Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 август 2019
Мислења
9
Поени од реакции
5
Da prasam nesto pri zemanje na ukaz, a nemozam da bidam pod Леге бр.6, затоа што додека студирав таму за постојана лична карта земав егн (матичен број) под друга адреса, ke mora li da nosam dogovor za postojana asresa za da go zemam ukazot ili samo ja pisuvam postojanata adresa
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
420
Поени од реакции
665
Јас интервју Фебруари 07 2018 Положително Мај 2019,Проверка од Вицепрезидент Мај 2019
Isto i jas samo 13.02 intevju a proverka od maj kako tebe. od ovoj mesec site sto gi poznavam se na proverka od vc izgleda sme vo ist kos bidejki sme preku prvi bratucedi vujkovci teti cickovci.
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Isto i jas samo 13.02 intevju a proverka od maj kako tebe. od ovoj mesec site sto gi poznavam se na proverka od vc izgleda sme vo ist kos bidejki sme preku prvi bratucedi vujkovci teti cickovci.
02.01.2018 intervju na polozitelno od maj na proverka VP od juni dok od brat
Автоматски споено мислење:

02.01.2018 intervju na polozitelno od maj na proverka VP od juni dok od brat
ostvari 1feb intervju
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
14
Поени од реакции
11
Isto i jas samo 13.02 intevju a proverka od maj kako tebe. od ovoj mesec site sto gi poznavam se na proverka od vc izgleda sme vo ist kos bidejki sme preku prvi bratucedi vujkovci teti cickovci.
[/QUOTE
Isto i jas samo 13.02 intevju a proverka od maj kako tebe. od ovoj mesec site sto gi poznavam se na proverka od vc izgleda sme vo ist kos bidejki sme preku prvi bratucedi vujkovci teti cickovci.
jas sum so dokumenti od Brat koj sto dobi drzavjanstvo so dokumenti mk izvodi od prababa i pradedo rodeni vo Petrich
 
Член од
15 октомври 2019
Мислења
36
Поени од реакции
47
Прво честито нека ти е.
Второ значи пишува дека си бил 23 11 2017 на интервју, не 2018. Датото шо га пишува у статусо тоа га означува, кога си бил на интервју.
Ne, datumot e koga si podnel zatoa sto i na mojot broj stoi 2017 a na intervju bev vo juli 2018.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Бидејќи темава е ,,Бугарско државјанството (процедура и потребна документација)" сметм дека е доста сериозна бидејќи за некого живот значи,а може да биде,била и ќе остане и во иднина помош и водич за сите оние што аплицирале и ќе аплицираат.
Затоа секакви непотребни коментари, оф топик,мајтапење ,навреди и слично нема да бидат толерирани и ќе бидат избришани.
Некој има потреба и очекување овде на овој форум да добие помош и информации врска со процедурата за бугарско државјанство, кој можеби бил изманипулиран од својот посредник,или се соочува со негова незаинтересираност.
Некој можеби воопшто и нема посредник ,бидејќи сака сам да ја тера цела постапка,а ако внимателно се следи форумов ,тоа и те како е доволно објаснето.Затоа нема да се дозволи несериозност од било кој член.
****************
Опоменет беше членот @black angel 666666 за несоодветно однесување.Припази со репликите ,не е работава за мајтапење.
@пунтер ќе те замолам во иднина да се воздржиш од мешање на политики со процедурата ,како оф топик а и несериозност од твоја страна.

Се надевам дека ќе се се придржуваме на добро однесување како и досега ,со исклучок на поединци.
;)
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.874
Поени од реакции
7.740
Опоменет беше членот @black angel 666666 за несоодветно однесување.Припази со репликите ,не е работава за мајтапење.
@пунтер ќе те замолам во иднина да се воздржиш од мешање на политики со процедурата ,како оф топик а и несериозност од твоја страна.

Се надевам дека ќе се се придржуваме на добро однесување како и досега ,со исклучок на поединци.
;)
Несеризозност од моја страна ? значи и кога човек сака да помогне е несриозен само ради тоа што некој несака да ја слуша /соочи вистината, да не се навреди кретенот од муртино. Јас само пробав да помогнам, знам дека гнасите комуњарски (денешни северџански копилад што викаат бугарите) користеа слични привилегии 2004 а и сега слушам муабети за нешто слично па затоа сакав да дадам сугестии како може да си помогните. Значи мојот совет не значеше мешање на политика и не сакам моето мислење така да се кфалификува.
 
Член од
25 мај 2019
Мислења
8
Поени од реакции
22
Cekam potpis od viceto od 28.02.2019, ima li nekoj drug so vakov slucaj. Denes procitav negde deka nekoi sto cekale potpisi, po naredba od makedonskata vlada bile odbieni. Imate li nekoe info. Poz
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Cekam potpis od viceto od 28.02.2019, ima li nekoj drug so vakov slucaj. Denes procitav negde deka nekoi sto cekale potpisi, po naredba od makedonskata vlada bile odbieni. Imate li nekoe info. Poz
abe druze slusame sve i svasta a nikoj ne znaeme sto i kako ke bide na krajta, ni ostanuva samo da cekame..gospod da ni e na pomos
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Sto mislite za ova ???!!!
Што треба да мислиме, освен дека е патетичен обид на новинари да соберат кликови? Еурека што откриле, дека може да добиеш отказ од вицепрезидентот ако претходно советот ти одобрил. Ниту е нешто ново, ниту е нешто скандалозно, вицепрезидентот пред да потпише ги проверува сите апликанти и она дава повеќе откази отколку советот. Не знам што драматизираат демек кој знае што се случило. Па уште на крај вика "посредниците рекле веќе да не се аплицира оти веќе не давале пасоши и сите ги одбивале", тропање глупости.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
63
Ne sum na polozitelno, na dopolnitelna sum.... uzas ne mi se zboruva!
:( Извини,се надевам ќе се среди што поскоро.
Некакви документи ти фалат?
Убав ден.
Автоматски споено мислење:

Сега од Декември. За колку време ти се смени од финална во положително ?
Тоа не го следев ама кога итворив во Мај па се до денес ми е сеуште истиот статус.
Еве ова ми стои, се надевам за скоро сме за подпис :zloo:
 

Attachments

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
VERUVATE LI VO OVA OD MEDIUMITE!
Вчера до редакцијата на Галама стигна порака со фотографија од одбиено барање за Бугарски пасош, кое веќе ги имало поминато позитивно сите претходни постапки кои се предвидени при процедурата за барање државјанство во оваа наша соседна земја.
-Веќе една година, моето досие стоеше како одобрено и чекаше само потпис од Заменик Претседателот. Денес ми стигна известување дека сум одбиен, без никакво образложение, ни изјави апликант од источниот дел на Македонија кој сакаше да остане анонимен.
Нашиот соговорник дополнува и дека ,,посредниците” за бугарски пасоши, кои во источниот дел од нашата држава ги има во огромен број, апелираат до оние кои сакаат да поднесат нови барања, да не го прават тоа, бидејќи ќе бидат одбиени.
Во кулоарите се зборува дека ваквата ситуација е резултат на договор меѓу највисоките раководства на двете држави, да се намали издавањето на пасоши, како владата во Скопје би покажала резултат во спречувањето на иселувањето од државата, особено сега пред вонредните избори.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
A da si ebite majkata site so Zaev I Gruevski ,ako vi se zboruva za politika imate druga tema za toa na forumov,MRSH!!!!!!
Од мојот претходен пост мислам дека бев доволно јасна!!!!!
Ова нека биде последна опомена, реплицирање за опоменатите постови не е дозволено!
Да не тупиме повеќе со политики, во спротивно ќе ја затворам темава, а верувам дека не го сакаме тоа ниту јас ниту било кој овде поради периодов што следи!
Благодарам.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom