Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
Вчера на другар мој му излезе указ , со документи крштеница од мајка, не носеше никакви дополнителни документи во правосудие
Иначе првпат почна процедура 1 април 2016 на интервју беше некаде 28-29 ноември 2017
 
Член од
2 октомври 2012
Мислења
78
Поени од реакции
131
Zdravo na site, ako moze sovet nekoj ako znae sa mi kaze. Mi izleze vo dekemvri ukazot i rezervirav online termin vo mart. No na toj datum sum sprecena nema da mozam da otidam. Moeto prasanje e dali i kako moze da go prezakazam terminot za vo april? Fala na odgovorite
Можеш да направиш нова резервација само ако ја пропуштиш првата, но како и да е првиот слободен термин моментално е крај на мај.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Toa te razbiram ako ne e tajna kolku vreme cekas
Pocnata procedura 2015 g,se iznacekav,ne sum edinstven uste ima so prepiski od 2016,ima i poloso,ovie godini sto go sledam forumov mnogu clenovi dobija i otkazi so OK dokumenti,najcesto po greski na sluzbenicite,ne gi gledaat odnesenite dopolnitelni dokumenti ili slicni greski i nemaat pravo na zalba, toa e zivotot nema pravda
 
Член од
28 декември 2019
Мислења
30
Поени од реакции
24
Pocnata procedura 2015 g,se iznacekav,ne sum edinstven uste ima so prepiski od 2016,ima i poloso,ovie godini sto go sledam forumov mnogu clenovi dobija i otkazi so OK dokumenti,najcesto po greski na sluzbenicite,ne gi gledaat odnesenite dopolnitelni dokumenti ili slicni greski i nemaat pravo na zalba, toa e zivotot nema pravda
Jas prv pat podnesov 20.02.2016 toa e dobri 4ri godini cekanje i se nadevam deka nema da dobiam otkaz bidejki mi rekoa deka dokumentite mi se sve vo red :D
Inace daj boze i ti da se izraduvas vo skoro vreme
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
18
Поени од реакции
19
Dali je neko podigao ukaz u ambasadi i posle koliko vremena od potpisivanja ??
 
Последно уредено:
Член од
16 декември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
55
Dali je neko podigao ukaz u ambasadi i posle koliko vremena od potpisivanja ??
odma drugiot den mozis
Автоматски споено мислење:

Dali nekoj znae kolku kosta vo ambasada ili konzulat za slikanje za pasos i licna karta????
Znaci odkako ke izlezi ukaz i odkako ke izvadis egn i adresa i dokumentite komplet spremni za slikanje namesto vo Sofija da se slikas vo ambasada i pasosot da go zemis vo ambasada.
 
Член од
27 август 2019
Мислења
7
Поени од реакции
2
Nov sum na forumot i prv pat pisuvam...
Molba 15199/2016
Intervju 7 Dekemvri 2017
Polozitelno od Mart 2019
Dokumenti samo poteklo od Vujko bez dopolnitelna...
Koga i kakvi prognozi okolu pasosot da ocekuvam?!
Fala
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Абе дечко, тоа што некои од вас чекате по 5 години не значи дека не смее да сподели информација дека бројот на преписките последните 2 години е пораснат и дека во иднина подолго ќе се чека за промена на статус (од она што е наведено горе на страната). Дај олабави и не прави тензии за ништо, никој нигде не крена паника, типот само кажа дека подолго ќе чека за промена на статус (гледаш и самиот дека секој ден прашуваат до кај се со промена од задолжтелна и дали ја почнале 2019, а они уште Октомври 2018 не го расчистиле).
Во ред е момче. Никој на членот не му забрани да споделува информации, кои патем повеќето од тие што и малце сме заинтересирани за процедурава верувам дека ја знаеме. Нормално е дека при константа како што е бројот на членови во комисиите е ист, а има секоја година инкремент од 5 до 10 илјади апликации повеќе од претходната година, логички е дека ќе се чека се подолго.
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
12
Поени од реакции
32
Nov sum na forumot i prv pat pisuvam...
Molba 15199/2016
Intervju 7 Dekemvri 2017
Polozitelno od Mart 2019
Dokumenti samo poteklo od Vujko bez dopolnitelna...
Koga i kakvi prognozi okolu pasosot da ocekuvam?!
Fala
Неможе со сигурност да се потврди. но не би требало повеке од 1 год да чекаш.

Sent from my AMN-LX9 using Tapatalk
 
Член од
29 ноември 2018
Мислења
32
Поени од реакции
41
Sakam da prasham dali na nekogo mu e potpishano za 3meseci uverenie ?
posrednikot mi reche deka potpis se cheka od 3do12 meseci
ama gledam deka site pishuvat za potpis se ceka od10-11 meseci.
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
12
Поени од реакции
32
Sakam da prasham dali na nekogo mu e potpishano za 3meseci uverenie ?
posrednikot mi reche deka potpis se cheka od 3do12 meseci
ama gledam deka site pishuvat za potpis se ceka od10-11 meseci.
Порано беше така од 3 до 12 месеци, но сега се чека подолго, според моја проценка не повеке од 20 месеци.

Sent from my AMN-LX9 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom