Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
585
Поени од реакции
550
Za ekspresna postapka e policiska stanica na bul Marija Luiza,a za normalna postapka policiski stanici 01,02,03,04,05,06,07,08 i 09,vidisi na google maps koja ti odgovara,ako odis so avtobus imas policiska stanica na 200 m od glavnata avtobuska stanica.
Фала ти, со кола ке одам, ми треба некоја близу до општина, да не се развозуем низ град непотребно. Ќе најдам на мапс. Фала уште еднаш.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Фала ти, со кола ке одам, ми треба некоја близу до општина, да не се развозуем низ град непотребно. Ќе најдам на мапс. Фала уште еднаш.
Kolku sto gledam najblizu ti e Regionalna policiska stanica 05, vidi na maps.
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Уптели не ви е сеедно како ке се викаме ? Тогаш да не добиете пасош никогаш антички серења
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Najdobro e dase odbegnat ovie temi na razgovor ovde site sme so edna pricina, a toa e dobivajne na bugarsko drzavjanstvo. Koj,kako i zosto trgnal po toj pat i vlegol vo procedura toa se negovi licni interesi. Vo momentov najvazno e dase spodeluvaat informacii okolu ukazi zatoa sto mnogu luge se ogorceni i nervozni cekajgi godini i zaradi taa situacija mn cesto se izleguva nadvor od temava.

@Нuкола druze mnogu si "Blag" ti se voshituvam na trpenieto, no kako e ona narodnata "Daj im go prstot,cela raka ke ti ja zemat", Nebi sakal temava da bide zatvorena vo moment koga navistina im e potrebna na mn luge, vklucuvajki me i mene.
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Zdravo decki. Bev na intervju 04.09.2018 pa sakam da znam koga ke se smeni statusot. Seuste stoi: Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Pa do 04.10.2020 sigur o ce stasas do finalna pa posle do polozitelni stanoviste do 2022 pa posle za potpis uste edna godina da si pocekas.....so eden zbor tolku e braca izgleda poveve ne davaat i tocka.
Престанете да се вреѓате, аман баталете го веќе еднаш тој менталитет, ко некои плачковци. Кога му кажувате на некој "доста ме вреѓаш", му давате оружје в рака. Ако некој употреби "северно македонски" од неинформираност, како на пример странци од Запад, смирено корегирај ги, не се тие должни да знаат сѐ за нас. Ако го употребат со цел да провоцираат, тогаш само игнорирај, па ако има некој што мисли дека јазикот му се вика "северно македонски", тој нека им одговара на прашањата, да видиме дали ќе се најде некој таков. Доста со таа навреденост и самосожалување.
Автоматски споено мислење:


Не ви влегува во тоа главите дека јазикот не е преименуван и не ви влегува. Ви се допаѓа лузерското чувство "готово сега, сменет ти е идентитетот" што ви го продава ДПМНЕ и не сакате да го пуштите. Пред да се изгласа договорот ве мрзеше да го читате и ги голтавте лагите на ДПМНЕ дека "се менува идентитетот". Сега кога договорот е влезен во сила и гледате дека и самиот Заев продолжува да го нарекува јазикот "македонски", наместо да си ги користите до максимум правата кои се сега веќе запечатени со договорот, насекаде по социјални мрежи кукате "лелеее, сега сме северни, zaef ja prodade mAKEODNIAJ !!!11". Ко божем сте против новото име, а сте најголеми промотори на зборот "Северна" без зборот "Македонија" до него, на дебилни изрази ко "северџани", што на крајот само придонесува и вие самите да бидете нарекувани така од странци или од секој што ќе сака да ве НАВРЕДИ.
Автоматски споено мислење:
Vo izvodite novi pisuva :albanec(graganin na severna makedonina,turcin(graganin na severna makedonija a za vas pisuva ovaka:///(graganin na severna makedonija) znaci ne edna tuku tri crticki.Epa sega vidi dali imas identite makednski i dali zaev ne te prodal i di postoi povece maledobski narod i makedonski jazik.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Pa do 04.10.2020 sigur o ce stasas do finalna pa posle do polozitelni stanoviste do 2022 pa posle za potpis uste edna godina da si pocekas.....so eden zbor tolku e braca izgleda poveve ne davaat i tocka.

Vo izvodite novi pisuva :albanec(graganin na severna makedonina,turcin(graganin na severna makedonija a za vas pisuva ovaka:///(graganin na severna makedonija) znaci ne edna tuku tri crticki.Epa sega vidi dali imas identite makednski i dali zaev ne te prodal i di postoi povece maledobski narod i makedonski jazik.
Ај да ја спуштиме топката, не е ова темата. Деновиве ќе вадам извод и ќе видиме дали е вака како што велиш.
 
Член од
20 јуни 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво , дали некој знае како оди процедура да сменам адреса од Благоевград во Софиа и дали можи на државна адреса? фала
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Здраво , дали некој знае како оди процедура да сменам адреса од Благоевград во Софиа и дали можи на државна адреса? фала
И јас се бафтам со таа проблематика периодов. Пиши ми на приватни точно каков проблем имаш, ќе ги споделиме искуствата.
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
61
Поени од реакции
160
Дечки во среда заседаваат за бугарско државјанство, имаат голем состанок, ако има преку 100 жалби кои укажуваат дека многу се чека, ќе ги разгледаат и може и ќе работат стварно побрзо ако ништо не направиме ќе си кукаме и чекаме, како и до сега иако сите знаеме какви сме ние како "нација" така да не очекувам да постигнам многу си постот вие мене ќе ме критикувате место да пратите меил... Како и да е во прилог каде би можеле да се обратите, ништо сложено меил од типот:

Уважаеми,
Аз, тој и тој с молба номер ... провеждаха ми интервју тогај и тогај имам в'прос зашто толко много чакам за получаване на б'лгарско гражданство по произход. Надјавам се че ште б'де взето в предвид


Име и презиме


Инаку постот на претходната страна е на руски и никој не може да каже се користат македонски и англиски на форумот, прво е форум за бугарски пасош, второ македонски е дијалект на бугарски трето срамота е да станете државјани на Бугарија а да не знаете да говорите течно чист бугарски а и текстот што е на руски голем дел се разбира ако знаете бугарски. Позз, поработете на јазиците и користете кирилица а во прилог доколку некој сака еве ви мејл каде да се жалите стварно, а не на форумот.


E-mail: cpba@parliament.bg
Софија 1169, пл. "Кнјаз Александ'р I" №1, зала 224
Телефон: 00359 2 939 35 11;
Лидија Малинова
[/QUOTE
Дечки во среда заседаваат за бугарско државјанство, имаат голем состанок, ако има преку 100 жалби кои укажуваат дека многу се чека, ќе ги разгледаат и може и ќе работат стварно побрзо ако ништо не направиме ќе си кукаме и чекаме, како и до сега иако сите знаеме какви сме ние како "нација" така да не очекувам да постигнам многу си постот вие мене ќе ме критикувате место да пратите меил... Како и да е во прилог каде би можеле да се обратите, ништо сложено меил од типот:

Уважаеми,
Аз, тој и тој с молба номер ... провеждаха ми интервју тогај и тогај имам в'прос зашто толко много чакам за получаване на б'лгарско гражданство по произход. Надјавам се че ште б'де взето в предвид


Име и презиме


Инаку постот на претходната страна е на руски и никој не може да каже се користат македонски и англиски на форумот, прво е форум за бугарски пасош, второ македонски е дијалект на бугарски трето срамота е да станете државјани на Бугарија а да не знаете да говорите течно чист бугарски а и текстот што е на руски голем дел се разбира ако знаете бугарски. Позз, поработете на јазиците и користете кирилица а во прилог доколку некој сака еве ви мејл каде да се жалите стварно, а не на форумот.


E-mail: cpba@parliament.bg
Софија 1169, пл. "Кнјаз Александ'р I" №1, зала 224
Телефон: 00359 2 939 35 11;
Лидија Малинова
Јас сакам да напишам жалба на маилот кој го наведовте, но Ве молам упатете ме каде да го најдам бројот на молба.
Автоматски споено мислење:

Zbogummmm siromastijooo pozdrav i od mene decki i uste ednas site da si docekate vaka kako mene i sto pobrzo patot da go fakate od drzavava..
Честитки, од твоја уста во божји уши, се изначекавме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom