Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 септември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
5
Oficijalnite preveduvaci ne se posrednici,a nad niv ima oficijalni precedateli na DABC koi za zal odbivaat....Ima i oficijalni posrednici i na site im e vo interes da zemat pari ,a shto ke bide so tvojata sudbina ama bas im e gajle.Zatoa ne me sfakaj pogreshno, ama faktite vo ovoj moment se takvi i se bara predok vo taa granica pomegu 1900 i 1918 god.Imase rabotni grupi za da se nadmine ovoj problem.Shto ke napravat neznam....
Ke vidime. I potvrda ke prilozam od strumica zdruzenieto.
 
Член од
14 октомври 2019
Мислења
35
Поени од реакции
35
Може ли некој да ми каже по колку време се чека на - по преписката ви претстои финална проверка?
 
Член од
18 септември 2019
Мислења
47
Поени од реакции
29
К
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

ко нјама укази денес?
 
Член од
22 август 2011
Мислења
28
Поени од реакции
16
Го подигнав указот од амбасадата во Скопје, но немав адреса и тие ми ја дадоа оваа : Леге номер 6, Софија . Е сега не ми е јасно зoшто ми рекоа дека дури после 3 месеци ќе ми стигнат документите на таа адреса и што следува понатаму? Некој што има идено преку амбасадата ако може да ми објасни. Кога ќе можам да земам матичен број, лична карта, пасош?
 
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Го подигнав указот од амбасадата во Скопје, но немав адреса и тие ми ја дадоа оваа : Леге номер 6, Софија . Е сега не ми е јасно зoшто ми рекоа дека дури после 3 месеци ќе ми стигнат документите на таа адреса и што следува понатаму? Некој што има идено преку амбасадата ако може да ми објасни. Кога ќе можам да земам матичен број, лична карта, пасош?
Ke se javuvas na lege 6 vo opstina sredec nekade po mesec I pol od koga podnese vo ambasadata za adresa I ke ti kazat Dali ti e stignato uvedomitelnoto piano pa duri Togas ke mozis da podnesis za egn ako ne ti krevaat na tie telefoni sto ti gi dadoa vo ambasadata baraj na internet sto Telefon imaat vo delovodstvoto ili pisi mi poraka ke ti dadam telefoni sto imam
Автоматски споено мислење:

Ke se javuvas na lege 6 vo opstina sredec nekade po mesec I pol od koga podnese vo ambasadata za adresa I ke ti kazat Dali ti e stignato uvedomitelnoto piano pa duri Togas ke mozis da podnesis za egn ako ne ti krevaat na tie telefoni sto ti gi dadoa vo ambasadata baraj na internet sto Telefon imaat vo delovodstvoto ili pisi mi poraka ke ti dadam telefoni sto imam
Uvedomitelno pismo greska vo pisenje
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Apeliram do adminot ako mozi da go resi ovoj problem ne otvara stranicata preku telekabel internet
Drugar jas sum preku telekabel net odlicno mi funkcionira forumot i drugi web stranici
Автоматски споено мислење:

Dali nekoj ima info do kade e so promena od zadolzitelna vo finalna ?
 
Член од
24 јули 2015
Мислења
98
Поени од реакции
54
Го подигнав указот од амбасадата во Скопје, но немав адреса и тие ми ја дадоа оваа : Леге номер 6, Софија . Е сега не ми е јасно зoшто ми рекоа дека дури после 3 месеци ќе ми стигнат документите на таа адреса и што следува понатаму? Некој што има идено преку амбасадата ако може да ми објасни. Кога ќе можам да земам матичен број, лична карта, пасош?
A mora li preku ambasada da se bara adresa ako preku niv se zima drzavjanstvoto?
 
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
Не го разбирам делот: не отвара преку телекабел интернет. До уредот твој е проблемот, исчисти кеш меморија
Se probav momentalno eve sum vklucen preku mobilen internet no preku wifi ruter isto od telekabel nesaka i ne e samo kaj mene se pozalija i na femina forum i dr luge
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Se probav momentalno eve sum vklucen preku mobilen internet no preku wifi ruter isto od telekabel nesaka i ne e samo kaj mene se pozalija i na femina forum i dr luge
Ima i mnogu drugi koi nemozat da pristapat do forumot, ima vo delot korisnicka podrshka, no za zal nema seuste resenie. Eve jas imam pristap od preku vip, a nemozam preku telekom..... Se zalat mnoguuu i od stranstvo deka nemaat pristap, pa ke vidime dali ke go reshat ovoj problem
Автоматски споено мислење:

Ova e odgovor od administratorot @Acid

Имаме мрежен проблем, кој не зависи директно од нас. Затоа форумот не е достапен од одредени оператори (и најчесто од странство).
@Bidikov веќе ги алармираше мрежните оператори и чекаме решение.
 
Последно уредено:
Член од
3 јануари 2018
Мислења
59
Поени од реакции
45
Taka e i kaj mene isto april 2018 intervju a br na molba 21xxx/2016 togas prvpat podadov dokumenti i cekav godina dena na zakazanoto intervju
Pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom