Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Spored soopstenieto od ministerstvoto, site onie koi imaat zakazano termin za podiganje na ukaz vo ovoj period, treba da si zakazat nov termin otkako ke im pomine prvozakazaniot ili mozat da napisat molba ukazot da im bide praten vo ambasada...
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Znaci do 14.04.2020 nema potpis
Издавањето сертификати за извршување на указот на Потпретседателот на Република Бугарија за стекнување, обновување и ослободување од бугарско државјанство на шалтерите на Дирекцијата за бугарско државјанство од 17.03.2020 година е суспендирано. до крајот на прогласената вонредна состојба од страна на Националното собрание на Република Бугарија - 13.04.2020 година. Google translate od Web stranata na Mp
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Nezdravite i nesposobnite uste tolku ke ja ukocat rabotata. Cel svet ide na rabota samo tie najpametni. Strasno.
 
Член од
13 март 2019
Мислења
93
Поени од реакции
148
Spored soopstenieto od ministerstvoto, site onie koi imaat zakazano termin za podiganje na ukaz vo ovoj period, treba da si zakazat nov termin otkako ke im pomine prvozakazaniot ili mozat da napisat molba ukazot da im bide praten vo ambasada...
Ако има некој подетачно инфо и мене баш ме интересира нека пише.

Тек сега ќе е уште поголем хаос за подигање укази..
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Znaci od utre do 13 April da ne se odi Bugarija na zakazano intervju i podigajne drzavjanstvo,ne me cudi I ambasadata i konzulatot ova da go primenuvaat ,da si prasate na telefon pred da odite tamu.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Според Министерството ,нема да може да се прави интервју,да се подигнуваат укази ,значи она што мора лично да се прави.
Но Министерството ќе работи,и ќе може да се поднесуваат дополнителни документи на шалтерите.
Статуси ќе се менуваат се до финален преглед бидејќи советот на експерти нема да заседава.
Оние преписки кои се потпишани ќе си бидат објавени,а за преписките кои чекаат на потпис допрва ќе видиме бидејќи и кај Вивепрезидентот има комисија која одлучува за потпис,а нема некое известување на нивната страна.
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Според Министерството ,нема да може да се прави интервју,да се подигнуваат укази ,значи она што мора лично да се прави.
Но Министерството ќе работи,и ќе може да се поднесуваат дополнителни документи на шалтерите.
Статуси ќе се менуваат се до финален преглед бидејќи советот на експерти нема да заседава.
Оние преписки кои се потпишани ќе си бидат објавени,а за преписките кои чекаат на потпис допрва ќе видиме бидејќи и кај Вивепрезидентот има комисија која одлучува за потпис,а нема некое известување на нивната страна.
I tie sto imat termin za podiganje ukaz ovoj period, da rezervirat nov po pominuvanje na prvenstvenata zakazana data
 
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Ubavo si pisuva onie koi cekaat vo ministerstvo intervju I ukaz po pominatata data ke treba da rezerviraat nanovo kako sto vi kazav prege. Pisuva tamu deka so molba na mail ako pratis I kopija od pasos mi kazaa I od licen mail mozes da si pobaras ukazot da ti bide praten vo konzulat ili ambasada po tvoj izbor sto e podobrata verzija zasega. Svetot e zakocen ne samo bg
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: E2E
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom