo, mi go rabotish anusot. Uh, veli Bugarot, izvni - LAPSUS LINGVA. ;-)

Taka go svakjam i toa so upotrebata na "mersi". Se e toa nekakva intelektualna lapsus linga.

No najsmershno mi beshe koga carot go slavel novorodenoto bebe-princ so toa shto sluzhel bomboni "Mersi" naokolku...
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.235
Поени од реакции
148
Misirkov напиша:
Bugarka moli Bugar da ja zadovoli oralno. Bugarov veli dobro i pochnal. Po nekoe vreme, Bugarkata mu veli: alo, mi go rabotish anusot. Uh, veli Bugarot, izvni - LAPSUS LINGVA. ;-)

Taka go svakjam i toa so upotrebata na "mersi". Se e ta nekakva intelektualna lapsus linga.

No najsmershno mi beshe koga carot go slavel novorodenoto bebe-princ so toa shto sluzhel bomboni "Mersi" naokolku...
хахаха:pos2:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.697
Поени од реакции
3.047
Шофјоре, шофјоре, отвори вратата, фана ми краката!

Риби на едро (има и на дребно)!

Автомивка!

Мерси!
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.235
Поени од реакции
148
Меѓуножнодупотрескало беше за точак нели? лооооооооол
 
Член од
25 мај 2005
Мислења
142
Поени од реакции
0
A сакате "негаторски" вицови од Бугариjа. Знам неколку...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.326
Ај да кажам 2-3 думи...

маратонки - патики
д`нки - фармерки
т`ч - аут (Топката е в т`ч)
ток - ел. струја
колило - точак
купон - журка
шенкел - ракавец(дел за кола, веројатно от Немски) е за еден таков во Пловдив маме ми се еба пола саат дур да објаснам, а без да ми текне дека делот е со мене :)
клапета - вентили (од кола дел)
бронни - браници
джанти - бандаши
двигател - мотор (од возило)
зареждание - палење (на двигатела)
карај колата - вози колата
дуспа - пенал
лакочистител - ацетон
дамски преврзки - влошки
дамски чорапогашти - хулахопки
цвјат - боја
обед - ручек
Мојата омилена Б`лгарска изрека:
Когато искаш правда и ред, искари кал`чката и кари на ред!
скорост - брзина
данни - податоци
Анна - Ана (?!!!?)
картофи - компири
нервозни кебапчета - лути ќебапи
наказание - казна
число - број
Искаш ли свирка? - Муабет одкај Л`вов мост во Софија, свирка - оралка
Ај ЧНГ - Среќна нова година!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.906
Поени од реакции
17.233
пржола-крменадла
бокук-копук(ваљда)
нештсник--несреќо една
много си готин--бугарка ке ви каже вака ако и се свиѓате
гаден--не се мисли како кај нас гаден туку како расипан(човек што мисли само на ебење)
кибрит--спички
ми харесва--ми се допаѓа
ако ми текне уште нешто ке пишам
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.326
itar pejo напиша:
пржола-крменадла
бокук-копук(ваљда)
нештсник--несреќо една
много си готин--бугарка ке в икаже вака ако и се свиѓате
гаден--не се мисли како кај нас гаден туку како расипан
боклук - ѓубре
правиш ме штастлива - ме правиш среќна (Б`лгарка вели така)
штастие - среќа

Какво става бе младежи? Добре ли сте? :)
 
Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
Когато б'лгарка ви каже "Нјама да ме бараш!" - означава да спрете да опипвате момичето ;-)

Глагола "Барам" в Б'лгарија има с'всем друго значение - "Опипвам"

Смешен израз: "Недеј бара на Мара шамара"
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.906
Поени од реакции
17.233
шише--бутилка
Најкрвави Бугари се Мишо Шамара и Ванко Едно:bilokojzbor::bilokojzbor: песните и спотовите им се да се помочаш од смеење којги гледал знае за што зборам ''маена аз см од Пуовдив маена'':tv::pos2:
 
На врв Bottom