Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
mn ubo kazano!
Автоматски споено мислење:


nema nekoj red, pa da znaes deka gi resavaat prvin najstarite pa ponovite, se e sreka i kaj koja komisija ke ti padne predmetot
Автоматски споено мислење:


ti si bolen covece, odi vo nekoja institucija kaj so moze adekvatno na tvojata bolest da ti prepiset lekarstva, odi dodeka ima vreme!!!!!!!!!!!!!!!!!
Значи дечки да ви кажам нешто.Овој форум може секој да го следи и чита значи и службите од бугарија.Е сега овој предходниов што се изнајаде гомна зошто го добил пасошот го читаат и таму во бугарија.Е после се прашувате зошто се кочи работава.Срамота бре.А ако сакате да знаете за мене лично јас се осеќам навистина како бугарин затоа што и мојот дедо бил бугарин и се борел во бугарската војска не насила туку доброволно за мајка бугарија.Јас сум тоа што биле моите предци.А вие бидете си граѓани на северна слободно и гордејте се само и тоа че ви го сменат да знаете.Подобро горд блгарин отколку понизен северен граѓанин.
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Dobar den dame i gospodo...
Sinoca se vrativ od Sofija navecer bev cel den od rano nasabajle. Go podignav ukazot u ministerstvo okolu 15h bg vreme i od tuka so mojot prijatel od Sofija on e strastven navivac na Levski i golem covek, ljudina sto bi se reklo od ministerstvo zaminavme u edna opstina sofijska 10-tina km od centar. I tamu ni dadoa eden kup formulari naoravivme kopii na pasos na udostoverenie po dva primeraka, plus toj nosese notarialen akt, dogovor za sopstvenost se zivo on popolni i predadovme na salter. Inace egn i adresna registracija bilo besplatno taka kazaa u opstina. Znaci toa zavrsiv u eden den. Koj saka nekakvi informacii mozeme da se cueme telefonski neka pise broj u inbox. Pozdrav na site korisnici na forumot i nemojte da gubite nadez ili sto bi rekol eden golem italijanski knjizevnik Kurcio Malaparte,, nista nije izgubljeno dok ne bude izgubljeno sve,, pozdrav...
 
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
Момци и девојќи, листата на преписки кој што се на положително и на проверка кај вп која што ќе ја пополнуваме заедно можете да ја гледате и вие преку следниов линк: http://166.62.75.226/~dsmncbpat4fs/ Немам домен, затоа е како IP адреса. Сите вие кои што сакате да го дадете својот придонес пишете ми овде на постот или во приватна порака доколку не сакате другите да ви го знаат бројот на преписка. Преписките на сајтот ќе бидат објавувани анонимно без име или username
Kaj mene ne go otvara
 
Член од
5 март 2018
Мислења
156
Поени од реакции
275
Член од
14 јуни 2014
Мислења
65
Поени од реакции
84
Pocnata procedura 2016 preku posrednik od Palanka.Polozitelno Noemvri 2018,proverka od vice dekemvri.Dokumenti preku brat,bez izvodi i bez potvrda od zdruzenie.
Автоматски споено мислење:

Cestitki ajde sega i kaj nas najskoro so moze! Vcera dali proveruvase za ukazot? , vo slucaj prasuvam pod toj ukaz i deneska moze da ima novo potpisani.
Deneska dojdov do internet i vidov deka e potpisano.
 
Член од
10 октомври 2017
Мислења
57
Поени од реакции
79
Има ли некој со сменет статус од задолжителна, интервју почеток ноември 2018 година. Скоро 12 месеци ист статус, никакви промени, преку родител, дедо, со комплет изводи и потврда од бугарско здружение
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
175
Поени од реакции
151
Има ли некој со сменет статус од задолжителна, интервју почеток ноември 2018 година. Скоро 12 месеци ист статус, никакви промени, преку родител, дедо, со комплет изводи и потврда од бугарско здружение
18 do 20 meseca po intervjuto ke ni se smeni,jas sum 07.08.2018 seuste zadolzitelna

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom