Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 февруари 2019
Мислења
59
Поени од реакции
23
Дали некој знае:Ако има произход дали во Мин.за правосудие ќе оди постапката побрзо со произход или преку татко со бг,пасош ?
 
Член од
30 ноември 2019
Мислења
6
Поени од реакции
34
Zdravo na site, imam aplicirano noemvri 2016 so dokumenti od prv bratuced, momentalno statusot mi e na finalna proverka, pa bi sakal da prasam dali ima resenie pred da dobijam otkaz?? Vi blagodaram na odgovorite i pozz do site
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Zdravo na site, imam aplicirano noemvri 2016 so dokumenti od prv bratuced, momentalno statusot mi e na finalna proverka, pa bi sakal da prasam dali ima resenie pred da dobijam otkaz?? Vi blagodaram na odgovorite i pozz do site
Odnesi potvrda od bugarsko zdruzenie povrzan so izvodi prevedeni,legalizirani so predokot i problem reshen,no ne cekaj brkaj rabota vednas.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Zdravo na site, imam aplicirano noemvri 2016 so dokumenti od prv bratuced, momentalno statusot mi e na finalna proverka, pa bi sakal da prasam dali ima resenie pred da dobijam otkaz?? Vi blagodaram na odgovorite i pozz do site
А зашто би добил отказ? Какви се овие размислувања за отказ
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
А зашто би добил отказ? Какви се овие размислувања за отказ
zosto so bratucedi,tetki,cickovci,vujkovi odbivaaat ............ SAMO PREKU RODEITEL,STARI DOKUMENTI, I POTVRDA OD STRUMICA PREKU PREDOK SE DOBIVA BUGARSKO DRZAVJANSTVO .............. I FANITE INFORMIRAJ TE SE ZA DA NE PLACITE POSLE KOGA KE DOBIETE OTKAZ ZA 50 EVRA I 5 GODINI ZA DZABE CEKANJE ..... I NE CEKAJTE NA GOTOVO ZABOLI GI K** ZAVAS ZA TOA NE GO OTVARAJ FORUMOT RADI REDA CITAJ INFORMIRAJ SE I NE POSTAVUVAJ GLUPI PRASANJA
 
Член од
17 ноември 2019
Мислења
44
Поени од реакции
48
Samo sto mi se javia od dolu. Posrednikot pobaral novi izvodi od predok roden pomegu 1900 i 1918. Po se izgleda predok pred 1900 ne pominuval poveke, navodono vo sredinata na letoto se smenilo sto moze da pomine a sto ne. Isto taka posrednikot vadel potvrdi od drug klub namesto od Strumica, navodno od Strumica na proagale vise.
Dali ima nekoj informacii za ova?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Samo sto mi se javia od dolu. Posrednikot pobaral novi izvodi od predok roden pomegu 1900 i 1918. Po se izgleda predok pred 1900 ne pominuval poveke, navodono vo sredinata na letoto se smenilo sto moze da pomine a sto ne. Isto taka posrednikot vadel potvrdi od drug klub namesto od Strumica, navodno od Strumica na proagale vise.
Dali ima nekoj informacii za ova?
Tocno e deka ima odbieni vo DABC so roden pred 1900,a toa deka ne vazet potvrdite od klubot od Strumica e laga
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
69
Поени од реакции
171
zosto so bratucedi,tetki,cickovci,vujkovi odbivaaat ............ SAMO PREKU RODEITEL,STARI DOKUMENTI, I POTVRDA OD STRUMICA PREKU PREDOK SE DOBIVA BUGARSKO DRZAVJANSTVO .............. I FANITE INFORMIRAJ TE SE ZA DA NE PLACITE POSLE KOGA KE DOBIETE OTKAZ ZA 50 EVRA I 5 GODINI ZA DZABE CEKANJE ..... I NE CEKAJTE NA GOTOVO ZABOLI GI K** ZAVAS ZA TOA NE GO OTVARAJ FORUMOT RADI REDA CITAJ INFORMIRAJ SE I NE POSTAVUVAJ GLUPI PRASANJA
Во право е... јас бев преку вујко и посредникот ми рече дека ќе треба да вадиме дополнителни документи.. од мој прадедо да е постар од 1918.. и од клубот од Струмица исто потврда и истите да се преведат сето тоа беше 60евра. Тоа го направивме уште кога бев на задолжителна...значи реагиравме пред време..за три месеца ми се смени во финална.И од финална пак три месеци еве на положително за потпис!
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.633
Поени од реакции
3.648
Ти си изгледа исклучок кај мене од 6 ти август 2018 интервју и уште на задолжителна
Da,eve i jas 07.08.2018 intervju/Sofija/dok.Roditeli prepiska 130xx/2018.
Aber nema hahahha

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Исто ја сам 19 јули 2018 интервју уште задолжителна, Софија интервју, преку татко
 
Член од
18 ноември 2019
Мислења
16
Поени од реакции
7
Kaj tie shto se preku brat/sestra gi stavaat na proverka od viceprecidenta. Denta koga ke mu potpisat, a toa bi trebalo da bide vo naredniot ukaz ako od isto vreme cekate potpis, ke mu se smeni vo polozitelno i posle nekolku saati vo umaz.
Во право е... јас бев преку вујко и посредникот ми рече дека ќе треба да вадиме дополнителни документи.. од мој прадедо да е постар од 1918.. и од клубот од Струмица исто потврда и истите да се преведат сето тоа беше 60евра. Тоа го направивме уште кога бев на задолжителна...значи реагиравме пред време..за три месеца ми се смени во финална.И од финална пак три месеци еве на положително за потпис!
Исто ја сам 19 јули 2018 интервју уште задолжителна, Софија интервју, преку татко
Koga bese na intrvju
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Интервју 11/09/2018. Од денес на финална со документи од родител.
Нели со родител се одеше директно на последниот статус?
И јас сум со родител, интервју Март 2018, статусот е сеуште „зад'лжително с'гласуване.“
Интервју во битолски конзулат имав, ти?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom