Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zna li neko adresu na “министерство на правосо'дието” da posaljem dopunski dokument i kako da navedem svoj slucaj (ime i prezime, br prepiske i molba neka ili sl)
Hvala
Пополнија молбата ,како што е теркот и наведиги документите кои ги доставуваш.
На оваа адреса
Дирекција „Б'лгарско гражданство” при Министерство на правос'дието
ul. Aksakov 5, 1000 Sofia Center, Sofia, Bulgaria
 

Attachments

Член од
5 март 2020
Мислења
16
Поени од реакции
17
Вондредната состојба почна на 13.03.2020 и ден потоа не работи советот во МП и советот кај вицепрезитентот,читам денес по порталите во Бугарија дека сакаат да ја продолжат вондредната состојба уште за еден месец.
Prodolzena e vonrednata sostojba do 14 maj
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Во бугарија живее дечко ми друже , оваа утро го продолжија сега гледам бнт телевизија до 13 Мај е продолжено за жал...
Znaci agonijata prodolzuva .....CE se druzime nekade do dekemvri 2020 :) znaci kakva srekja :(
 
Член од
3 февруари 2020
Мислења
27
Поени од реакции
17
и јас мора да достава дополнителни документи .можат да бидат испратени преку маил или по пошта на адреса на Министерството за правос'дие ?
и какви документи се потребни
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Znaci agonijata prodolzuva .....CE se druzime nekade do dekemvri 2020 :) znaci kakva srekja :(
Од кога интервју ? Ако продолжат после вонредната со темпото од пред 2/3 месеца што почнаа ќе биде за скоро ! Јас сум од 26.02.2018 интервју, колку и да ја спорат работава сепак мора да биде! Од 2012 прв пат поднесов друже , во 2013 на интервју и во 2016 бев одбиена , без никакво образложение, поднесов пак во 2016 и чак интервју во 2018 ми закажаа. Се е среќа, на моја кожа си осетив и затоа научив трпение само...
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
99
Поени од реакции
36
Koga bev na finalna gi nosev posle koga mi se smeni statusot pak nosev izvodi i potvrda

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom