Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Zdravo,
Ve molam za pomos, posle statusot za finalen pregled, go dobiv sledniot status: "С'вет'т по гражданство не е уважил молбата На основание чл. 33, ал. 3 от ЗБГ дирекција "Миграција" - МВР счита, че молбата на лицето не следва да б'де уважена." Dali ova e konecno, odnosno definitivno sum odbiena za Bg pasos? Fala. Pozdrav
Da odbiena si ,so sto dok bese ??
 
Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
Ne te razbiram koga dadovte potvrda i izvodi na posrednikot za da gi dostavi voMPOd koga ve stavija na dopolnitelna ili pred da vi se smeni statusot od zadolzitelna vo finalen eksperten pregled.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
10
Поени од реакции
14
Da imam. Mozno e toa da pricinata? Molam za sovet kako treba da postapam ponatamu, dali ima nekakva sansa ? Fala.
 
Член од
2 јануари 2020
Мислења
19
Поени од реакции
18
Pozdrav svima, pratim duze vreme forum ali sam se tek sad registrovao... moj slucaj je sledeci: intervju u Nisu 06.08.2018, dobijen pin 24.08.2018, obrazuvana prepiska na zaduzitelno sa datumom 08.11.2018. Taj status i dalje stoji i ne menja se. Od dokumenata sam isao i sa umrlicom od majke gde stoji da je Bugarske nacionalnosti i sa dedinom umrlicom ali su mi nju vratili jer su smatrali da je visak, ne trebaju obe, naravno sa originalima i prevodima. Zanima me kad bi moglo ovo da se promeni na finalni status?!
PS Srecna Nova 2020.god
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
10
Поени од реакции
14
Na rabota vo Skandinavija. Veke pomina edna godina od togas, a prethodno imav aplicirano za Bg pasosot.
Dali nekoj drug imal slicno iskustvo? Citav po forumot ne mozev da najdam...
Inace zaedno apliciravme so sestra mi. Dali i kaj nea bi imalo nekakvi implikacii? Kaj nea statusot e seuste na finalen pregled.
 
Член од
30 декември 2019
Мислења
62
Поени од реакции
148
Pozdrav svima, pratim duze vreme forum ali sam se tek sad registrovao... moj slucaj je sledeci: intervju u Nisu 06.08.2018, dobijen pin 24.08.2018, obrazuvana prepiska na zaduzitelno sa datumom 08.11.2018. Taj status i dalje stoji i ne menja se. Od dokumenata sam isao i sa umrlicom od majke gde stoji da je Bugarske nacionalnosti i sa dedinom umrlicom ali su mi nju vratili jer su smatrali da je visak, ne trebaju obe, naravno sa originalima i prevodima. Zanima me kad bi moglo ovo da se promeni na finalni status?!
PS Srecna Nova 2020.god
Za godina ipol najmnogu ke ti se smeni u finalna :) ja i sestra mi so dokumenti od roditel na ist datum na intervju: na nea i se smeni za godina dena; mene za godina i 4-5 meseci. Srekjna nova :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom