Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Znaci ima li nadez za nas od 2016
Vizata mi istekuva a bas si mislev nema da ja prodolzuvam kako covek ke si sedam vo De
Pochekaj 2 godini i vizata ke ti bide bez ogranichuvanja kade mozis da rabotish vo Germanija, BG pass imaj si go za sekoj sluchaj no sepak so vizata raboti i prestojuvaj.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
20
Поени од реакции
27
Има ли некои идеа/прогноза кога би можело најкасно да биде потпишан бр. 80xx/2017 , на ќерка ми е. Незнам од кога е на положително бидејќи проверував грешна преписка. Ја прв пат го проверив во мај 2019 и тогаш беше на положително.
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
63
01.02.2018 intervju
07.02.2018 Интервју,
Мај 2019 Положително.
Има некое инфо?
Убава вечер
Автоматски споено мислење:

Има ли некој овде како мене со интервју од Февруари 2018 година?
07.02.2018,
Положително Мај 2019
Од кога си на положително?
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2019
Мислења
15
Поени од реакции
30
Zdravo luge so bidna so nas januar februar 2019 na polozitelno sto sme koga kje potpisat basa prognoza neka kaze nekoj nesto
 
Член од
12 ноември 2018
Мислења
40
Поени од реакции
66
07.02.2018 Интервју,
Мај 2019 Положително.
Има некое инфо?
Убава вечер
Автоматски споено мислење:


07.02.2018,
Положително Мај 2019
Од кога си на положително?
Ne sum na polozitelno, na dopolnitelna sum.... uzas ne mi se zboruva!
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
не коментирам на темава али вака, во периодот 2003 -2004 година во време на Бучко кога се кроеше новата територијална организација на Република Македонија денешна Северна Шиптарија, членови или блиски до челнови на сдсм добија 10 годишни визи за Америка, сега потслушнувам дека некој што биле поблиски до мајмунон од Муртино и сдсм пак добивале бг пасош во некоја поскратена постапка, затоа на кого му се брза обратете се на вистинско место, сигурно има некое решение што не е за сите.

И да е точно тоа што го имаш напишано, зарем веруваш дека има простор и капацитет за неограничен број на луѓе така да поминат и да добија во скратена процедура државјанства и документи?
Мислиш ли дека на секого би му помогнале тие главните апаши во владејачката партија да добие странски пасош? Тоа и ако постои некоја забрзана и скратена постапка тоа ќе биде само за ептен тие кои се роднини, кумови и деловни партнери на апашите во владејачката партија, тоа нема да се однесува на обично членство на партијата, а уште помалку нема да се однесува на обични граѓани.

Си замислувам ситуација обични граѓани уште ако наседнат на твојот пост ќе плаќаат пари на апашите од партија а можат да извисат за странски пасош и да останат без пари.

Тоа сигурно не се работи за неограничена бројка на луѓе и не може да поднесат 10.000 луѓе и широка маса на народ и да добијат, тоа што си го слушнал може да се однесува на бројка до 100-200 луѓе ептен блиски до политичката гарнитура.
Нема Бугарија да ризикува и да добива утре по уши од страна на ЕУ земји членки ради некои си политичари од соседна земја која не е во ЕУ.
 
Член од
7 јануари 2020
Мислења
15
Поени од реакции
23
Pochekaj 2 godini i vizata ke ti bide bez ogranichuvanja kade mozis da rabotish vo Germanija, BG pass imaj si go za sekoj sluchaj no sepak so vizata raboti i prestojuvaj.
Abe toa da.Ama zivci iskinav so toa cekanja duri ja dobiv i nea.
Na 2.02.2016 pocnav so poddavanje dokumenti i pocnuvam da mislam deka nisto ne biduva od toa
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
И да е точно тоа што го имаш напишано, зарем веруваш дека има простор и капацитет за неограничен број на луѓе така да поминат и да добија во скратена процедура државјанства и документи?
Мислиш ли дека на секого би му помогнале тие главните апаши во владејачката партија да добие странски пасош? Тоа и ако постои некоја забрзана и скратена постапка тоа ќе биде само за ептен тие кои се роднини, кумови и деловни партнери на апашите во владејачката партија, тоа нема да се однесува на обично членство на партијата, а уште помалку нема да се однесува на обични граѓани.

Си замислувам ситуација обични граѓани уште ако наседнат на твојот пост ќе плаќаат пари на апашите од партија а можат да извисат за странски пасош и да останат без пари.

Тоа сигурно не се работи за неограничена бројка на луѓе и не може да поднесат 10.000 луѓе и широка маса на народ и да добијат, тоа што си го слушнал може да се однесува на бројка до 100-200 луѓе ептен блиски до политичката гарнитура.
Нема Бугарија да ризикува и да добива утре по уши од страна на ЕУ земји членки ради некои си политичари од соседна земја која не е во ЕУ.
И мене ми се излишни такви муабети за "брза постапка ако ги знаеш правите луѓе", може за некои ептен ВИП лица вонредно може да им дадат за 5 минути пасош ама залудно е да се прави муабети и филмови за такви сценарија, сигурно не можеме ние обичните да идеме на такво нешто и се знае како си оди редовно процедурата.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
07.02.2018 Интервју,
Мај 2019 Положително.
Има некое инфо?
Убава вечер
Автоматски споено мислење:


07.02.2018,
Положително Мај 2019
Од кога си на положително?
Сега од Декември. За колку време ти се смени од финална во положително ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom