Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Здраво, сакам да прашам следново ако некој знае да ми одговори. Поднесов документи јули 2017,јули 2018 интервју, од декември месец сум на положително, преку документи на сестра ми правам, и сега разбрав дека имало закон од јануари 2020 со коишто на тие што се преку брат/сестра им врачиле откази. Дали некој е запознаен со ваков случај? Фала
Автоматски споено мислење:

Здраво, сакам да прашам следново ако некој знае да ми одговори. Поднесов документи јули 2017,јули 2018 интервју, од декември месец сум на положително, преку документи на сестра ми правам, и сега разбрав дека имало закон од јануари 2020 со коишто на тие што се преку брат/сестра им врачиле откази. Дали некој е запознаен со ваков случај? Фала
Автоматски споено мислење:

Здраво, сакам да прашам следново ако некој знае да ми одговори. Поднесов документи јули 2017,јули 2018 интервју, од декември месец сум на положително, преку документи на сестра ми правам, и сега разбрав дека имало закон од јануари 2020 со коишто на тие што се преку брат/сестра им врачиле откази. Дали некој е запознаен со ваков случај? Фала
Prvo nema nov zakon,istiot e veke skoro 20 g, vtoro kolku sto znam se uste davaat na tie preku brat ili sestra ,normalno nisto za nikogo ne e 100% sigurno,nekoi mal broj dobivaat i otkaz .
 
Член од
15 август 2013
Мислења
22
Поени од реакции
58
Здраво, сакам да прашам следново ако некој знае да ми одговори. Поднесов документи јули 2017,јули 2018 интервју, од декември месец сум на положително, преку документи на сестра ми правам, и сега разбрав дека имало закон од јануари 2020 со коишто на тие што се преку брат/сестра им врачиле откази. Дали некој е запознаен со ваков случај? Фала
Автоматски споено мислење:

Prvo nema nov zakon,istiot e veke skoro 20 g, vtoro kolku sto znam se uste davaat na tie preku brat ili sestra ,normalno nisto za nikogo ne e 100% sigurno,nekoi mal broj dobivaat i otkaz .
Тоа денес ми го кажа посредникот, преку кој правам документи, и кажа дека имало случаи со поднесени документи од 2017 преку брат/сестра што биле одбиени за да не се изненадам и јас у случај да бидам одбиена. Затоа прашав тука
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Здраво, сакам да прашам следново ако некој знае да ми одговори. Поднесов документи јули 2017,јули 2018 интервју, од декември месец сум на положително, преку документи на сестра ми правам, и сега разбрав дека имало закон од јануари 2020 со коишто на тие што се преку брат/сестра им врачиле откази. Дали некој е запознаен со ваков случај? Фала
Автоматски споено мислење:


Тоа денес ми го кажа посредникот, преку кој правам документи, и кажа дека имало случаи со поднесени документи од 2017 преку брат/сестра што биле одбиени за да не се изненадам и јас у случај да бидам одбиена. Затоа прашав тука
Vidi,nikoj ne moze da bide 100% siguren ako e na polozitelno deka ke dobie drzavjanstvo,ima sekakvi slucai na odbieni no se malce, shansite da dobies drzavjanstvo se nad 90% .
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Дечки

Се јавив на граничен премин Деве Баир. Човекот рече само со мк документи, без било каков бг постоечки личен документ, како студентски, за пребиваване итн, НЕ ПУШТААТ. Реков дека од амбасада ми рекоа, дека ќе ми издадат документ со гарант, дека имам каде да престојувам, исто рече нема шанса!
Така да ќе си чекаме да отворат граници !
@dodi1990
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Дечки

Се јавив на граничен премин Деве Баир. Човекот рече само со мк документи, без било каков бг постоечки личен документ, како студентски, за пребиваване итн, НЕ ПУШТААТ. Реков дека од амбасада ми рекоа, дека ќе ми издадат документ со гарант, дека имам каде да престојувам, исто рече нема шанса!
Така да ќе си чекаме да отворат граници !
@dodi1990
Исто е со цела ЕУ, ја сакам Чешка да идам нема документи ама татко ми е тамо со папири, контактирав 500 амбасади едни вика може други не едни вика транзит може со документ други вика транзит може без документи, ама знам ја како ќе зеам вреќа за спиење и ако не ме пушта ќр легнам пред граница дур не ме пушта.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Дечки

Се јавив на граничен премин Деве Баир. Човекот рече само со мк документи, без било каков бг постоечки личен документ, како студентски, за пребиваване итн, НЕ ПУШТААТ. Реков дека од амбасада ми рекоа, дека ќе ми издадат документ со гарант, дека имам каде да престојувам, исто рече нема шанса!
Така да ќе си чекаме да отворат граници !
@dodi1990
A toa sto zborevte, deka moze vlez preku srbija?
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
A toa sto zborevte, deka moze vlez preku srbija?
Епа тоа најмногу ме нервира, кога некој ќе пушти некоја бува овде на форумов и ќе исчезне. Инфо на пола. Прашавме сите никој не одговара. А лично мене, не ми се верува. Сепак си со македонски документи, од кај сакаш доаѓај.
Автоматски споено мислење:

Исто е со цела ЕУ, ја сакам Чешка да идам нема документи ама татко ми е тамо со папири, контактирав 500 амбасади едни вика може други не едни вика транзит може со документ други вика транзит може без документи, ама знам ја како ќе зеам вреќа за спиење и ако не ме пушта ќр легнам пред граница дур не ме пушта.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Нека гарантире татко ти, мислам дека многу држави веќе дозволија престој кај фамилија.
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Епа тоа најмногу ме нервира, кога некој ќе пушти некоја бува овде на форумов и ќе исчезне. Инфо на пола. Прашавме сите никој не одговара. А лично мене, не ми се верува. Сепак си со македонски документи, од кај сакаш доаѓај.
Автоматски споено мислење:


Нека гарантире татко ти, мислам дека многу држави веќе дозволија престој кај фамилија.
Абе ќе идам па шо сака нека биде, имам ја тоа документација све има тој бг пасош, копија од пасош иам, има чешка лична и копија од тоа иам, и од негово здраствено иам копија и извод иам дури и договор за работа иам и договор за сместување иам на цел живот па ако не ме пушти со ова незнам со што друго


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Абе ќе идам па шо сака нека биде, имам ја тоа документација све има тој бг пасош, копија од пасош иам, има чешка лична и копија од тоа иам, и од негово здраствено иам копија и извод иам дури и договор за работа иам и договор за сместување иам на цел живот па ако не ме пушти со ова незнам со што друго


Sent from my iPhone using Tapatalk
Иди пробај ако имаш услови. Ќе те кошта само пари и стрес :) . Со среќа !
 
Член од
14 јануари 2020
Мислења
33
Поени од реакции
31
Дечки

Се јавив на граничен премин Деве Баир. Човекот рече само со мк документи, без било каков бг постоечки личен документ, како студентски, за пребиваване итн, НЕ ПУШТААТ. Реков дека од амбасада ми рекоа, дека ќе ми издадат документ со гарант, дека имам каде да престојувам, исто рече нема шанса!
Така да ќе си чекаме да отворат граници !
@dodi1990
moze da mi dades broj od granicen premin na koj se javi ? ja planiram da kazam deka idam tranzit za turcija, samo pola sat mi treba niz sofija da si go zemam drzavjanstvoto, samo sakav da se javam da prasam dali bi mozelo da me pustat ako kazam za transit bez nekoi ekstra dokumenti
 
Член од
26 јуни 2020
Мислења
17
Поени од реакции
51
Zdr nov sum na forumov. Od denes sum na polozitelno. Finalna od 15 04 2020.
Intervju 31 10 2018 vo Skopje.
Dokumenti od pradedo i potvrda od zdruzenieto od Strumica.
Автоматски споено мислење:

Jas sum prepiskata 229**/2018
Pale stavime i mene vo spisokot.
So sreka na site
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
moze da mi dades broj od granicen premin na koj se javi ? ja planiram da kazam deka idam tranzit za turcija, samo pola sat mi treba niz sofija da si go zemam drzavjanstvoto, samo sakav da se javam da prasam dali bi mozelo da me pustat ako kazam za transit bez nekoi ekstra dokumenti
031387022
Не даваат ни транзит. Јави се прашај.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom