Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
И јас си мислам барем до пролетта а :) белки ќе забрзат работата шо е тва чекање толку нема смисла
16-06-2018 интервју, финална од август, чекам положително деновиве, или отказ не дај боже! А со посредников (пријател мој) разговараме му викам се чека 11-12 месеца за потпис, ми вика нема шанси, ме убедува дека март-април најкасно ќе ми излезе ако сега не ме одбијат нормално. Му викам, абре човек еве ги на форумов чекаат луѓево, он пак ми вика нема шанси, тие се пред 2018та, а човеков ми е пријател и има околу 2000клиенти. Ми вика, тие што беа 5-6 месеца пред тебе сега одиме бг да си земат пасош. Али ајде, ќе видиме како ќе биде, јас сум со резерва сепак.
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
69
Поени од реакции
171
A bate Sofija intervjuto ti bese ?
So broj na prepiska bese, da znam ima nadez za mene.
Jas sum 21 500 / 2018
Avgust intervju 2018 a zadolzitelna od noemvri
I uste zadolzitelna
[/QUO
A bate Sofija intervjuto ti bese ?
So broj na prepiska bese, da znam ima nadez za mene.
Jas sum 21 500 / 2018
Avgust intervju 2018 a zadolzitelna od noemvri
I uste zadolzitelna
Интервју да у Софија број за проверка ми е 1709/2017
Автоматски споено мислење:

16-06-2018 интервју, финална од август, чекам положително деновиве, или отказ не дај боже! А со посредников (пријател мој) разговараме му викам се чека 11-12 месеца за потпис, ми вика нема шанси, ме убедува дека март-април најкасно ќе ми излезе ако сега не ме одбијат нормално. Му викам, абре човек еве ги на форумов чекаат луѓево, он пак ми вика нема шанси, тие се пред 2018та, а човеков ми е пријател и има околу 2000клиенти. Ми вика, тие што беа 5-6 месеца пред тебе сега одиме бг да си земат пасош. Али ајде, ќе видиме како ќе биде, јас сум со резерва сепак.
Зошто одказ дека и да е веќе и тебе треба да ти се смени статусот за указ од вицепрезидент
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2019
Мислења
68
Поени од реакции
43
Ajde pak da prasham,su ot aprile 2016 sto ima foleno knigi za bg pasport,na aprile 2019 mi pobaraie drugi knigi,i sega imam 3 meseci na pozitiv,ima praieno interviu 30 november 2017,kolku qe cakame mie sme porvite so ovia problem zash tie sto ime interviu octomber 2017 go zede pasport bg
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
16-06-2018 интервју, финална од август, чекам положително деновиве, или отказ не дај боже! А со посредников (пријател мој) разговараме му викам се чека 11-12 месеца за потпис, ми вика нема шанси, ме убедува дека март-април најкасно ќе ми излезе ако сега не ме одбијат нормално. Му викам, абре човек еве ги на форумов чекаат луѓево, он пак ми вика нема шанси, тие се пред 2018та, а човеков ми е пријател и има околу 2000клиенти. Ми вика, тие што беа 5-6 месеца пред тебе сега одиме бг да си земат пасош. Али ајде, ќе видиме како ќе биде, јас сум со резерва сепак.
A ti sto mislis ako posrednicite im ja kazuvaat vistinata deka samo za potpis se ceka 1 godina ke imaat poveke ili pomalce musterii za molzenje,posrednicite lazat za se,za obicno popolnuvanje formulari i so lazenje "za edna godina imas pasos v raka" napravija stotici iljadi evra iznakupija stanovi,dukani,od nisto napravija ogromen biznis koristejki ja makata na siromasnite,barem da si ja rabotea rabotata za koja se plateni nemase da ima tolku mnogu odbieni.
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Ajde pak da prasham,su ot aprile 2016 sto ima foleno knigi za bg pasport,na aprile 2019 mi pobaraie drugi knigi,i sega imam 3 meseci na pozitiv,ima praieno interviu 30 november 2017,kolku qe cakame mie sme porvite so ovia problem zash tie sto ime interviu octomber 2017 go zede pasport bg
Na Makedonski prashvash,odgovor isto taka na Makedonski dobivash i pak prashvash.
Edinstvenata svetla tochka na forumot si ti!
 
Член од
27 март 2019
Мислења
46
Поени од реакции
57
16-06-2018 интервју, финална од август, чекам положително деновиве, или отказ не дај боже! А со посредников (пријател мој) разговараме му викам се чека 11-12 месеца за потпис, ми вика нема шанси, ме убедува дека март-април најкасно ќе ми излезе ако сега не ме одбијат нормално. Му викам, абре човек еве ги на форумов чекаат луѓево, он пак ми вика нема шанси, тие се пред 2018та, а човеков ми е пријател и има околу 2000клиенти. Ми вика, тие што беа 5-6 месеца пред тебе сега одиме бг да си земат пасош. Али ајде, ќе видиме како ќе биде, јас сум со резерва сепак.
Koj ti e posrednik sto e tolku uverlivo ti dava takva nades
 
Член од
6 ноември 2018
Мислења
17
Поени од реакции
15
Dali e mozno da se ceka finalni ekspertni pregled status 5 meseca? Od jula nista ne e smeneto trebalo bi da bide polozitelno prepiska 234*/2017 ima li nekoj ko mene
 
Член од
25 ноември 2019
Мислења
101
Поени од реакции
108
Kako da od jul mesec i ponatamu nikoj ne e prefrlen na finalna. Jas sum intervju noemvri 2018. vo Sofija.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom