Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Честиткиииии
Тие од 2017 што имате указ денес, интервју во Софија или амбасада бевте ?
 
Член од
17 јули 2019
Мислења
30
Поени од реакции
43
Slušaj. Ja sam tako uradio, u Sofiju se ne može. Predpostavljam da će ovo do juna da potraje. Poslao email da pitam šta da radim jer imam termin. Rekli su mi, da im pošaljem molbu sa skeniranim dokumentom. I poslaće mi ukaz u Beogradu tj u ambasadi Bugarskoj. Samo je problem jer traže uplatnicu da sam uplatio za ukaz... To je to uglavnom.
Znači prvo email pošalji, ili zovi. Pa vidi šta će ti reći.
Hvala tebra
 
Член од
2 ноември 2019
Мислења
32
Поени од реакции
37
Dali imal nekoj slicno iskustvo.Vcera mi go potpishaa ukazot podnesov za termin na 23.06 no seushte ne mi stigna mejl za potvrda.Vo isto vreme rezervirav i za majka mi na nejze i stigna.
Pozdrav
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Dali imal nekoj slicno iskustvo.Vcera mi go potpishaa ukazot podnesov za termin na 23.06 no seushte ne mi stigna mejl za potvrda.Vo isto vreme rezervirav i za majka mi na nejze i stigna.
Pozdrav
Да,завчера имаше ситуација кај неколку членови,не се секирај,на сите им стигна покасно,на еден член дури после 12 ноќта кога се сменил денот........така да ќе стигне.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Да,завчера имаше ситуација кај неколку членови,не се секирај,на сите им стигна покасно,на еден член дури после 12 ноќта кога се сменил денот........така да ќе стигне.
Ne mene voopsto ne mi stigna pominaa skoro 2 dena i ne znam sto da pravam.
Автоматски споено мислење:

Celo vreme proveruvam i tamu,nema.
Kakov e mail imas,mojot bese od yahoo i ne mi stigna?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Овое денови ќе пукаат само со укази,во моментов излезен е указ бр 30/2020 и тоа за украинци ,но ќе видиме до после да се ажурираат податоците, значи ќе излезат и другите поеѓу 24 и 30.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom