Бурми (венчални прстени)

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
na mojite burmi e izgravirana datata od vnatresna strana treba da e filigrant inaku ne ja nosam zenami gi nosi i dvete poveketo maski sto rabotat fizicka rabota ne ja nosat zosto se oshtetuva ,zlatari ima mnogu moj predlog da ne e pod 9,10grama
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
zlatoto se deli na 14 karatno,18 i 24 karatno edna lira ili napoleon e 18 karatno i tezi 7,5 grama ,18 karatnoto e pocrvenkasto klasika e 14 karatno zatoa edna lira od 7,5 grama ja vrednuvaat vo 10g ,imate izbor na burmi od belo zlato platina se znae deka zlatoto e meko i pri fizicki napor na dlanka se ostetuva imash kombinacija na zlato so dekoracija od platina sepak za potrajna i izdrliva da ne pod 10g i dekoracija po vash izbor eftina doplata od filigran ama ima li podobra dekoracija od vrezana data na sudbonosno da
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
476
Поени од реакции
863
zlatoto se deli na 14 karatno,18 i 24 karatno edna lira ili napoleon e 18 karatno i tezi 7,5 grama ,18 karatnoto e pocrvenkasto klasika e 14 karatno zatoa edna lira od 7,5 grama ja vrednuvaat vo 10g ,imate izbor na burmi od belo zlato platina se znae deka zlatoto e meko i pri fizicki napor na dlanka se ostetuva imash kombinacija na zlato so dekoracija od platina sepak za potrajna i izdrliva da ne pod 10g i dekoracija po vash izbor eftina doplata od filigran ama ima li podobra dekoracija od vrezana data na sudbonosno da
Па да , сакаме бело злато, и баш и такви разгледувавме. Плус со изгравирана датата од внатрешната страна. Да биде симпатичен а едноставен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom