Будва

Член од
25 јуни 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дечки, нова сум на форумов па би сакала некој ако има исккуство да го сподели.... ова лето се мислиме за Будва, но одмор само крајот на август негде 31 до кај 10 септември... Ако некој бил тој период, плс пишете.. Ме интересира да не е ептен крај на сезонава па да нема ни забави ни луѓе...
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
379
Поени од реакции
127
не е крај ан сезона, тоа е најубаво време. Уште не е почната пост сезоната, цените ќе бидет веројатно високи.[DOUBLEPOST=1435478178][/DOUBLEPOST]не е крај ан сезона, тоа е најубаво време. Уште не е почната пост сезоната, цените ќе бидет веројатно високи.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
30
Поени од реакции
10
летово идам за будва истечен ми е пасошот дали можам преку албанија да влезам у црна гора само со лична карта ?
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
622
Поени од реакции
109
летово идам за будва истечен ми е пасошот дали можам преку албанија да влезам у црна гора само со лична карта ?
така да можеш и треба со галеб да идеш они само возат преку албанија
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
700
Поени од реакции
1.047
Ceni otprilika za septemvri? :) i ima nekoi agencii so nudat aranzmani za cg? kako se dvizat cenite za hrana/lezalki/..? Fala mnogu :)
 
M

Moon Child

Гостин
Безбедно ли е преку Косово?
Зошто да не би било, и како сакаш да одиш?
Јас обично кога идам за Мк идам преку Албанија, бидејќи мојот сопруг е државјанин на БИХ и они неможат преку Косово затоа што го немаат признаено. Ни транзит ни никако. Последниот пат кога бев, бидејќи сама, бев преку Косово за прв пат. Руле Турс, преку еден ден го има, сега за сезона може и почесто Подгорица - Скопје. Тргнува од Подгорица, преку Колашин, Мојковац, Беране, Рожаје на граничен премин Кула, се качуваш горе усвет на Проклетије и потоа се спушташ доле у Пеќ. По истиот пат се враќа назад што значи Скопје - Подгорица. Стигнав многу побрзо отколку кога одам преку Албанија. Успат кога беше паузата нормално си излегов и бев да пијам кафе никој не ме силуваше, ниту ме продаде бело робје :coffee: Нормално транзит си поминуваш, не ќе те гаѓа некој со камења јеботе.[DOUBLEPOST=1436885831][/DOUBLEPOST]
така да можеш и треба со галеб да идеш они само возат преку албанија
Може преку Албанија, неможе преку Косово.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.685
Поени од реакции
4.556
Бил некој во Будва за Нова Година?
 
Член од
27 декември 2015
Мислења
49
Поени од реакции
36
Дали некој оваа година би одел за Нова година Будва ?
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
89
Поени од реакции
5
Планирам да одам крај на јули со друштво,па ме интересира како одат цените во дискотеки,се плаќа ли влез?колку кеш е доволен за добар одмор?
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
155
Поени од реакции
83
Планирам да одам крај на јули со друштво,па ме интересира како одат цените во дискотеки,се плаќа ли влез?колку кеш е доволен за добар одмор?
До 1 вечер у најголеме дел од дискотеките не се плаќа влез. После 1 работат Трокадеро и Топ Хил(една од најдобрите у Европа) и таму во зависност кој гостува цените се движат од 5(кога доаѓаат некои не многу популарни) па до 25 евра(Цеца,Северина,Чолич итн.) Пивотот е од 2.5 до 4,5 евра,сомерсби 3 евра, коктели по 6-7 евра... Кешот зависи од тебе. Вака по продавници и за јадење цените се слични на Скопје, само овие дискотеките се поскапи, али проводот е топ. Има многу убави плажи у околината и уопште Будва е убав град. Ја лани бев и оваа година планирам пак да идам и тоа негде јули-август. Ако те интересира уште нешто пиши.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
379
Поени од реакции
127
moja preporaka za Budva: von sezona, vo juli-avgust e nevidena guzva, nema mesto ni z aparking, ni vo kafana, smestaj tesko se naoga i cenite odat duplo i troduplo gore
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
zdravo me interesira dali na slovenska plaza mora da si platis lezalka ili moze da si stavis krpa cador nastrana pls odgovor tie sto znaat i dali drugite plazi se blisku za odenje peski :свиркам:
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
155
Поени од реакции
83
Ima delovi kade sto mozes da stavis krpa samo sto se mali i rano treba da stanes za da zafatis mesto, a site drugi poubavi plazi kako Jaz, Ploce, Trsteno se nadvor od Budva ama ima avtobusi koi vozat za 1-2 evra.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.654
Поени од реакции
1.356
Кога сме кај Будва. На 29 ми овај месец заминуваме таму на одмор, тргнување е у 5 сабајле од Скопје.Дали има некој искуство со агенцијата Атлантис? Има ли шанса да извиси?[DOUBLEPOST=1466882018][/DOUBLEPOST]
Планирам да одам крај на јули со друштво,па ме интересира како одат цените во дискотеки,се плаќа ли влез?колку кеш е доволен за добар одмор?
Пред две години бевме таму, за гужви има секаде се е фул од најобично кафули до ноќен клуб. Измислен е за млади,ама има доста скап ноќен живот, на пр. пиво по 3е, водка,коњак по 2.5,3. Ние за поефтино а убаво да си поминеме, купувавме шише од продавница, го пиевме во апартманот и после тоа излегувавме, и цела вечер само со една пијачка или до 2
порачани.

Картите по барови ти се солена цена, у трокадеро бевме на Ацо Пехјович, за влез.само 15е. Другите дискотеки ко вуџа кафе, драгс кафе ти се стандарт како кај нас, најчесто забава со Дј и фулл.
Цените на секојдневните производи ти се во просек со 10/20 денари поскапи од кај нас, има некој производи држат иста цена.
Колку пари ти се доста, па не знам зависи како планираш да го поминеш одморот. Ако имаш на ум чедто да си у Топ Хил и Трокадеро, една многу добра сума :) Ако те интересира нешто друго пиши.

Ова година изборот пак падна за таму, се надевам на уште подобар провод од пред 2 год : )
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom