Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Значи овака момче.ВО КАНАДА СЕ ОДИ БЕЗ ВИЗА САМО НА ИНТЕРНЕТ ИМА АПЛИКАЦИЈА КАДЕ СЕ НАЈАВУВАШ.
Автоматски споено мислење:


Лелеле на википедија ли се информираш бре лелелее
Автоматски споено мислење:


Pa i dvajcata isto velite,bez vizi se odi Kanada turisticki so bugarski pasos no ne smees da rabotis,barajte si rabota vo EU,kraj.
 
Член од
17 април 2019
Мислења
13
Поени од реакции
39
Ajde da si docekame i nie na tatko mi e potpisan intervju 2017 godina da si docekame site nie
Автоматски споено мислење:

A mozi nekoj da odgovori za kolku vreme go zel drzavljanstvoto preku tatko vo poslednite ukazi?
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Nekoj na 11 ti Avgust da odi za Sofija i nazad da podelime prevoz?
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
157
Поени од реакции
209
Ajde da si docekame i nie na tatko mi e potpisan intervju 2017 godina da si docekame site nie
Автоматски споено мислење:

A mozi nekoj da odgovori za kolku vreme go zel drzavljanstvoto preku tatko vo poslednite ukazi?
Koj datum bese na intervju i od koj datum na polozitelno ako mozi da kazish
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
63
Со датум за подигање указ октомври дали можам да влезам Бугарија со негативен тест и мкд пасош моментално дали некој има инфо?
Благодарам!
 
Член од
2 август 2020
Мислења
6
Поени од реакции
0
Чудно ми е само зошто и бараат дополнителни документи кога аплицирала преку родител. Во принцип само пасошот од родителот го покажуваш на интервјуто и не треба никакви други потврди (бар јас така знам, @palekrstic може подобро е упатена за ова).
Od 3 meseci preku predok,do 6 ili 7m preku roditel.
Edna mala molba decki ako znae nekoj da mi pomogne sto vsusnost mi nedostiga stonsum odbien od finalna ekspertiza...
 

Attachments

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Edna mala molba decki ako znae nekoj da mi pomogne sto vsusnost mi nedostiga stonsum odbien od finalna ekspertiza...
Zalam,
No ne se dostaveni vo Ministerstvo za pravda originalnite dokumenti vrz osnova na koi go imas dobieno proishodot.
Izvodi,umrenici,potvrda od klub,lekarsko i neosuduvan........
Sega samo odnovo,toa e ,za zal poradi neinformiranost se gubi mnogu vreme.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Со датум за подигање указ октомври дали можам да влезам Бугарија со негативен тест и мкд пасош моментално дали некој има инфо?
Благодарам!
Mozes,testot da ne e postar od 72 casa.
 
Член од
2 август 2020
Мислења
6
Поени од реакции
0
Zalam,
No ne se dostaveni vo Ministerstvo za pravda originalnite dokumenti vrz osnova na koi go imas dobieno proishodot.
Izvodi,umrenici,potvrda od klub,lekarsko i neosuduvan........
Sega samo odnovo,toa e ,za zal poradi neinformiranost se gubi mnogu vreme.
Fala za informacijata.
No mislam deka bese se ispravno originali beja so svoi race im gi podadov megjutoa toa e mislam dali ima nekoj nacin so molba ili zalba nesto da se stori posto stvarno se pominav ok i interviu i se bese ok ako ima nekoj dodatna informacija za procesof neka mi pise vi blagodaram za razbiranjeto
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom