Будва

Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Cuba Libre како што знам е во Охрид:vozbud:


шала на страна,мене ме интересираат колку коштаат и какви им се студијата-т.е. соба,купатило и кујна. Да се одвоени од другите `апартмани` пошто во Херцег Нови делевме 1(едно) купатило од 3м2,едно фрижидерче од оние 70 см високи и едно решо 4-5 соби со околу 20 луѓе,и нормално се плаќа по човек,а не по студио
Зависи какво ќе најдеш. Буквално секакви има. Јас бев во куќа на 10 минути од плажа, 5 евра од човек. Имаше две спални, кујна, купатило и голем двор. Ама се изнамачивме за да ја најдеме (дека таму баравме). Не дека беше перверзии ама сам си, човекот беше од друг град, дојде само кога си одевме, а и имавме се што ни треба за да преживееме. :D А имаше и некои смештаи ко студентски домови. Влегуваме внатре и 50 души у кујна. :facepalm:
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
каква е температурата на водата во јуни или почеток на јули? Дали е потребно да се бара смештај со клима за овој период?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Пошто сам малку пофамилијарен,вероватно Будва би одел само на вечерно шетање.Слушам оние селцата пред Будва-Рафајловиќи,бечиќи,....ги дигнале цените до таван.Останува Херцег Нови,Котор,Суто Море за рагледување,или пак по старо-правец Ксамил:icon_lol:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.642
Поени од реакции
13.092
Пошто сам малку пофамилијарен,вероватно Будва би одел само на вечерно шетање.Слушам оние селцата пред Будва-Рафајловиќи,бечиќи,....ги дигнале цените до таван.Останува Херцег Нови,Котор,Суто Море за рагледување,или пак по старо-правец Ксамил:icon_lol:
Котор важи за тро поскапа дестинација, особено ако фаќаш баш во центарот на градот.
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Мислите да може да се најде некоја работичка и да се истера одмор во Будва при крај на јуни почеток на јули ?
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.642
Поени од реакции
13.092
Мислите да може да се најде некоја работичка и да се истера одмор во Будва при крај на јуни почеток на јули ?
Ако ти е за одмор + работа во Будва и да не ти пречи вашарски сељачки амбиент, go for it. Реално секаде низ приморјето имаш места кои нудат работа, па ако би бирал јас, Будва би ми бил на последното место. Радије би Херцег Нови, Котор, Бар, Суто море.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Ако ти е за одмор + работа во Будва и да не ти пречи вашарски сељачки амбиент, go for it. Реално секаде низ приморјето имаш места кои нудат работа, па ако би бирал јас, Будва би ми бил на последното место. Радије би Херцег Нови, Котор, Бар, Суто море.
samo nemoj budva kaj sto im e marinata brodovite vodata im e zagadena od motornite ulinja i gorivoto imase nekolku ribi mrtvi i posle sakat turisti neka se sredat kako sto treba pa posle ke vidime za kotor ocenkata mi e 95/100 tamu barem e cisto
 
Член од
25 јуни 2014
Мислења
7
Поени од реакции
1
здраво, да прашам дали на некого Андријана Лазаревска му средувала документи за работа во Будва, или пак некој да барал работа преку Work Greece профилот на фб. Доколку има такви да споделат искуство.
 
Член од
13 септември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
2
А од будва до бечичи блиско ли е да се оде пешки или пак има си превоз за до таму?
 
Член од
17 јули 2014
Мислења
8
Поени од реакции
1
Будва е прекрасна во лето (ама да си таму крајот на јуни почетокот на јули уживанција),но дали сте биле за Нова година, ,јас бев лани и таму го поминав Новогодишните празници температура на 31 декември и 1 јануари - 16 степени што може повеќе човек да побара истиот период имавме тура и за Дубровник -убавина. Така да секое време си има своја убавина
 
Член од
30 август 2013
Мислења
51
Поени од реакции
3
Ај ако знае некој нека пише цените за двокреветна и трокреветни соби во Будва около 15-20 Август како се движат? И мора ли унапред да кажеш колку дена прецизно ќе седиш, да не нешто наголемуваат цени за помалку денови(4-5) и дали чекаат на автобуска или мора сам да се снаваѓаш за смештај, да одиш од куќа на куќа?
 
Последно уредено:

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ај ако знае некој нека пише цените за двокреветна и трокреветни соби во Будва около 15-20 Август како се движат? И мора ли унапред да кажеш колку дена прецизно ќе седиш, да не нешто наголемуваат цени за помалку денови(4-5) и дали чекаат на автобуска или мора сам да се снаваѓаш за смештај, да одиш од куќа на куќа?
Јас си дојдов пред некој ден. Плаќав 10 евра од кревет. Јадење зависи за какво јадење прајме муабет. Скарата и не е баш така ефтина, ама ако одиш чисто само за капење и да не ти е битно да јадиш во ресторан, цените се како кај нас. Нес во ресторанче/кафич до плажата 2.20, кригла од 0.33 2 или 2.2 евра.
За сместувањето имаш и на автобуска ама поарно ти е од куќа на куќа да шеташ според мене. Тие на автобуска ќе ти кажат една цена и то е то, а ко ќе одиш в куќа ко ќе ти ја кажат цената, ќе речиш абе скапо вака така, ќе тргниш да си одиш и можи да спуштат. :)
 
Член од
30 август 2013
Мислења
51
Поени од реакции
3
Јас си дојдов пред некој ден. Плаќав 10 евра од кревет. Јадење зависи за какво јадење прајме муабет. Скарата и не е баш така ефтина, ама ако одиш чисто само за капење и да не ти е битно да јадиш во ресторан, цените се како кај нас. Нес во ресторанче/кафич до плажата 2.20, кригла од 0.33 2 или 2.2 евра.
За сместувањето имаш и на автобуска ама поарно ти е од куќа на куќа да шеташ според мене. Тие на автобуска ќе ти кажат една цена и то е то, а ко ќе одиш в куќа ко ќе ти ја кажат цената, ќе речиш абе скапо вака така, ќе тргниш да си одиш и можи да спуштат. :)
Значи не се баш ефтини цените, а има ли сместување за околу 7 евра ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom