Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Iceman_mk

Superlative Сasual Dating Real-life Girls
Член од
2 јули 2019
Мислења
12
Поени од реакции
23
Може некој контакт(од некое здружение ) и што треба да се извади потврда за од здруженијата?
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Drugari 1 prasanje od 06.11.2018 intervju mi se smeni pred 1 nedea vo finalna vi pisav pred nekolku dena e sega jas imam Mk drzavjanstvo i dobiv srpsko pred 2godini ima li sansi na finalni expertki pregled da me budnat posto znam deka Bg dozvoluva do 2 drzavjanstva!
 
Член од
14 јануари 2019
Мислења
151
Поени од реакции
229
Здраво дечки !
Ме интересира дали некој знае колку време се чека за происход преку конзулат во Битола. Вчера поддадов документи за сопругата за да извадам од здружението за бугари во Битола и таа жената каде што ги поддадов документите ја прашав колку време се чека за да се земи происход. Таа ми рече една година. Па мислење или искуство од вас колку време се чека преку конзулат во Битола.
Благодарам
 
Член од
26 март 2019
Мислења
62
Поени од реакции
75
Здраво дечки !
Ме интересира дали некој знае колку време се чека за происход преку конзулат во Битола. Вчера поддадов документи за сопругата за да извадам од здружението за бугари во Битола и таа жената каде што ги поддадов документите ја прашав колку време се чека за да се земи происход. Таа ми рече една година. Па мислење или искуство од вас колку време се чека преку конзулат во Битола.
Благодарам
Па убаво ти кажала жената.
Само ќе треба кога ќе помине рок од 1 година ти да се јавиш бо конзулатот да прашаш.
 
Член од
13 април 2013
Мислења
156
Поени од реакции
30
Jas imam podadeno dokumenti za Proishod vo Dekemvri 2019 po konzulski pat, me interesira za brojceto za pratenje na statusot.. dali treba da se javam vo konzulatot vo Bitola za da go podignam?
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
@Mattea кога ти го потпишуваат државјанството ,тоа е вклучено во указ бр....во кој влегуваат повеќе државјанства.Закажуваш за подигнување ,и на тој ден организираш со некој од ппсредниците да ти среди работа во општина за адреса и ЕГН да ги земете одма ,и од таму одите во мвр на сликање.Можеш одма по експресна да го земеш ,а можеш и по 3 дена да ти го донесе посредникот а ќе те чини дупло поефтино.
Fala Pale ...
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Drugari 1 prasanje od 06.11.2018 intervju mi se smeni pred 1 nedea vo finalna vi pisav pred nekolku dena e sega jas imam Mk drzavjanstvo i dobiv srpsko pred 2godini ima li sansi na finalni expertki pregled da me budnat posto znam deka Bg dozvoluva do 2 drzavjanstva!
Не сум запознаена до колку државјанства дозволува БГ,но имам сретнато статуси од типот дека преписката е со положително становиште,но потребно е лицето да се откаже од пр.Српското државјанство.
А у осталом од каде би знаеле они дека ти имаш и српско државјанство????
Автоматски споено мислење:

Може некој контакт(од некое здружение ) и што треба да се извади потврда за од здруженијата?
+38971 239 202 Лазар Младенов БККС
Потребни ти се изводи/умреници оригинал непреведени ,со кои се поврзуваш до предокот кој што е роден помеѓу 1900-1918 во некое од селата/градовите во кои во тоа време живеело бугарско население според статистиката на Васил Кнчов.
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
7
Поени од реакции
19
@Bogdan12 da li moze link ka tom zakonu, ja ne mogu da pronadjem? Hvala.
Drugari 1 prasanje od 06.11.2018 intervju mi se smeni pred 1 nedea vo finalna vi pisav pred nekolku dena e sega jas imam Mk drzavjanstvo i dobiv srpsko pred 2godini ima li sansi na finalni expertki pregled da me budnat posto znam deka Bg dozvoluva do 2 drzavjanstva!
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
sakam da prasam za zena mi ne sum registriran kako e podobro na nejnoto prezime da go podnese pasosot ili pak na mojto fala vi decki odnapred nov sum na forumov
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
sakam da prasam za zena mi ne sum registriran kako e podobro na nejnoto prezime da go podnese pasosot ili pak na mojto fala vi decki odnapred nov sum na forumov
Неможе со моминско,бидејќи при аплицирање дава копија од пасош,извод нов,венчаница,така што не е проблем се гледа во изводот нејзиното моминско и си се поврзува со татко и со негов извод.Нема да има потреба да аплицира за происход,туку веднаш се закажува интервју и носи само копија од пасошот бугарски на таткото,извос негов,нејзин извод ,венцаница,две слики пасошки формат,копија од нејзин пасош,потврда за неосудуваност во која ќе биде наведено дека е за бугарско државјанство,лекарско со наведено дека се негативни тестови за Хив ,Сида,Сифилис и напомена дека е за Бугарско Државјанство ,и молба се пополнува.
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
palekrstic fala bravo za tebe isto kako posrednik . znaci kako e podobro da dadam kopija od pasos na nejno prezime ili moe fala ti
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
palekrstic fala bravo za tebe isto kako posrednik . znaci kako e podobro da dadam kopija od pasos na nejno prezime ili moe fala ti
Stvarno tesko covek da te razberi,ako ne ste registrirani i ako taa podnesuva za nejze pa kakva vrska ima tvoeto prezime.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom