Будва

Член од
29 декември 2014
Мислења
10
Поени од реакции
0
Како е будва за одмор почетокот на септември?
 
M

Moon Child

Гостин
Како е будва за одмор почетокот на септември?
Aко мислиш за какво е времето и за бањање, во Црна Гора можеш до октомври на плажа комотно, времето е топло. Сезона за бањање ти почиња отприлика некаде почетокот на мај, се до октомври трае. После тоа почнуваат дождови и ветрови...
За гужва искрено незнам во Будва како е во септември, за во Бар знам дека септември е пензионерска сезона. Будва вероватно не е растеретена ни во септември.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Како е будва за одмор почетокот на септември?
Зависи. Не ја читај членкава над мене ( :D), некој септември може да доживееш циганско лето, но некад не можеш да мрднеш од хотелска соба. Обично ако после 3 дена не задува бура (северен ветер), невремето може да потрае повеќе од 7 дена.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Која рута е најдобра за релација Скопје - Будва?
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Некој ако бил оваа година да сподели цени општо како се движат ?!
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Некој да каже како е Будва со смештај да отидам да барам на лице место ? Планирам да одам на автобуска, ми рекоа дека таму имало луѓе што нудат смештај, некој друг предлог, совет ?
 
Член од
23 јули 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Некој да каже како е Будва со смештај да отидам да барам на лице место ? Планирам да одам на автобуска, ми рекоа дека таму имало луѓе што нудат смештај, некој друг предлог, совет ?
Druze imas na avtobuska lugje nudat smestaj ceni se dvizat od 10e po covek pa nagore, pak ke prasas ne se zaletuvaj odma za prviot
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
518
Поени од реакции
262
Кога ќе стигнете во Црна Гора доколку немате сопствен автомобил (а што не препорачувам ако доаѓате во ЦГ во најголемите гужви - не ќе можете да најдете паркинг, а и полиција ќе ве застанува често), најдобро е да се изнајми авотмобил (цени https://cars4rent.me/automobili/), бидејќи таксито е скап, а на јавниот превоз човек не може да се потпре
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
1.741
Кога ќе стигнете во Црна Гора доколку немате сопствен автомобил (а што не препорачувам ако доаѓате во ЦГ во најголемите гужви - не ќе можете да најдете паркинг, а и полиција ќе ве застанува често), најдобро е да се изнајми авотмобил (цени https://cars4rent.me/automobili/), бидејќи таксито е скап, а на јавниот превоз човек не може да се потпре
Огласите се на друго место друже, со своја кола е најдобар одмор...кога сакаш одиш, каде сакаш одиш....кога сакаш си се враќаш...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Повеќе пати имам идено со кола на јадранот и немав проблем со паркинг.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Некој контакт да ми пратите по ПП за Будва некој што нуди ефтин смештај кај 10-12 евра од ноќ по човек во јули, ова на букинг и по нет доста поскапо ми излегува по 20 евра, така да ако има некој контакт за поефтино да се види, број меил било што. Знам имаше тука по темава некој пишано дури и за 9 се испоценкале, нешто така ми треба подиво со најосновно, чисто кревет вц да има, друго не треба.
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Некој што бил оваа година будва да сподели искуство за смештај,цени и сл ?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom