Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јули 2020
Мислења
4
Поени од реакции
0
За влез во Грција преку Бугарија дали знае некој каква е процедурата? Дали треба пср тест?
 

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
166
Поени од реакции
150
Тестот обавезно ,инаку нема минаване
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Не пратам добро, но колку време одприлика трае од статус "ви предстои финален експертски преглед...." до "позитивно или негативно мислење од совет" со ова денешно темпо?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Не пратам добро, но колку време одприлика трае од статус "ви предстои финален експертски преглед...." до "позитивно или негативно мислење од совет" со ова денешно темпо?
Do 3 meseci ako si preku poteklo .... Ako si preku roditel togas i do 8 meseci
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Не пратам добро, но колку време одприлика трае од статус "ви предстои финален експертски преглед...." до "позитивно или негативно мислење од совет" со ова денешно темпо?
 
Член од
25 ноември 2015
Мислења
104
Поени од реакции
133
Da prasam mi treba itna i sigurna informacija informacija zakazvme za ukaz podiganje vo januari dali mi e popametno da preflam vo Bitola od ambasada da podignam ukaz ili da cekam januari. Fala odnapred
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Фала, ама веб страната што ми ја кажуваш - јас ја ставив на темава :)

Поентата ми е дали некој од искуство знае со какво темпо се движат сега работиве, земајќи ги во предвид летните одмори и коронава..
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Не пратам добро, но колку време одприлика трае од статус "ви предстои финален експертски преглед...." до "позитивно или негативно мислење од совет" со ова денешно темпо?
Od 3 meseci preku predok,do 6 ili 7m preku roditel.
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
226
Поени од реакции
85
Никој ли нема преку родител што бил во последниве укази? Или тешко ви е да одговорите?
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Може без виза туристички 6 месеца, ама работа без работна виза мало морген. Во Канада со БГ пасош може да одиш, како што можеш со МК пасош да одиш во Германија. Канада не е членка на ЕУ ниту на ЕЕА. Е сега, како ЕУ граѓанин со БГ пасош можеби полесно се добива работна виза во Канада, споредено со МК пасош, тоа не знам.
@Bregovic

Тоа што ви е во темно плаво, само таму смеете да работите без виза.
Значи овака момче.ВО КАНАДА СЕ ОДИ БЕЗ ВИЗА САМО НА ИНТЕРНЕТ ИМА АПЛИКАЦИЈА КАДЕ СЕ НАЈАВУВАШ.
Автоматски споено мислење:

Може без виза туристички 6 месеца, ама работа без работна виза мало морген. Во Канада со БГ пасош може да одиш, како што можеш со МК пасош да одиш во Германија. Канада не е членка на ЕУ ниту на ЕЕА. Е сега, како ЕУ граѓанин со БГ пасош можеби полесно се добива работна виза во Канада, споредено со МК пасош, тоа не знам.
@Bregovic

Тоа што ви е во темно плаво, само таму смеете да работите без виза.
Лелеле на википедија ли се информираш бре лелелее
Автоматски споено мислење:

Може без виза туристички 6 месеца, ама работа без работна виза мало морген. Во Канада со БГ пасош може да одиш, како што можеш со МК пасош да одиш во Германија. Канада не е членка на ЕУ ниту на ЕЕА. Е сега, како ЕУ граѓанин со БГ пасош можеби полесно се добива работна виза во Канада, споредено со МК пасош, тоа не знам.
@Bregovic

Тоа што ви е во темно плаво, само таму смеете да работите без виза.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom