Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 декември 2019
Мислења
30
Поени од реакции
24
12ti mesec i uste go cekam toj potpis nekoj nesto da ne znae do kaj e rabotava??
Автоматски споено мислење:

12ti mesec i uste go cekam toj potpis nekoj nesto da ne znae do kaj e rabotava??
 
Член од
14 октомври 2019
Мислења
19
Поени од реакции
12
Здраво со интервју 23.10.2018 пред неколку дена ми се смени во финална знае ли некој колку се чека за нареден статус? Дали е повеќе од шест месеци?
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Здраво со интервју 23.10.2018 пред неколку дена ми се смени во финална знае ли некој колку се чека за нареден статус? Дали е повеќе од шест месеци?
Линкот горе пишува дека е можно проверката да трае повеќе од 6 месеци.

BTW, значи ти си чекал да се смени од задолжително во финално околу ... 16 месеци.

Јас бев на интервју Мај 2019та. По таа логика статусот (АКО помине се ко што треба) за тој месец треба да се смени во ... септември.
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2013
Мислења
63
Поени од реакции
26
Mozno li e ukaz od polozitelno da se potpise za 6 meseci ili tesko ?
 
Член од
19 ноември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Zdravo,Dali moze da mi kaze nekoj kolku meseci najvece se ceka na Dopolnitelna?Cekam od april 2019 iako vednas podnesov dopolnitelni dokumenti i statusot seuste e nepromenet kade sto pisuva deka treba da se odnesat dopolnitelni dokumenti so rok do 10 avgust 2019.Blagodaram
 
Член од
15 август 2019
Мислења
81
Поени од реакции
32
Ja dobiv informacija deka site sho sme pravele intervju po noviot nacin (elektronsko zakazuvanje i davanje dokumenti na samoto intervju) ke sme gi zemele pobrzo pasosite, nekoj da ne ima nesho info za toa?
Od kaj ti e taa informacija? mislam deka nema takvo neshto I za site isto se vodi procedurata bez razlika, koa si podnel.
 

stf

Член од
9 март 2020
Мислења
34
Поени од реакции
84
Zdravo decki, na intervju bev prva nedela od septemvri 2018, od sredina na dekemvri sum na finalna. Da ne ima nekoj slicno kako mene? Prepiska 10734/2017
 
Член од
25 септември 2019
Мислења
20
Поени од реакции
60
Zdravo decki, na intervju bev prva nedela od septemvri 2018, od sredina na dekemvri sum na finalna. Da ne ima nekoj slicno kako mene? Prepiska 10734/2017
Слично интервју 6ти август 2018 на финална од 18 ти декември 2019. Не има многу , можеш да видеш во списокот од Пале
 
Член од
5 февруари 2020
Мислења
26
Поени од реакции
114
Слично интервју 6ти август 2018 на финална од 18 ти декември 2019. Не има многу , можеш да видеш во списокот од Пале
Zdravo decki, na intervju bev prva nedela od septemvri 2018, od sredina na dekemvri sum na finalna. Da ne ima nekoj slicno kako mene? Prepiska 10734/2017

Здраво,
Ќе може ли да кажеш со какви документи поднесе ?
Ако си со предок, која година е роден предокот преку кој поднесе ?
Јас сум на Финална од Јануари и сум со предок роден 1894год, па незнам дали ќе помине вака кај Советот...
Ти благодарам,
Поздрав
 
Член од
5 март 2018
Мислења
156
Поени од реакции
275
Здраво,
Ќе може ли да кажеш со какви документи поднесе ?
Ако си со предок, која година е роден предокот преку кој поднесе ?
Јас сум на Финална од Јануари и сум со предок роден 1894год, па незнам дали ќе помине вака кај Советот...
Ти благодарам,
Поздрав
Ke pomines
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom