Бумери, комплекси, заблуди и незнаење

Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Бумери се генерација 1945-1965. Си имаат свои карактеристики. Според мене најнеспособната генерација. Дискусија за нив.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.108
Поени од реакции
818
Ех таман работа. Моите се бумери ама се далеку од неспособни :)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Ех таман работа. Моите се бумери ама се далеку од неспособни :)
Мал број направиле нешто материјално. И 95% се катастрофа со ставови и гледишта. Што помалку ги слушат тоа поубаво најчесто ќе биде за младите. Дури за мене индикатор ми е ако они нешто прават најдобро е спротивното.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Бумери ја распаднаа на Југославија, така да од таму ќе видиш за каква генерација станува збор.
Да тие колеа и убиваа. И сега глупости прават...залепени за тв вести како безмозочни пилци.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.596
Поени од реакции
38.744
стеф е нашио Ворен Бафет. Бумерите му се последна пречка до милионот. Ако ги реши нив организацијата граџанско опшество ќе му даде златен вибратор како награда за неговио успех на тоа поле како животно остваруње.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909
СтефусРефус е ретко толку иритантна...личност, па дури и ваква глупа тема е отворил...бумерите му биле проблем...

Стефчо, иди плесни се таму со Шеки и да се смирите дваjцата.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Реално нема многу што да се каже. Како генерација се прилично неспособни и со мал успех. Е сега и генерациите после нив во која сум и јас не верувам дека ќе бидат премногу успешни.

П.С Не гледам баш некоја цел на темава тоа што поминало е поминато.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Сериозно за родителите на 99% од членовите на форумов кажуваш дека се неспособна генерација? Да не имате ваши станови , куќи или живеете на марс па не сте задоволни од повоените генерации...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.533
Да не постоеше СтефусРефус ќе требаше да го измислиме, ваква дебилчина не се раѓа по втор пат
ne be ok si e ovoj... malku razlicen ali se cita... evoluira seuste.

setise na imenjakot negov guruto za ishrana, bodibilding, kripto i raznesuvanje hrana niz skopje.... e takov junak fali.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Сериозно за родителите на 99% од членовите на форумов кажуваш дека се неспособна генерација? Да не имате ваши станови , куќи или живеете на марс па не сте задоволни од повоените генерации...
Тоа што се наши родители не значи дека не ги сакаме, а и муабетот е нивниот придонес како генерација. Конкретно татко ми е исклучок, човекот си има маани ама придонесол и за околината и на личен план има успех. Од друга страна како генерација се прилично катастрофални само во негова околина околу 90% немаат никаков придонес ниту пак лични достигнувања/успех за цели 60+ години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom