Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

VK7

Член од
17 април 2017
Мислења
6
Поени од реакции
6
Jas sum kaj Viceprezidentkata okolu 7-8 meseci. Dali znaete prosecno kolku se ceka kaj nea?
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Здраво на сите. Од 25ти август сум на финална и во вторник ќе одам во Софија да однесам документи во Правосудие. Сакам да прашам дали имаат стандардно работно време или примаат странки во конкретно време? И дали треба да се остават само на шалтер или како оди тоа? Поздрав
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Здраво на сите. Од 25ти август сум на финална и во вторник ќе одам во Софија да однесам документи во Правосудие. Сакам да прашам дали имаат стандардно работно време или примаат странки во конкретно време? И дали треба да се остават само на шалтер или како оди тоа? Поздрав
Се пишува молба за достава на дополнителни документи, во која се наведува име презиме број на молба, и ги наведуваш по ред документите кои ги доставуваш како дополнителни. Шалтерот работи до 5, ако сега нешто не измениле.
Ако одиш сам/а можам терк да ти пратам да го ископираш во ворд.
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Се пишува молба за достава на дополнителни документи, во која се наведува име презиме број на молба, и ги наведуваш по ред документите кои ги доставуваш како дополнителни. Шалтерот работи до 5, ако сега нешто не измениле.
Ако одиш сам/а можам терк да ти пратам да го ископираш во ворд.
фала ти многу пале, да сам ќе одам ако имаш нешто друго од помош испрати ми те молам :)
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Се пишува молба за достава на дополнителни документи, во која се наведува име презиме број на молба, и ги наведуваш по ред документите кои ги доставуваш како дополнителни. Шалтерот работи до 5, ако сега нешто не измениле.
Ако одиш сам/а можам терк да ти пратам да го ископираш во ворд.
+1 за молбата. Ќе чекам во ПП и едно големо фала :)))))
 
Член од
29 октомври 2019
Мислења
41
Поени од реакции
51
Ima li nekoj da objasni od kade vi se brojkive cetiricifreni so 1000... Ja sum 14919/2016! za mene ukaz za 10 godini li??
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Brojot na tvojata prepiska zavrsuva so /2017 ,znaci brojot sto go kazuvas ti e br na molba,tie se stignati do 1100/2016 br na prepiska od 2016 g,ti si 2017 godina,poveketo vrska nemate gledajte samo koga ste staveni na polozitelno sega go resavaat dekemvri 2018 na polozitelno
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom