Будва

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Значи не се баш ефтини цените, а има ли сместување за околу 7 евра ?
Не знам да ти кажам право. Јас не барав ич, директно заминавме кај луѓе шо се познаваме и таму беше 10 евра. На друго место не ни прашав.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
529
Поени од реакции
275
Член од
19 јуни 2014
Мислења
178
Поени од реакции
157
Ovaa sezona bi trebalo da bide top u Budva. Plus Sea Dance Festival(Prodigy, Dubioza, Rudimental i ostali) od 15 do 18 juli, znaci zagarantirana zurka. Uste da izlezat nekoi dobri ponudi i ekstra.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
И да го напрат патот шо се сруши :D
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ќе го напрат, не е Македонија то :)
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
У план ми е за летово па ме интересираат цените во Будва. Сместување(близина на центар или центар), пиење(од маркет и во кафич), јадење(во ресторан, сендвичара или слично).
 
Член од
16 мај 2015
Мислења
23
Поени од реакции
24
У план ми е за летово па ме интересираат цените во Будва. Сместување(близина на центар или центар), пиење(од маркет и во кафич), јадење(во ресторан, сендвичара или слично).
Будва пријател е преубаво место. Нема да зажалиш воопшто. Местото е буквално за стари и млади зависно од тоа што бараш. Цените се малку поскапи од Македонија, но сметај дека таму повеќето од туристите се Срби и Источна Европа. Не може да е многу поскапо од нас.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.765
Поени од реакции
17.478
Као се движат цените за смештај,некој контакт кај што сте биле или се наоѓа лесно на лице место?
 
M

Moon Child

Гостин
Скапо е во Будва, јас не би одела таму на одмор, плус уште од сега е хаос, за сезона јули,август не сте свесни што е тоа.
Петровац е фино, ако не ти се парите проблем, Сутоморе е исто да кажам џабалук, ама и таму е гужва и премногу турбофолк, мрсни хостеси по корзото сутоморско, и мириса на скара колку сакаш:vozbud:
Мене лично Будва не ми се допаѓа, ни за живот, ни за одмор.
Ако одиш за ноќен живот тогаш ок, ако одиш да одмориш и заради морето, подобро некое помирно место, кај што нема бука и вика, како Чањ на пример. :)Котор е убав, поскап е од Будва, вреди да се види и доживее тој град,незнам какви им се плажите, знам имаат некои приградски населби ваљда, Прчањ, Столив и да има таму добри плажи, еве @Saladin знае подобро за таму.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Скапо е во Будва, јас не би одела таму на одмор, плус уште од сега е хаос, за сезона јули,август не сте свесни што е тоа.
Петровац е фино, ако не ти се парите проблем, Сутоморе е исто да кажам џабалук, ама и таму е гужва и премногу турбофолк, мрсни хостеси по корзото сутоморско, и мириса на скара колку сакаш:vozbud:
Мене лично Будва не ми се допаѓа, ни за живот, ни за одмор.
Ако одиш за ноќен живот тогаш ок, ако одиш да одмориш и заради морето, подобро некое помирно место, кај што нема бука и вика, како Чањ на пример. :)Котор е убав, поскап е од Будва, вреди да се види и доживее тој град,незнам какви им се плажите, знам имаат некои приградски населби ваљда, Прчањ, Столив и да има таму добри плажи, еве @Saladin знае подобро за таму.
Велес нема аеродром исто како и Котор што нема плажи.
Буквално нивните плажи се како понти, водата што е шовеќе накај градот повеќе мириса на канализација. Црногорците реално пробуваат да го намалат овој проблем со години и до некаде им успева покрај фактот кога им доаѓаат по 3 крузера неделно. Прчањ е подив за разлика од Маровиќи, Љута, Ораховац. Целиот залив повеќе има историска суштина него ли да се бањаш во него иако можеш и тоа да го правиш (што подалеку од градот тоа подобро).
Будва е селендра во билокаков смисол. И за журки Котор ја шие пошо целиот шљам се собира во Будва, сите кичерај срања, за разлика во Котор имаш избор иако поскромен. Едино добра ствар се денови на театарот во Будва. Ако сакаш журки и ѓускање истите ги имаш во цел балкан, тоа не е вид на журкање.
 
M

Moon Child

Гостин
Велес нема аеродром исто како и Котор што нема плажи.
Буквално нивните плажи се како понти, водата што е шовеќе накај градот повеќе мириса на канализација. Црногорците реално пробуваат да го намалат овој проблем со години и до некаде им успева покрај фактот кога им доаѓаат по 3 крузера неделно. Прчањ е подив за разлика од Маровиќи, Љута, Ораховац. Целиот залив повеќе има историска суштина него ли да се бањаш во него иако можеш и тоа да го правиш (што подалеку од градот тоа подобро).
Будва е селендра во билокаков смисол. И за журки Котор ја шие пошо целиот шљам се собира во Будва, сите кичерај срања, за разлика во Котор имаш избор иако поскромен. Едино добра ствар се денови на театарот во Будва. Ако сакаш журки и ѓускање истите ги имаш во цел балкан, тоа не е вид на журкање.
Тоа и сакав да кажам, Трокадеро почна да рине веќе во Будва уште пред еден месец носат певаљки од ш категорија и трешти цел град на турбофолк од сите страни си сардисан.
Сутоморе ми е мини Будва, и таму премногу турбофолк на изволте значи ништо асално, само за сељаклукот има. Плажата сутоморска е добра, ама немаш каде пешкир да ставиш од гужва, ни каде да поминеш. Абе, мене ако ме прашуваш, Шушањскава плажа најмногу ми одговара, дека нема гужва и Бар си е град без ноќен живот, значи полош од Велес што се тога тиче, типично пензионерски град:icon_lol:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Тоа и сакав да кажам, Трокадеро почна да рине веќе во Будва уште пред еден месец носат певаљки од ш категорија и трешти цел град на турбофолк од сите страни си сардисан.
Сутоморе ми е мини Будва, и таму премногу турбофолк на изволте значи ништо асално, само за сељаклукот има. Плажата сутоморска е добра, ама немаш каде пешкир да ставиш од гужва, ни каде да поминеш. Абе, мене ако ме прашуваш, Шушањскава плажа најмногу ми одговара, дека нема гужва и Бар си е град без ноќен живот, значи полош од Велес што се тога тиче, типично пензионерски град:icon_lol:
Абе секогаш зависи што бараш. Сутоморе го знам од своето оснивање коа беше мало место и сега ко 10годишно дете накљукано со стероиди. За жал ќе ја има истата судбина како Будва иако и у суштина нема градско насеље во него за разлика од Будва. Штета што ќе ги заебат плажите, доста добри беа таму едно време додека турбофолкот не беше во толкав подем.
Будва сум ја видел пред 15 години тогаш ја нагрна турбофолкеризмот и градењето хотели. Островот буквално беше пуст освен едно шанкче дали имаше. Беше попопднослив град иако вашаризмот корнеше оддалеку.
Бар, увек сум бил на поминување а многу сакам да го видам стариот дел макар што викаат бил доста пропаднат и далеку од море. Пазарот едино напамет им го знам пошо увек коа идам за котор (од прелазот кај Албанија) застанувам да зеам продукти таму. Еден од најевтините им е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom