Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Dali pravat problem ako predokot e roden 1920 godina? Imam dve drugarki sto pravea intervju pred godina dena so predok roden 1920 godina i porvrda od lazar.
 
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Еве што ми вратија на mail.
Здравејте,
Вашето удостоверение е в ГК Битолја
ште ни позв'ните след Великденските празници и ште получите дата за получаване.
Поздрави,
ГК Битолја

т.е до Велигден не работат.
ke raspredelat za podignuvanje za da ne se stvara guzva
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Decki aj be ako sakate pisete vie denovive sto imate rezervirano za podiganje ukaz da kazete od koja data ima slobodni termini za da mozeme da se orentirame... Nekoj od clenovite nekolku pati ve zamolil za ova, ama izgleda dodeka vam vi treba pomos na site i pisuvate, a koga si zavrsete rabota nekete da im pomognete na drugite pa nekete da spodelete ni obicna informacija... Fala
Ke zemes br po konzulski pat, na primer 10530/2016 i sam ke si otvoris i vidis za koga ima datumi.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
fala brat ama najverojatno ke moram da se prefrlam preku ambasada, poso iam termin na 30 april, a sig nema da rabotat...cekanje do besvest
Do 13 April ne izdavaat ukazi vo Sofija ako ne go prodolzat rokot,treba da sledis,plus ne se znae dali ke pustaat nasite da izlezis preku granica,toa e,vazno imas dobieno drzavjanstvo i koga togas ke si go podignis,samo zdravje da ima.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
ke raspredelat za podignuvanje za da ne se stvara guzva
@Krstevski1986 може ли совет од тебе.
1.Дали сега е подобро да се поднесе молба за подигнување преку амбасада?
2.Колку време би поминало од поднесување на молба за подигнување на државјанството од амбасада до стигнување на писмото до општина во БГ?
3.За колку време врши работа човекот од Битола за адреса и ЕГН да ти ги донесе?
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
40
Поени од реакции
34
Mojot predok e roden 1878 pocinat 1968 pa ponataka 1923 roden naredniot predok itn po kolena dali ke bide ok.
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
31
Поени од реакции
63
Hello! I'm a new member here. I am also waiting for BG citizenship with a parent with a BG passport.
Here's some information.
Interview in Sofia: 17.10.2017
Positive : 17.07.2019
Hello, expect a decret (or rejection) 11-13months starting from the date of changing status to positive. In your case expect it between 17.06.2020. and 17.08.2020. Good luck
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
19 meseci zadolzitelna preku dedo
Многу е тоа, не знам зошто волку си заглавил. Моментално ноември 2018 го работат, август би требало одамна да е расчистен. Од кој август си на задолжителна?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Многу е тоа, не знам зошто волку си заглавил. Моментално ноември 2018 го работат, август би требало одамна да е расчистен. Од кој август си на задолжителна?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Ako mu pobarale dopolnitelni dokumenti i gi dal se ceka 6 meseci plus...
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Ako mu pobarale dopolnitelni dokumenti i gi dal se ceka 6 meseci plus...
Тоа да ама тогаш би требало да е на дополнителна, не на задолжителна. Или и тоа како задолжителна си се води?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom