Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 ноември 2007
Мислења
20
Поени од реакции
25
Ako znae nekoj da mi dade info. Pred nekoj den dobiv ukaz, a mojata sopruga ima bg drzavjanstvo veke 3 godini. Imam 6 godisno dete na koe sakam da mu izvadam drzavjanstvo vednas koga ke go podignam moeto. Vo 2018 imam prevedeno legalizirano vencanica i moj izvod vo ambasada vo Skopje mislejki deka ke mi pomognat za mene, no ne gi iskoristiv. Posrednikot mi bara 350 eur i smetam deka e mnogu.
-Vo koj moment mozam da poddadam dokumenti za deteto, t.e. Dali treba da zemam licna karta ili pasos vo raka za da poddadam, i kakvi dokumenti treba da nosam i kade. Moze nekoj pvt da mi pise. Blagodaram odnapred

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Prvremena mera, po ustavu 90 dana tako je rečeno. Na kraj krajeva, vidi šta se dešava, da li stvarno misliš da će granica biti otvorena 16 aprila?
Normalno da nece posle 16 Aprila ,Ali jednom da progje ova oluja pa mislim da CE biti bolje ,tako da ostanimo zdravi prisebni I samo pozitivno ,,,,Stres Nas ubija ....samo pozitivno ....
 
Член од
24 јуни 2019
Мислења
16
Поени од реакции
34
Prvremena mera, po ustavu 90 dana tako je rečeno. Na kraj krajeva, vidi šta se dešava, da li stvarno misliš da će granica biti otvorena 16 aprila?
Јас закажав за подигање на 14.04.2020 на удостоверението, мада се плашам дека нема да се смени ситуацијата до тогаш, ако има некои измени кај мене, дали ќе го подигнам или ќе ми го променат терминот, ќе пишам на форумов...
 
Член од
2 јануари 2020
Мислења
19
Поени од реакции
18
Ako moze samo jedna pomoc... na finalnom sam statusu od pre 10 dana sa izvodima, umrlicama i prevodima sve kako valja...ali bez potvrde od bugarskog kuturnog kluba. Nisam ni znao kad sam predavao sve ovo u ambasadi da tako nesto postoji a u Srbiji mislim da ne postoji. E sad recite mi da li kad prodje sve ovo jurim tu potvrdu u Strumici i da saljem kao dopunski dokument i kako da adresiram posiljku? Ili mozda da licno nosim? Vase misljenje
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom